BMW a vše kolem nich III.

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Opravdu vas mrzi ze brasci odrel naraznik?
Absolutne ne. Preju mu to burzoustovi. Ale nahlas to nereknu 10 %  25%  [ 10 ]
Je mi to putna. 8 %  20%  [ 8 ]
Fakt mne to mrzi bo ho mam rad. 12 %  30%  [ 12 ]
Mrzi mne to i kdyz k nemu nechovam zadne city 9 %  23%  [ 9 ]
Celkem hlasů : 39

Odeslat příspěvekod coxxi 30. 10. 2020 22:01

Arnie J píše:umí to zobrazit navigaci? na celý displej, na menší část, mezi budíky?

jinak pokud to chceš slyšet, v bavoráku je to prostě hnusné :D


Je/neni hnusne, at si kazdy rekne sam. Vetsina populace stejne nema vkus. Kdyz jim nechas moc moznosti, dopadne to jako ve wordu - pouziji pismo comics sans a jeste navrch cliparty :))

Ted vazne, mapu to uprostred umi (v jinem barevnem podani, neco jako nocni rezim), full screen ne. Full screen mas na stredovem dispeji. Zvetseny detail mapy pred sebou "mezi budiky". Lepe receno uvnitr budiku. Plus tam jsou aktualni pokyny. Pak mas znovu aktualni pokyny, nebo nahled krizovatky, odbocky, razeni do pruhu, pripadne zjednodusenou mapu i na HUD. Tam to prirozene ctes 95 % casu, protoze je to nejvic na ocich a zdaleka nejrychlejsi. HUD ale otravuje v noci - chtelo by to mozna volbu automaticky ztlumit v noci, ktera je napr. pro vnitrni ambi osvetleni.

Flejm proti otocenemu otackomeru jsem sledoval, ale realita byla nakonec jina. Sednul si do auta a prislo ti to naprosto prirozene. Z hlediska UX bych to hodnotil spis pozitivne.

-- 30. 10. 2020 22:12 --

maXX_CZ píše:Aha, ted uz tomu rozumim. Takze kdyz nekdo udela hnusny layout horsi nez "klasicky" (je uplne jedno, zda je klasika digitalni, nebo analogova), ktery navic funkcne ztraci na digitalni konkurenci, tak je lepsi, protoze je to novinka a posun vpred.

A pravda, na co otackomer, to prece slysis. Ho tam nemeli davat vubec, troubove :)


Lidi nemaj radi zmeny zavedenych veci, coz byl doposud obrovskej budik s otackomerem a vedle druhej s rychlomerem. Mne se treba nelibi layouty mercedesu, celkove ten styl grafiky je jak nekam na zamek. Ale ok, je to jejich styl. U koncernu je to za me "neutral". Model od modelu. Maji vyhodu vice layoutu, uznavam. Ale i tak jsem si za jizdy fakt nikdy nedal full screen mapu pred sebe. Proc taky?

Kdyz presednu do auta s klasickyma analogovyma budikama, uz mi to prijde old school a hlavne brutalne hure citelny - treba dneska F48 - klasickej bmw tachac, mrnavy cisla, husta stupnice, rucicky ti schovaj celou cislici, trva ti dvojnasobnou dobu, nez odectes rychlost. Rozhodne jedno z tech horsich "UX".

Ano, analogy mohou byt na efekt hezci a pocitove hodnotnejsi, pri top zpracovani. Uplne stejne jako u hodinek. Kdyz mas na ciferniku a pred sebou luxusni material, kov, sklo, kuze. Takovej pocit ti zadna maluvka na displeji nezprostredkuje. Promitat si budiky v tehle "stare" klasicke podobe na displej je imho mrhanim mista.

Oni beztak delaji digitalni kokpity, protoze to bude vyrobne levnejsi,nez mechanicke casti v analogovem :))
coxxi
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 31. 10. 2020 01:46

koukám, že by sis obhájil, i kdyby ti tam místo budíků namontovali exkrement :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruman001 31. 10. 2020 08:01

:mrgreen:
CLS 500 w218 SB
Ruman001
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 31. 10. 2020 11:11

Luděk.Kk píše:Bylo to už hodně slušně vybavený, ale plno věcí tam stále chybělo. A to nemluvím třeba o M performance dílech, ty sem tam neměl vůbec. Myslím že i 320xd by dala vyhnat na 1,9 mil (vč. dph).

Za takovou kolobrndu skoro 2 mega ? Já dal za plně vybavenou alpinu 2,3M
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pozpatku_fijA 31. 10. 2020 11:12

ano, to už by mi dávalo smysl
Tento hon, který zde dělá Mello, agat a ajif, by měl být trestaný. začíná to pomalu hraničit se šikanou.
pozpatku_fijA
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salam01 31. 10. 2020 11:14

970ka píše:
Luděk.Kk píše:Bylo to už hodně slušně vybavený, ale plno věcí tam stále chybělo. A to nemluvím třeba o M performance dílech, ty sem tam neměl vůbec. Myslím že i 320xd by dala vyhnat na 1,9 mil (vč. dph).

Za takovou kolobrndu skoro 2 mega ? Já dal za plně vybavenou alpinu 2,3M

Dvě a čtvrt. Jsem se s tím sral skoro půl hodiny.
Kdo se bojí, sere v síni.
salam01
Obecní blb
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 31. 10. 2020 11:35

:D
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saabik 31. 10. 2020 13:09

970ka píše:
Luděk.Kk píše:Bylo to už hodně slušně vybavený, ale plno věcí tam stále chybělo. A to nemluvím třeba o M performance dílech, ty sem tam neměl vůbec. Myslím že i 320xd by dala vyhnat na 1,9 mil (vč. dph).

Za takovou kolobrndu skoro 2 mega ? Já dal za plně vybavenou alpinu 2,3M


To muselo být nějak dávno ne? Dnes B3 začíná na 80 tis eur jako holátko. Btw, rozhodovat se dnes, hodně bych ji zvažoval.
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas B 31. 10. 2020 13:24

salam01 píše:
970ka píše:
Luděk.Kk píše:Bylo to už hodně slušně vybavený, ale plno věcí tam stále chybělo. A to nemluvím třeba o M performance dílech, ty sem tam neměl vůbec. Myslím že i 320xd by dala vyhnat na 1,9 mil (vč. dph).

Za takovou kolobrndu skoro 2 mega ? Já dal za plně vybavenou alpinu 2,3M

Dvě a čtvrt. Jsem se s tím sral skoro půl hodiny.


si kompiloval?
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod coxxi 31. 10. 2020 14:07

Arnie J píše:koukám, že by sis obhájil, i kdyby ti tam místo budíků namontovali exkrement :D


Tak urcite :)
Ja to sobe obhajobat nepotrebuju. Ale ozvu se s nazorem, kdyz si na to nejvic stezujou lidi, kteri to maj nastudovany tak maximalne z videa na YT.

Klidne vypisu 10+ duvodu, co me na aute sere, co se nepovedlo. To je do diskuze s nekym, kdo by treba o koupi uvazoval, prinosnejsi.

Hon na carodejnici kvuli otocenymy otackomeru, nebo ze to nema dva klasicky ciferniky, je uplne zbytecnej.
Naposledy upravil coxxi dne 31. 10. 2020 14:09, celkově upraveno 1
coxxi
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 31. 10. 2020 14:09

Tos mně to nandal ty vatařu :D

Kdybys neviděl rudě a raději četl, tak já jsem nikde konkrétně otočený otáčkoměr nebo absenci dvou budíků nekritizoval. Jen prostě je to promrhaná příležitost a ty varianty co tam teď jsou vypadají prostě blbě. Můžeš se třeba postavit na hlavu, je to tak.
Naposledy upravil Arnie J dne 31. 10. 2020 14:12, celkově upraveno 1
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod coxxi 31. 10. 2020 14:11

Tenhle diskuzni evergreen, kdyz nemam argumenty, urazim, nebo robim srandu, je uz fakt ohranej. Lepsi tam nemas?
coxxi
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 31. 10. 2020 14:13

Máš tam update.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod coxxi 31. 10. 2020 14:21

Nazor, ze to podle tebe blbe vypada, je ok. Taky se mi nelibi treba grafika u Mercedesu, nebo vizualizace na stredovem panelu u novejch Seatu. Ale nechapu tu "promrhanou prilezitost". Jestli to pro tebe znamena, ze to promrhali tim, ze tam nejde mapa ve full screenu misto budiku, tak v tom mam nazor uplne opacnej.
coxxi
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 31. 10. 2020 14:25

To vidím, a navíc jedinej správnej :)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků