BMW a vše kolem nich III.

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod pjanda 18. 8. 2010 09:47

Koubes píše:pjanda: myslíte přes Zbytiny a Křišťanov? To je super trasa. Těsně před Křišťanovem za odbočkou na Koryto je bezvadnej stoupák. Ten kopec ukáže, na co auto výkonem opravdu má.

Myslim tohle. Z testu spotreby D Styka z jineho tematu ;)

-- 18. 8. 2010 10:51 --

bleach píše:ja muzu na jihu doporucit tohle http://maps.google.com/maps?f=d&source= ... 8&t=h&z=11
je tam i kus rally krumlov a tak podobne ;-]

CB-Kremze neni dobra cesta, tam bych se nevydal :) Dale az do Krumlova je to viz vyse, to je parada, z Krumlova do Kaplice - nadrazi to take za moc nestoji, dale ani nemluve ;)

Kdyz z Krumlova na Kaplici, tak pres Pridoli. to je cele kus RZ, ted je tam novy povrch, provoz nulovy, krasne vracecky, rychle i pomale useky... To je opravdu skvele.
AutoRevue.cz
pjanda
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Koubes 18. 8. 2010 10:33

pjanda: ony jsou to dobré trasy obě, jenom ta přímá z Prachatic na Chvalšiny přes Chroboly je přecejenom víc frekventovaná, než, když to z Prachatic objedete přes Zbytiny. Tam je asfalt taky v celkem použitlným stavu a potkáte tam tak 20 aut za den.
Seat Leon ST 1,8TSI FR
Seat Leon 1,4TSI FR
Koubes
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod pjanda 18. 8. 2010 10:49

Koubes: Ano, ta primejsi je trochu frekventovanejsi, ale ne o tolik. Spise vetsine jezdcu vadi to, ze od Smedece do Prachatic je docela rovna, je tam nekolik useku na 250+ a rada hodne rychlych zatacek. To uz nektere nudi, jine leka ;)
AutoRevue.cz
pjanda
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod RedBaron 20. 8. 2010 13:16

Tak to zkuste Vrábče - Lomeček u Křemže - Brloh - Jánské Údolí - Chvalšiny nebo kolem Plešovického lomu Vrábče - Třísov - Zlatá Koruna - Srnín, všechny tyhle cesty tam vzadu na Krumlovsku a Prachaticku mám moc rád. A Novohradsko jelikož tam mám chalupu tak mám projeté jakbysmet - Třeba super je trasa Trhové Sviny - Ločenice (je tam kousek i šotolinová RZ) - Besednice a zpátky na Trh. Sviny nebo z Besednice dál přes Soběnov - Blansko - Benešov nad Černou - Černé Údolí - Pohorská Ves - Malonty, to je přímo řidičská nirvána. Pozor, průjezd z Pohorské Vsi do Malont je právě uzavřen a je veden náhradní cestou - pro změnu cestou po jedné RZ :o)
BMW E46 330d Touring M-Paket II Topasblau
RedBaron
Nováček

Odeslat příspěvekod Koubes 20. 8. 2010 13:46

RedBaron:věřím. Nevyzkouším, protože su moravák a dostanu se tam jenom 1 za rok, když jedu ke kamarádovi na chalupu, kterou má kousek od Prachatic...
Seat Leon ST 1,8TSI FR
Seat Leon 1,4TSI FR
Koubes
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Bob 20. 8. 2010 16:19

Tak všechny BMW-maniaky zvu do mé diskuze nad výběrem motoru do 5er GT - v sekci německá auta ;-)

A OT - Jihočeši - jak nejlépe z Prahy do Krumlova? Přes Tábor nebo přes Písek?
Bob
Štamgast

Odeslat příspěvekod Tomas B 20. 8. 2010 16:44

minulej týden jsem jel tam přes Písek, nazpátek přes Tábor - rychlejší je to přes Tábor. Jinak je to šumák, záleží co na těch okreskách potkáš za "rychlíky"
Tomas B
Guru

Odeslat příspěvekod siol.a 20. 8. 2010 17:09

Já zas radši přes Písek, jen je potřeba dávat bacha na rovinkách kolem Vodňan na hluchavky.
Mládenci, uvolněte ovládací páčky.
siol.a
Inventář

Odeslat příspěvekod pjanda 21. 8. 2010 12:27

Borci jezdi pres Tabor, rikali to na Nove ;)

Jinak zajimava cesta musi byt nejen technicka, ale predevsim kvalitni. Nevim, jak si zajezdite se sportakem na ceste, kde trpi... To proste nejde. Tim se moznosti znacne omezuji, takovych silnic je i na jihu Cech jako safranu...
AutoRevue.cz
pjanda
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod RedBaron 23. 8. 2010 11:35

Já si zase myslím, že právě na takových cestách se ukáže, jak auto funguje v reálných podmínkách, jak podvozek člověka podrží na roletách a záplatách. Samozřejmě, že s autem trpím a ne že bych neměl rád kvalitní hladký asfalt. Jenže ten se povětšinou vyskytuje někde na hlavních tazích a na těch opravdu krásných a hlavně věčně prázdných okreskách není.

Zajímalo by mě, kolik Pavlovi vydržel M-Paketový podvozek na E46. Já jsem ze stavu 1- někde na trojce (na přejezdech a ostrých příčných prazích začínám slyšet ťukání) za rok a čtvrt (27.000 km). Další zkušenost je, že brzdy už si nekoupím jiné než originál, ATE Powerdisk opět po letech kopou jako pominuté.

Jestli do ČB / ČK přes Písek nebo Tábor je už skoro jedno. K Dubenci vede 45 km dálnice, přes Tábor je to jen kousíček D1 a cca 10 km u Tábora ale zase je cesta kilometrově kratší. Hluchá místa jako oblouky před Benešovem nebo nekonečná pole plná stožárů kolem Čimelic jsou na obou trasách. Spíš to nakonec závisí na tom, ze kterého konce Prahy člověk vyráží, určitě je vyložená hloupost testovat ucpanost Jižní Spojky s tím, že odněkud z Chodova pojedu přes Písek.
BMW E46 330d Touring M-Paket II Topasblau
RedBaron
Nováček

Odeslat příspěvekod carlos20vt 24. 8. 2010 21:09

Čuste baworáci:-) Mám dotaz..na palubáku mě svítí vykřičník a zatím běží kilometry do 999.Už mi to de i od znova.Nevím jak dlouho to svítí mám najeto zatím jen 300km.Manual mám ale italsky.. a překladač mi házi něake nesmysly.
Zajímá mě s jakých duvodu tahle kontrolka svítí..prošvihnutý servis?Něaká porucha? Jo a mám e90
carlos20vt
Nováček

Odeslat příspěvekod Bob 24. 8. 2010 21:39

RedBaron píše:. Spíš to nakonec závisí na tom, ze kterého konce Prahy člověk vyráží, určitě je vyložená hloupost testovat ucpanost Jižní Spojky s tím, že odněkud z Chodova pojedu přes Písek.

Ano, to nakonec rozhodlo i u mě
Bob
Štamgast

Odeslat příspěvekod pjanda 24. 8. 2010 21:43

RedBaron píše:Já si zase myslím, že právě na takových cestách se ukáže, jak auto funguje v reálných podmínkách, jak podvozek člověka podrží na roletách a záplatách.

Pro vyzkouseni kvalit podvozku jiste dobre, ale pro stabilni jezdeni nikoli. Jak podvozek funguje mohu vyzkouset jednou, ale nebudu ho prece pravidelne nicit jezdenim po takovych silnicich - to uz mi neprinese zadne informace, ale jen stres z likvidace :)

Jinak mene zatizenych cest s kvalitnim povrchem je pochopitelne malo, ale i proto se tu zacalo probirat. Cesta z CK do Prachatic, pak na Volary a klidne i pres Cernou zpet do CK je kvalitni temer cela a z velke casti jen minimalne zatizena...
AutoRevue.cz
pjanda
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod evlo 24. 8. 2010 22:54

Proto prave proc si kupovat takove auto, kdyz s nim clovek nema kde si zajezdit?
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ##_## 24. 8. 2010 23:25

carlos20vt píše:Čuste baworáci:-) Mám dotaz..na palubáku mě svítí vykřičník a zatím běží kilometry do 999.Už mi to de i od znova.Nevím jak dlouho to svítí mám najeto zatím jen 300km.Manual mám ale italsky.. a překladač mi házi něake nesmysly.
Zajímá mě s jakých duvodu tahle kontrolka svítí..prošvihnutý servis?Něaká porucha? Jo a mám e90

Taky jsem si při prvním kontaktu s E87 myslel, že ten vykřičník souvisí s těmi kilometry za ním...

Každopádně, ty kilometry jsou jen denní počítadlo kilometrů, lze vyresetovat, vykřičník s tím nesouvisí.

To, proč svítí vykřičník zjistíš tak, že pohneš s kolébkovým tlačítkem na ovladači světel/blinkrů nahoru dolů a palubní počítač ti ukáže, jaká je chyba...
##_##

Předchozí stránkaDalší stránka