VIN u BMW

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod qwert 10. 12. 2006 15:43

Potřeboval bych poradit. Mám možnost koupit BMW e30, akorat se objevil jeden problem.auto je dovezene s nemecka a ma VIN prevarene ze stareho bouraneho auta(nejde poznat ze by bylo menene). Vsechno sedi, krom toho ze by tam mel byt automat misto manualu. V TP VIN sedi a barva je legalne zmenena...ale nevim co by mohlo casem mohl vzniknout za problem s tim spojeny. Diky
qwert
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iwigirl 10. 12. 2006 15:44

můj názor: pokud sedí VIN na autě a v techničáku, tak by neměl být problém, ne?
co, kluci?
iwigirl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p0etrik 10. 12. 2006 15:46

Ono poznat prevarene VIN neni az takovy problem. Ja bych do toho nesel.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Trophy 10. 12. 2006 15:54

Jestli chceš radu, tak si zajdi na http://www.e30.cz tam ti spíš poradí
Když to nejde po dobrém, dělej to násilím. Jestliže se to ulomí, šlo o vadnou součástku...
Trophy
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Lukas-E30 10. 12. 2006 21:23

kaščli na to...převařenej VIN nestojí za problemy.....a u e30-ky to musí poznat i slepejm když je vin na příčce pod čelnim oknem, v motorovym prostoru.
E 220 CDI ´06 - W211 - odepsano na totalku
E 200 CDI ´13 - W212
Lukas-E30
Servismen

Odeslat příspěvekod MKMAN 10. 12. 2006 23:40

já se spíš zajímám o ten techničák. Jsem si myslel jakej jsem frajer, že jsem donutil bábu na MMB aby mi změnila druh řazení a ejhle asi je to celkem běžné.
tádydádydádyda
MKMAN
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod (uzivatel odstranen) 11. 12. 2006 06:44

Tak to je přesný způsob zlegalizování odcizeného vozidla. Totální havárie - ponechat legální papíry a VIN z totálky - odcizit stejné vozidlo - navařit VIN z totálky - nastříkat správnou barvu nebo změnit barvu v techničáku - podplatit úředníka, aby techničák upravil - prodat zlegalizované vozidlo. Pokud na vozidle nejsou vyměněny všechna výrobní čisla (včetně těch skrytých a plovoucích), tak se na to může namátkovou kontrolou přijít.
:D :D :D
(uzivatel odstranen)
Štamgast

Odeslat příspěvekod Marc159 11. 12. 2006 08:29

qwert: Myslím, že v autorizovaném servisu BMW by mohli zjistit jaký VIN to auto mělo původně. Pokud ne, tak bych to klidně koupil, protože to nezjistí u nás nikdo. PČR tedy určitě ne (vlastní zkušenost). Když jsem totéž po nich chtěl já, tak to trvalo půl roku a řekli mi, že mám jediné štěstí, že jsem auto koupil od oficiálního dovozce v ČR. Jinak by nezjistili nic. Do Německa bych se s tím ale bál...
Marc159
Inventář

Odeslat příspěvekod 2Pix 11. 12. 2006 10:57

prevarenejch VINu sem uz mel ... prd se pozna, hlavne u takhle staryho auta :-)))

prusvih je ta prevodovka .. jedine nahlasit legalni prestavbu a modlit se ...

no .. co takhle sehnat papiry aby sedeli?
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Nováček

Odeslat příspěvekod qwert 11. 12. 2006 20:14

Hmm tak shanět novy papiry k tomu urcite nebudu...dalsi starosti a finance...buď to je kradené, nebo na tom prostě šetřil a udělal to doma na černo...al i tak by s tím mohli být problémy:-(a těch nejasnosti tam je čím dál víc...jednou tvrdní to a pak zas něco jíného...třeba to od koho to v Německu koupil...nejdřív to byl nějaký klučina(fanda BMW), pak starý dědula...
qwert
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matuS 11. 12. 2006 22:23

radsej kup dalsiu ktmku s klincami a si vybaveny aj na zimu :)
--
matuS

http://www.remy.sk
matuS
Štamgast

Odeslat příspěvekod Trophy 12. 12. 2006 12:39

qwert píše:Hmm tak shanět novy papiry k tomu urcite nebudu...dalsi starosti a finance...buď to je kradené, nebo na tom prostě šetřil a udělal to doma na černo...al i tak by s tím mohli být problémy:-(a těch nejasnosti tam je čím dál víc...jednou tvrdní to a pak zas něco jíného...třeba to od koho to v Německu koupil...nejdřív to byl nějaký klučina(fanda BMW), pak starý dědula...a/quote]
:hm

Tak to bych se na to asi vykašlal, když ani prodejce neví... E30 je ještě dost, kdo hledá najde 8)
Trophy
Pozorovatel