Opel Vectra

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Petr Kuchařík 9. 9. 2006 21:24

Myslím, že jsem na Auto.cz četl že ta nová má 214...
Ta stará má 205
Petr Kuchařík
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod myndel 9. 9. 2006 21:26

[quote="Petr Kuchařík"tMyslím, že jsem na Auto.cz četl že ta nová má 214...
Ta stará má 205 /quote]

Zajímalo by mne kolik lidí pozná, jestli je Vmax 205 nebo 214 :hm
myndel
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Sused Zavis 9. 9. 2006 21:26

A čo motor 1,6? Ten bude asi slabý na také auto, ako je Vectra, že?
Sused Zavis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myndel 9. 9. 2006 21:28

Sused Zavis píše:A čo motor 1,6? Ten bude asi slabý na také auto, ako je Vectra, že?
myndel
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod RRAAFF 9. 9. 2006 21:29

1,6 77kw twinport
maximálka: 194km/h
zrychlení na maximální 5tý stupeň :wink: :17,4s
spotřeba: město:9,1-9,2
mimo město:5,5-5,6
zrychlení 0-100: 12,6s

Pokud jezdíš hlavně město, tak úplně stačí, ale osobně bych volil jako minimum 1,8.
EDIT: Souhlas s Markem, pokud budeš chtít jet svižně, budeš to muset točit a spotřeba poroste.
Naposledy upravil RRAAFF dne 9. 9. 2006 21:31, celkově upraveno 2
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod Petr Kuchařík 9. 9. 2006 21:29

Marek: No, to nevím, každopádně je lepší mít větší rezervu...
Petr Kuchařík
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod jbiker 11. 9. 2006 11:16

Red_Dwarf píše: Pokud to má být nové, asi bych vzal verzi Cosmo, oproti nim má polokůži (jinak jen látka-ne velur) a má trošku jiné mřížkování přední masky :wink: ( i když samozřejmě záleží na financích).
jbiker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RRAAFF 11. 9. 2006 14:54

jj, to přepínání, ale je to o zvyku. Tahle úspora by mi vcelku nevadila, spíš možná více to, že kapota nemá vzpěru.
Jinak Cosmo bych si taky vybral, má podle mě nejlepší pakety výbav a aspoň má polokůži. Ostatní jen látku, nechápu, co se s těma látkama roztrhl pytel, proč není nějakej velur nebo semiš :lol:
Astra h Elegance měla semiš, po 2 letech zhruba tuhle výbavu zrušily, takže u nižších verzí zase normální látka :hm
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...

RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod vencap 11. 9. 2006 15:18

Když už se tu zmínílo nedostatečné topení deiselů, máte někto zkušenosti se systémem Quickheat? Vysvětluji si jeho funkci dobře, když předpokládám, že se jedná o svého druhu el. přímotop přímo ohřívající vzduch proudící do kabiny?
Zajímalo by mě, jak se ovládá. Má vlastní tlačítko, nebo se zapíná automatický při studeném motoru? Funguje i při vypnutém motoru?

Vašek
vencap
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RRAAFF 11. 9. 2006 15:52

Umíš německy nebo máš překladač? Hodím ti německý povídání na asi 6 stran o Quick Heat. Ono to má přihřívat kapalinu(snad jsem to dobře pochopil), funguje to pouze s motorem, protože to by baterka dlouho nevydržela (má to 1000w). Ale takhle, co jsem si přečetl, tak když ti bude prodejce v Oplu říkat, jaká je to špicová věc, která hnedka odmrazí okna, ohřeje interiér, tak bych tomu příliš nevěřil.
Trošku to asi pomůže, ale zázraky rozhodně nečekej. Prostě nezávislé topení je asi o 1000% lepší :wink:

Případně ta povídání:

http://www.motor-talk.de/t1197190/f344/s/thread.html

http://www.opel-voting.de/opel-forum/za ... =Quickheat

RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod RRAAFF 11. 9. 2006 15:56

Z překladu z webu, kdy by měl QH fungovat:

1) venkovní teplota pod 7°C
2) navolená teplota na MAX
3) zmrzlý motor (pod 0°C)

EDIT: Své tlačítko nemá.

RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod vencap 11. 9. 2006 16:37

Díky za vysvětlení a za odkazy. To jsem potřeboval.
Přesně jak uvádíš, vypadá to, že Quickheat je poněkud slabé el. přihřívání (v porovnání s výkonem normálního topení od motoru), funguje automaticky a téměř okamžitě, nicméně při větších mrazech to interiér nevyhřeje a škrabku na led vyhodit nemůžu.
vencap
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RRAAFF 11. 9. 2006 16:49

To ne. Tady je škoda, že Opel namá aspoň vyhřívaná čelní skla jako Ford.
Každopádně u nafty (zvlášť common-rail) určitě minimálně vzal vyhřívaná sedadla.

RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod vencap 11. 9. 2006 17:03

Souhlasím, vyhřívaná sedadla jsou prima, ale děti v sedačkách to moc neohřeje. Kvůli nim se o to zajímám, sebe už nějak zahřeju. Zastavovat po pár kilometrech, abych všem sundal kabáty a rukavice, není moc pohodlné. Doufal jsem, že Quickheat mi to zjednoduší, ale asi je tu řešením, jak uvádíš, jen nezávislé topení.
vencap
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RRAAFF 13. 9. 2006 10:33

Ano, nezávislé topení má mnoho výhod, v zimě nemusíš škrabat okénka ani případně ometat sníh a sedneš do teplého.
u Vectry stojí originál poměrně dost - 68tKč (je s dálkovým ovládáním), ale může to být ceníková chyba, zdá se mi to celkem dost.

RRAAFF
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka