prosím o radu Opel VEctra

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod izuel 6. 4. 2006 08:41

Ahoj,

Dávám to jsem do nového tématu,protože potřebuji rychlou odpověď od co nejvíce lidí, proto se prosím nezlobte ,že jsem to už nedal do podobné rubriky,než by to někdo našel. atd..díky za pochopení.

k věci:

1. Zajímalo by mě kolik tak přibližně bez ohledu na chování se k autu minimalně najede opel vectra "B" 2.0 16V, myslím tím motorově je hodně 200tisíc najeto? když ano co mě čeká a nemine! popřípadě kolik ještě může nejet než se "něco" odejde a co.díky za objektivnost,.

2.za kolik se dá sehnat takový motor? třeba vrakoviště a nebo jinak?a jak? Mr. Green ,děkuju moc všem

3.Od kdy se dělal model "B" pozink? potřeboval bych to vědět ne se domnívat.
izuel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 4. 2006 08:44

1 - 200 tis. pro ten motor neni nic, ale je dulezite, jak se majitel o motor staral, pokud malo, muze byt 200 uz hranice, pokud dobre, tak je to teprve slusne zajety motor. Pri dobre peci neni 500tkm problemy. Obecne okolo 200tis. te neceka nic zasadniho, nejspis rozvody, svicky, naplne, mozna vaha vzduchu, jinak nic moc

2. ceny okolo 15tis. na vkrakaci

3. nevim
anonymni

Odeslat příspěvekod M@C 6. 4. 2006 09:11

3. od faceliftu - '99
Volvo S80 3.2 A/T AWD 179 kW '11
Volvo V70 3.2 A/T 175kW '09
M@C
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RRAAFF 6. 4. 2006 09:49

Jednou jsem četl nějaký článek,kde chlapík s tímto motorem najel 650tkm,ovšem choval se k tomu hodně slušně.
Pokud s tím někdo jezdil jak totální prase,tak se životnost zhorší,samozřejmě.Ovšem i tak je 200tkm málo.
Co možná může být načaté a co často trpí jsou parohy,hodně se kroutí a musí se přebrousit.Pokud prasknou,dají se zavařit,ale je to problém(litina),nové stojí tak 5tKč.
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MAN737 6. 4. 2006 10:24

Tak dvě kila najeto je NIC,zejména,pokud to je dovoz,na nový motor se v tom případě neptej,pač mimo hydroštelů tam nebývá co řešit...
Zásadní otázka je,kolik to má skutečně najeto..
Osobně si myslím,že Octavie je lepší volba,než VectraB,jen však z servisního hlediska pro méně zdatné motoristy,a hlavně koroze,a to zejména do faceliftu,po něm už všichni tvrdí,že to je vše OK,ovšem ukáže čas,já znám rezavé i po faceliftu,i když reznou i Octavie,nicméně vymlácená zadní náprava u Vecter bývá i po faceliftu,a oprava se dá zvládnout cca 10.000kč.
(Nebudem tu řešit co je lepší,každý má názor,OK?)
MAN737
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RRAAFF 6. 4. 2006 10:31

MAN:Ty silentbloky jsi přehnal s tou cenou,v Oplu 6tKč.
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MAN737 6. 4. 2006 10:37

A práce? Navíc Ti nikdy neudělají jen to nebo ono: ještě jsme vám vyměnili to a to,protože to bylo potřeba.. :)
MAN737
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marv_S 6. 4. 2006 11:03

Zdravím Vás. Mam Vectru s tímto motorem po prvním majiteli, najeto nyní 250 000 km (jezdím 30 až 40/rok) a kromě spotřebních věcí se nemění nic. Pouze čidlo vačky (cca 3000), ale to je u těhlech motorů okole 200kk normální. Občas je potřeba vyčistit krokový kotorek, případně zaslepit EGR. Stačí dávat kvalitní olej, včas rozvody a netočit za studena. Jinak spotřebu mám běžně 7,5, s hodně lehkou nohou se dá i za 6,5, pozitivní je, že i při rychlé jízdě se průměr jentak nedostane přes 9. Ještě je trochu slabina ta zadní náprava, jinak se ještě na něco ptejte, jestli je potřeba. Hezký den.
Marv_S
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RRAAFF 6. 4. 2006 11:27

MAN:Tak to se mi ještě nestalo,aby mně vyměnili to co jsem nechtěl,ani to jaksi není možné.Před započetím práce totiž podepíšu smlouvu(kde uvedu i množství paliva a km),kde je vše vypsáno-práce,rozpis dílů.Když mi vymění třeba celej motor jejich problém,platit ho nemusím.Po ukončení práce mi přečtou další smlouvu,která se shoduje s první před prací.
V autorizáku v Hradci-6tKč zcela komplet včetně práce a věškerého materiálu.
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod izuel 6. 4. 2006 11:35

"Red_Dwarf" napsal : MAN:Tak to se mi ještě nestalo,aby mně vyměnili to co jsem nechtěl,ani to jaksi není možné.Před započetím práce totiž podepíšu smlouvu(kde uvedu i množství paliva a km),kde je vše vypsáno-práce,rozpis dílů.Když mi vymění třeba celej motor jejich problém,platit ho nemusím.Po ukončení práce mi přečtou další smlouvu,která se shoduje s první před prací.
V autorizáku v Hradci-6tKč zcela komplet včetně práce a věškerého materiálu.

Prosím rede a mane! dohady kdo má lepší servis jsou out of topic! moc děkuju bez urážky :(
izuel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MAN737 6. 4. 2006 11:53

4Izuel:Nebuď zhořklý! :)

Tak jestli to dělají v Hradci za šestku s daní,tu zadní nápravu,tak tam všichni jezděte,to je supr cena.
MAN737
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RRAAFF 6. 4. 2006 12:02

Dělají,aspoň před 4 měsícema mi to za tuto cenu nabízeli.
Stejně to dám radši někomu jinýmu,ještě to skazí :P
Izuel:njn
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marv_S 6. 4. 2006 13:16

Ja jsem byl celkem spokojenej se Syrovátkem ve Vrchlabí. Práci udělaj dobře a jsou ochotní dát i slušnou slevu...
Marv_S
Nováček
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků