BMW servis AuTec Group Praha - zkušenosti k pláči

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Black_Talon 5. 8. 2005 07:55

to Lukke: hezka zkusenost, bohuzel asi ne ojedinela, jinak ja sem kdysi par let servisoval bmw u bychla a bez vyhrad - samozrejme nevim, jak to tam funguje dnes
Black_Talon
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukke 5. 8. 2005 08:01

Tak jsem se zrovna vrátil ze servisu. Mám tohle vysvětlení:

Když jsem včera auto přebíral, technik mě jasně řekl, že vyměnili celé střešní okno (kvůli čemu jsem tam také jel - bylo nutné vyměnit sklo s vyschlou a vrzající pryží okolo skla, která vrzání způsobuje). Ve faktuře je "STŘEŠNÍ OKNO" za cca 14 tisíc, plus pojezdy, podložky apod. za další cca 2 tisíce + práce 5 tisíc.

Vysvětlení z dnešní schůzky jsem dostal: "Víte, my jsme vám vyměnili vnitřní pojezdy, které způsobovaly vrzání, projížděli jsme to pak i 200 tady ve městě, ale nic nevrže." (evidentně vrže hned když se s autem rozjedete). Sklo prý BMW Mnichov vyměnit nepovolili, tak vyměnili alespoň vše ostatní (což nemá s vrzáním nic společného). Pojmem "střešní okno" ve faktuře označují vnitřní pojizdný systém, nikoliv střešní okno, jako takové.

Čili závěr je takový - auto rozebrali (umazali madla na střeše, při bližším zkoumání je vidět čerstvá vazelína uvnitř pojezdu...), vyměnili pohyblivé části, ale závadu naprosto neodstranili. Musel jsem si koupit sprej na pryž a vždy když guma vyschne, tak ji namazat (cca jednou do měsíce podle mých zkušeností...).

Poučení: Cítili byste se dobře v autě za jeden a půl milionu, kde musíte každý měsíc mazat pryž střešního okna, aby nevrzala? Ne. BMW není olejnička... Proto si kupte raději BMW bez střešního okna...

Tím celá story končí a v AuTecu mě už neuvidí...
autorevue.cz: BMW 330i E90, 190 kW + BMW 525d F11, 150 kW
zive.cz: Intel Core i9-7980XE, 2x Radeon RX 480, 64 GB RAM, SSD Intel 720, Samsung MD230X6
mobilmania: Galaxy S9+
Lukke
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukke 5. 8. 2005 08:11

Haya1 píše:.... udělali geometrii - teď jezdím rovně s volantem natočeným vlevo a podobně dále.... l/quote]


Mám naprosto stejnou zkušenost s BMW Service Plzeň. Dělali mi geometrii, ale od té doby jezdím rovně s volantem doleva... Autorizovaný servis BMW a takhle odflákne práci... Btw cena za práci cca 3.500,- Kč. Je to všude stejné.
autorevue.cz: BMW 330i E90, 190 kW + BMW 525d F11, 150 kW
zive.cz: Intel Core i9-7980XE, 2x Radeon RX 480, 64 GB RAM, SSD Intel 720, Samsung MD230X6
mobilmania: Galaxy S9+
Lukke
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mayklmaykl 5. 8. 2005 08:12

no to sou prasata.... bejt tebou bych nelenil a celou story napsal do mnichova oni je pekne pojebou,dost si tohle hlidaj.

no nic tak at to nevrze :-)
mayklmaykl
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Lukas-E30 5. 8. 2005 08:21

mayklmaykl píše:no to sou prasata.... bejt tebou bych nelenil a celou story napsal do mnichova oni je pekne pojebou,dost si tohle hlidaj.

no nic tak at to nevrze :-)


tomu nevěř, tohle AuTecu prochází už dlouho.......
E 220 CDI ´06 - W211 - odepsano na totalku
E 200 CDI ´13 - W212
Lukas-E30
Servismen

Odeslat příspěvekod Lukke 5. 8. 2005 08:27

Taky tomu nevěřím, tím se nic bohužel nevyřeší....
autorevue.cz: BMW 330i E90, 190 kW + BMW 525d F11, 150 kW
zive.cz: Intel Core i9-7980XE, 2x Radeon RX 480, 64 GB RAM, SSD Intel 720, Samsung MD230X6
mobilmania: Galaxy S9+
Lukke
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bond007 5. 8. 2005 09:02

lukke: chces domluvit servis v renocaru? ja jsem s nima naprosto spokojenej, obcas taky udelaji nejakou ranu, ale kdyz jim to reknes okamzite se vsechno resi a celkem neni problem. I kdyz uz jsem na ne taky slysel i nejaky stiznosti...
1 383 HP :)
Bond007
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukke 5. 8. 2005 09:06

Bond007 píše:lukke: chces domluvit servis v renocaru? ja jsem s nima naprosto spokojenej, obcas taky udelaji nejakou ranu, ale kdyz jim to reknes okamzite se vsechno resi a celkem neni problem. I kdyz uz jsem na ne taky slysel i nejaky stiznosti...


No 180km do servisu je přece jen trošku z ruky.... Budu jezdit k Bychlovi, dělal tam můj kámoš, takže snad domluvíme nějaký fér přístup a jednání... :|
autorevue.cz: BMW 330i E90, 190 kW + BMW 525d F11, 150 kW
zive.cz: Intel Core i9-7980XE, 2x Radeon RX 480, 64 GB RAM, SSD Intel 720, Samsung MD230X6
mobilmania: Galaxy S9+
Lukke
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bedrich 5. 8. 2005 09:26

Lukke: Prosim Te, jak se ten prodejce jmenoval? Pan V. nebo pan M.? (nechci tady uvadet jejich cela jmena)? My jsme si u nich kupovali "jednicku" a to zpozdeni v dodani bylo sileny, prodejci se k tomu staveli tak, ze za to nemuzou, ze oni nic atd. Pry je to tak bezne, nekdo si u nich objednal M5 a termin mu uz pretahli o 6 tydnu..
Bedrich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukke 5. 8. 2005 09:28

Bedrich: Prodejce je pan O., a je to naprosto super chlápek. Já auto objednával v únoru a měl jsem ho dodané v polovině června...
autorevue.cz: BMW 330i E90, 190 kW + BMW 525d F11, 150 kW
zive.cz: Intel Core i9-7980XE, 2x Radeon RX 480, 64 GB RAM, SSD Intel 720, Samsung MD230X6
mobilmania: Galaxy S9+
Lukke
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bond007 5. 8. 2005 09:30

hmm, já auto objednával v pondělí a měl jsem ho ve středu :D
1 383 HP :)
Bond007
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TakyGogo 5. 8. 2005 09:30

No po těch nekonečných tématech, jak Škoda stojí za *****, konečně taky jedno upřímné téma, že i ostatní automobilky mají problémy s kvalitou. Problémy s kvalitou mají ostatně veškeré automobilky (až snad na japonce) ve stejném rozsahu včetně "odborných" autorizovaných servisů. Ostatně mám bohaté zkušenosti se servisem RENAULT :x ,OPEL :? , ale i ŠKODA :| (vlastním O2). Vím jaké to je když servis dělá takovouto paseku - zažil jsem toho až moc s Renaultem (nikdy více), pak jsem šel do OPLA (občas taky něco zkur...li, ale celkově to šlo oproti předchozí zkušenosti), tak jsem se rozhodl pro vůz značky ŠKODA a jeden z velkých argumentů bylo poměrně široký výběr prodejce, ale hlavně servisu. I měl jsem během garance několik mušek i much na autě (ostatně je to nový model a tak se to dalo jistým způsobem očekávat). Se servisem prodejce, kde jsem auto koupil jsem měl velice obdobný problém, vážně už jsem uvažoval o změně servisu pozor2 . Psal jsem i dopis do MB, z jejich strany zájem - problém vyřešen :tleskani . Další vliv na zmíněný servis - už ani jeden problém z jejich strany Mr. Green . Jen je ostuda, že to nešlo hned napoprvé :cry: .
TakyGogo
Nováček

Odeslat příspěvekod JackNO.1 5. 8. 2005 09:34

Bond: no jo, to jsou ti protekční synáčkové... :D
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bedrich 5. 8. 2005 09:37

My jsme meli podobne problemy s Porsche Praha-Smichov (meli jsme Audi). Tak to koukam, ze je to z blata do louze :(
Bedrich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bond007 5. 8. 2005 09:40

žádnej servis není ideální. Nám v porsche brno opravovali audi. Po několikáte reklamaci jsme přišli pro auto, u předání byl i šéf servisu a auto ani nenastartovalo...Tak šlo udi pryč a koupilo se volvo...není to tam o nic lepší...
1 383 HP :)
Bond007
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků