BMW servis AuTec Group Praha - zkušenosti k pláči

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Lukke 4. 8. 2005 17:48

Sice jsem to nechtěl psát sem na fórum, ale po dnešní zkušenosti s autorizovaným servicem BMW - AuTec Group a.s. (mj. general importeur BMW pro ČR) to již jinak nejde...

Před dvěma lety jsem si u nich koupil nové BMW 330d. Přístup prodejce naprosto perfektní a i nyní s ním mám skvělé vztahy. Ale o servisu bych nejraději nepsal - tedy nyní spíš již psal... Věci, jako že naúčtují při výměně oleje o litr navíc (v ceně 800 Kč), který se do motoru nemůže vejít a těží z neznalosti nějakých zákazníků, jsou jen tím nejmenším. To, že mi měsíc nové auto (černá) poškrábali tím, že jej dali do myčky při garanci, jsem taky nějak rozchodil.

Ale při každé garanci si stěžuju, že vrže střešní okno (pryž kolem okna vyschne a začne vrzat). Vždy ho jen namazali nějakým přípravkem a poslali mě domů. Před měsícem mi končila záruka. Vada vrzání se projevovala již potřetí, tak jsem trval na výměně celého střešního okna se všemi pojezdy a pryžovými částmi. To samozřejmě prý možné není a musím stále PRÝ MAZAT. Zavolal jsem prodejci (ten vždy ochotný a příjemný) a po půl dni hádání přistoupili na to, že se okno vymění. Včera ráno jsem auto přistavil na výměnu. Prý je to práce na 2 dny, abych si přišel druhý den večer.

Před hodinou jsem si byl vyzvednou auto. Převzal daňový doklad (s částkou pro mě 0,- kvůli garanci, ale celková oprava stála cca 20.000,- Kč). Dále jsou zde rozepsány položky jako skleněné střešní okno (13 tisíc), pojezdy, podložky, apod. Předali mě rychle auto (za 5 minut zavírali), já nasedl a odjel domů. Když jsem ale doma zastavil a podíval se co s tím provedli, zjišťuji, že celé okno včetně pryže okolo je naprosto PŮVODNÍ (včetně ještě zaschlých kapiček od vody, když jsem to myl a škrábancem, který si pamatuji). Vrže stále stejně. Auto bylo u nich 2 dny a mám takový pocit, že jen stálo v garáži a od BMW Mnichov jen firma vyinkasovala peníze za garanci....

Zítra tam jedu nechat si to vysvětlit od vedoucího servisu. Tím jsem skončil s AuTec Group a všechny před tímto servisem varuji.

------
EDIT: Situace vysvětlena o několik příspěvků níže (strana 3).
Naposledy upravil Lukke dne 5. 8. 2005 08:08, celkově upraveno 3
autorevue.cz: BMW 330i E90, 190 kW + BMW 525d F11, 150 kW
zive.cz: Intel Core i9-7980XE, 2x Radeon RX 480, 64 GB RAM, SSD Intel 720, Samsung MD230X6
mobilmania: Galaxy S9+
Lukke
Nováček

Odeslat příspěvekod unknown 4. 8. 2005 18:10

To je docela drsny. Do kteryho AuTecu jezdis, na Letnou nebo do Jeremiasovy? Me to zajima jen ze zvedavosti, sam BMW nemam, teda nemam zadny auto :lol:.
To je snad prvni krtitika co jsem na AuTec slysel :?
7,46 kg/hp
unknown
Mod-veterán

Odeslat příspěvekod Jouda.II 4. 8. 2005 18:20

Mr-Tuner píše:To je docela drsny. Do kteryho AuTecu jezdis, na Letnou nebo do Jeremiasovy? Me to zajima jen ze zvedavosti, sam BMW nemam, teda nemam zadny auto :lol:.
Servis je ve Stodůlkách, na P-7 je jen "šou rům".
Naposledy upravil Jouda.II dne 4. 8. 2005 18:22, celkově upraveno 1
Jouda.II
Inventář

Odeslat příspěvekod Lukke 4. 8. 2005 18:21

Mr-Tuner píše:To je docela drsny. Do kteryho AuTecu jezdis, na Letnou nebo do Jeremiasovy? Me to zajima jen ze zvedavosti, sam BMW nemam, teda nemam zadny auto :lol:.

Jasně, že do Jeremiášovi. Na Letný je tuším jen prodejna ne? Já už slyšel tyhle podobný problémy právě od více lidí, takže nejsem sám.
zive.cz: Intel Core i9-7980XE, 2x Radeon RX 480, 64 GB RAM, SSD Intel 720, Samsung MD230X6
Lukke
Nováček

Odeslat příspěvekod p0etrik 4. 8. 2005 18:23

Napis jak jsi dopad.

Jinak zkus napsat do nemecka, za to nic nedas, ne?
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Lukke 4. 8. 2005 18:29

p0etrik píše:Napis jak jsi dopad.

Jinak zkus napsat do nemecka, za to nic nedas, ne?

Jo napíšu tam... Před měsícem mi měnili v garanci palivový čerpadlo - sami od sebe, prý, že nějaký série ho měli vadný. Počítám, že nový si schovali a já tam mám stále to původní...... :hm
Lukke
Nováček

Odeslat příspěvekod unknown 4. 8. 2005 18:48

2 Jouda.II a Lukke : Aha , to jsem nevedel ze na Letny je jen prodejna :cry:
7,46 kg/hp
unknown
Mod-veterán

Odeslat příspěvekod -LK- 4. 8. 2005 18:53

Lukke píše:Když jsem ale doma zastavil a podíval se co s tím provedli, zjišťuji, že celé okno včetně pryže okolo je naprosto PŮVODNÍ (včetně ještě zaschlých kapiček od vody, když jsem to myl a škrábancem, který si pamatuji). Vrže stále stejně. Auto bylo u nich 2 dny a mám takový pocit, že jen stálo v garážio/quote]

Třeba jim křivdíš. První směna okno vyměnila a nechala ho v krabici od toho nového a zapomněla to říct druhé směně. Ta přišla, okno vyměnila a to "staré" (ve skutečnosti nové) dala zpět do krabice. Takže vlastně tu práci udělali 2x, ale naúčtovali si jí jen jednou :wink:

No ale pokud jim nekřivdíš, tak to je síla. Mně ostatně BMW vypadlo z oka před pár lety, kdy hrdě inzerovali ceny osobních aut bez DPH, ačkoliv v té době neexistovala jediná možnost, jak si DPH odečíst. Taková sviňárnička, kterou myslím seriózní firma nemá zapotřebí.
فارسي بلد هستم
-LK-
Inventář

Odeslat příspěvekod Jendolf 4. 8. 2005 19:02

zkusenosti se servisama, alespon budu vedet, kterym se mam vyhnout. :) ale piste i ty pozitivni, at pro zmenu vim kde si mohu dovolit zajet a cekat ferove jednani
B power M power W power
Jendolf
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Lukke 4. 8. 2005 19:02

-LK- píše:Třeba jim křivdíš. První směna okno vyměnila a nechala ho v krabici od toho nového a zapomněla to říct druhé směně. Ta přišla, okno vyměnila a to "staré" (ve skutečnosti nové) dala zpět do krabice. Takže vlastně tu práci udělali 2x, ale naúčtovali si jí jen jednou :wink: e/quote]

Jo, už je vidím, jak to mění 2x.... :| Navíc jsem jim volal dnes od tří odpoledne a nebyli schopni mi do 17:30 říct, jak jsou na tom, zda se na tom už pracuje nebo je to hotové... V 17:30 volal technik, že si mám tedy přijet.... :|
Lukke
Nováček

Odeslat příspěvekod Alex.. 4. 8. 2005 19:03

no jo a pak že BMW za něco stojí :D
Alex..
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod -LK- 4. 8. 2005 19:04

Lukke píše:Jo, už je vidím, jak to mění 2x.... :| Navíc jsem jim volal dnes od tří odpoledne a nebyli schopni mi do 17:30 říct, jak jsou na tom, zda se na tom už pracuje nebo je to hotové... V 17:30 volal technik, že si mám tedy přijet.... :|//quote]

To byla ode mně samozřejmě ironie.
فارسي بلد هستم
-LK-
Inventář

Odeslat příspěvekod Mr.L 4. 8. 2005 19:41

Husty jeste kousek a je to stejny, jak u fiatu...
Mr.L
Nováček

Odeslat příspěvekod kepke 4. 8. 2005 19:48

Mr.L píše:Husty jeste kousek a je to stejny, jak u fiatu...

nejen u fiatu, ČSAD černokostelecka - servis škoda něco podobného....vyměna chladicí kapaliny, včetně naučtovaného testu chladiciho okruhu...v první zácpě jsem to malem uvařil-chybělo tam cca 2litry chlad.kapaliny... :x
kepke
Štamgast

Odeslat příspěvekod JackNO.1 4. 8. 2005 19:49

Lukke: drsný... Bych teda neřekl, že servis BMW má zapotřebí takhle podvádět... To bych čekal u nějakýho miniautorizovaného servisu méně prestižní značky...

No jo, svině se najdou vždy a všude... A žeň to do vyšších sfér... Třeba do toho Německa... Ať vidí, že každej člověk se nenechá ojebat, jak si myslí...
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007

Další stránka