Webové stránky MB

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod lemming 21. 6. 2005 10:24

No, na mne ty stranky pusobi dost amatersky... Napsat takovou WWW stranky, ktere budou chodit ve vsech prohlizecich vetsinou neni velky problem. Respektive - nejvetsi problem je, aby chodily v IE, zvlast starsi verze jsou dost zprasene.
lemming
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Saman 21. 6. 2005 10:49

štaflík mas pravdu dnesni Wokna neumej SATA rovnou, ale ja mam jak SATA tak klasiku a wokna mam na IDE a na SATA jen svapuju, a naprosto stejna richlost woken. Ja nemam ani 3,5 mechaniku, takze bych na tomhle skrachoval, ale nebojim se ze by pristi verze woken us tohle neumela automaticky. A co se tyce tech dalsich veci jako softy na grafiku, ty musis instalovat stejne at mas Wokna nebo Linux, tady ti to nikdo nikdy neusnadni, navic na Linuxu je toho zatrecene malo co se ve svete pouziva masove pro tvorbu her. A kdys se kouknu na svetove uznavane graficke stanice, tak bezej na NTckach nebo 2000litrech, dnes i na XP. Silikon, Dell atd... Linux maj v nabydce ale v pripade jeho instalace ti pada servisni podpora z jejich strany. U Della muzu potvrdit, jednoho totis us 2 roky na stole mam a pouzivanej je na CAD "w2k" Jinak s legalnosti to dost souvisi, legalni soft se upgraduje lepe a bezproblemu a tudis se i lepe chrani pred napadenim.
6 hrnku dopovanych dvema feny
Saman
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek71 21. 6. 2005 10:49

JP píše:Saman: dovoluji si tvrdit, ze proti tobe jsem rozhodne odbornik! Je to tak jak pise -LK-, jen si dovolim pridat to, ze obliba IE je prave v tom, ze nepodporuje standardy a snazi se vytvaret si vlastni. Diky teto politice je totiz udelan tak, ze zobrazuje i kod, ktery neplnuje vubec standard, a proto ho maji v oblibe vsichni, co si mysli, ze "PHP a HTPP" jsou stadardy a vyrabeji sve radoby web-page v MS FrontPage!

Osobne bych typoval, ze vubec nevis, o cem mluvis, obzvlast neznas vyznam zkratek, ktere jsi oznacil jako standard.


Presne tak ! Nejaký amatér niečo spláca, spustí IE, ono to nejako funguje a myslí si, že je king. A potom príde niekto s Firefoxom a je to v pr...
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek71 21. 6. 2005 10:50

Saman píše:Jinak s legalnosti to dost souvisi, legalni soft se upgraduje lepe a bezproblemu a tudis se i lepe chrani pred napadenim.


Si si istý ?
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod štaflík 21. 6. 2005 11:33

ale no tak...
grafické nástroje, kancelář etc. už máš v distru, takže 99% věcí nemusíš instalovat dodatečně. Teď jsem si instalovat SUSE 9.3 z DVD - 7,2 GB software a instalace trvala přesně 35 minut (od nastavení toho, co chci instalovat, po první - poslední :-)) reboot). Grafické nástroje jsou tam celkem slušné, GIMP, Blender apod.
Co se týče profigrafiky, tak ta se na woknech moc nedělá. Většinou se používá MaC, nebo u super firem nějaký cluster s Linuxem...
No a Tvůj dojem, že legální Windows jsou bezpečnější, protože se lépe a snáze záplatují (ehehe) je dost mimo. Program Genuine Windows Advantage, nebo jak tomu MS říká, se netýká bezpečnostních záplat...
štaflík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Saman 21. 6. 2005 13:01

štaflík, tak jelikos delam hry us hodne hodne dlouho a neznam jedinou firmu co by delala grafiku jinde nes pres Mayu, Max, LightWawe a animace treba v MotionBuilderu "Kaydara" tak to asi bude s programama pod Linuxem spatny ne, co vim tak Maya a castecne i max pod nim jedou, ale neznam nikoho kdo by to tak delal. Jmenuj jedinou firmu na svete co dela hry nebo grafiku pro herni prumysl pod Linuxem a mas u me pivo. Tusim ze ani Adobe svoje veci pod Linuxem nema scela vychytany a to je v oblasti herniho2D nejpouzivanejsi. co se tyce MaC, tak ten je pouzivanej z 99% pro film, klasicka grafika pro hry a treba inet se prevazne dela ve woknech pres Gmax nebo jakykoli soft co dokaze exportovat do vrml.
6 hrnku dopovanych dvema feny
Saman
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod štaflík 21. 6. 2005 13:21

Nevím, o hry se nestarám, patří podle mě na Playstation a ne na počítač, ten mám na práci.
Takže nebudu Ti vykládat, která firma co používá či nepoužívá, když ani žádnou neznám :lol: Nicméně zrovna o Blenderu se jednak píše jako o konkurentovy Mayi a navíc má pluginy pro dělání her.
Nic to ovšem nemění na faktu, že IE je z hlediska bezpečnosti jeden velký průser, to jestli máš legální či nelegální OS z hlediska bezpečnosti nehraje žádnou roli a že pořádná grafika se nedělá na Windows 2000 (nebo už jsi viděl nějaký W2000 cluster? :D ).
štaflík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Saman 21. 6. 2005 15:09

i hry na PS a dalsi konzole se delaj na PC, delal sem hru na PS2 a Xbox a delal sem ji a celej zbytek teamu na PC
6 hrnku dopovanych dvema feny
Saman
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Saman 21. 6. 2005 16:04

-LK- no nato ze si odbornik pres www, tak stranky mas naprosto uchvatne, ale verim ze spustit pujdou i na telefonu :wink:
6 hrnku dopovanych dvema feny
Saman
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ivory 21. 6. 2005 16:43

[quote="štaflík"tTvá věta - od té "doby, co mám nový comp s legálním SW, nemám problémy s viry, červy..." Svědčí o mnohém. Ona ta havěť ani v nejmenším nesouvisí s legálností či nelegálností Tvého SW.
Tebou popisovaná instalace je moc složitá, navíc tam nemáš kancelářský balík, nástroje pro grafiku, vývoj, hry... :D
Navíc Tvůj postup by na drtivé většině moderních počítačů moc nefungoval, protože Windows jaksi nativně neumí SATA disky, takže musíš hezky F6 a shánět disketu s ovladači, kterou většinou získáš jen prostřednictvím jiného nainstalovaného počítače...
VW New Beetle 1.9 TDi - CULT CAR
Mercedes-Benz C class 240 aut. - BEST CAR
Ivory
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ivory 21. 6. 2005 16:49

No musím souhlasit, že THE BEST OF is SAAB. Ten bílý flek je fakt bezva (mně teda nic jiného než bílá stránka nenajelo).

Nej website má podle mě Volvo (http://www.volvocars.cz) a ač je nemám rád tak i Škoda Auto (http://www.skoda-auto.cz)
VW New Beetle 1.9 TDi - CULT CAR
Mercedes-Benz C class 240 aut. - BEST CAR
Ivory
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Saman 21. 6. 2005 17:00

ja pouzivam jako trvalou ochranu router a ve woknech kompletne ty jejich firewally a podobny silenosti, jako antak mam zadara k woknum eTrust-pro a nejakej jejich spysoft na 1 rok zdarma a obcas promazu cookies pomoci Ad-Aware SE, za posledni 3 mesice vsechny necistoty odhaleny a zneskodneny automaticky behem prohlizeni www.
6 hrnku dopovanych dvema feny
Saman
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JP 21. 6. 2005 17:46

Ivory: jj, blank screen je vysledek, ktery nabehne vsem ..... a to mivaly stranky docela v pohode, i kdyz konfigurator jim obcas haproval
JP
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek71 22. 6. 2005 09:09

Ivory píše:No musím souhlasit, že THE BEST OF is SAAB. Ten bílý flek je fakt bezva (mně teda nic jiného než bílá stránka nenajelo).

Nej website má podle mě Volvo (http://www.volvocars.cz) a ač je nemám rád tak i Škoda Auto (http://www.skoda-auto.cz)w/quote]


Škodovka má stránky celkom podarené, jediná chyba je orientácia výhradne na IE. Konfigurátor vobec nejde vo FF a zbytok tiež robí občas problémy.
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků