MB SLK R170 - proč je tak nenáviděný?

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod pajsa 12. 6. 2020 16:12

Ahoj,

rád bych se zeptal znalců, odkud pochází hate na MB SLK R170 - koupil jsem jeden za par kacek nepojizdny SLK 200 kompressor 142 kw, 1998 vicemene nahodou, normalne jsem fanda BMW. Cilem bylo naucit se nejaky zakladni servis bez toho, abych se bal, ze poskodim nejake hodnotne auto - bavi me to.

Ocekavani jsem mel opravdu mala, protoze podle mnohych recenzi je to nejnudnejsi auto na svete a jizda v nem znamena, ze jste bud barbina, nebo pritepleny kadernik.

Po zprovozneni a nejakych zakladnich opravach me ale prekvapilo, jak dobre to auto je - prestoze je opravdu zanedbane, tak interier nechrasti, karoserie se nekrouti, ma vyborne brzdy, slusny podvozek (dal jsem na to nove pneu 225 a 245 R17), motor je super. Celkove je jizda v aute docela zabavna, krome divneho posezu za volantem a oproti BMW horsich sedacek, ale celkem jsem si zvykl. Převodovka je manuál a v pohodě, celkem přesná.

Samozrejme to neni MX5, nebo Z4, ale ve srovnani s normalnim osobakem je to celkem zmena. Mam jeste BMW E36 320i kabrio 1994, velmi zachovale, ale musim rict, ze Mercedes pusobi bytelneji a jizda v nem me bavi vic. Samozrejme obecne je to auto velmi neprakticke, ale to vsechna kabria. Kovova skladaci strecha mi prijde na rok vyroby fakt promakana.

Proto mi prijde trochu zvlastni, kdyz ke me prisel jeden rodinny prislusnik, rekl, ze je to auto pro duchodce a nasedl do sveho Opel Astra 1998. Nebo kdyz jsem cetl, ze i Peugeot 206 je lepsi (neni, mame v rodine)

Je to proste zadokolka roadster se 200 PS, tak kde je problem? Ridil jste nekdo a vysvetlite mi to, nebo "se to proste vi"? :)

Diky za reakce
pajsa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pozpatku_fijA 12. 6. 2020 16:18

závist, všechno je to jenom závist
goes 19. 5. 2020 22:44
Je to fuska zustat jakoze vtipny a nad veci
goes 11. 8. 2020 16:23
Arnoldovy testy senzitivity jsou dnes uz legendarni.
pozpatku_fijA
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod pajsa 12. 6. 2020 16:21

No nevim, bavime se o aute v hodnote horskeho kola :D
pajsa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod garážmistr 12. 6. 2020 16:21

Prostě se to ví.
rwd
garážmistr
Veterán

Odeslat příspěvekod tslany 12. 6. 2020 16:38

Musíš vyměnit kolečko na kompresoru, pak to i pojede.
tslany
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Lukas063 12. 6. 2020 20:39

pajsa píše:No nevim, bavime se o aute v hodnote horskeho kola :D

To může taky byt slušný rozptyl cen :D
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod evlo 12. 6. 2020 21:01

asi jde o vnimanou hodnotu

-- 12. 6. 2020 21:14 --

ono cokoliv co neni uplne bezny auto se tresta
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Neurotic 12. 6. 2020 21:29

Mně to přijde tak hnusný, že je úplně jedno jak to jede, protože to nechci ani vyzkoušet natož to kupovat i kdyby za korunu :D
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod Arnie J 15. 6. 2020 10:51

Já nějak nezaznamenal, že by na tuhle generaci SLK jel nějaký hejt na to jak to funguje. To spíš na vzhled. Druhá generace je podstatně hezčí. Ale zase už je to prý tlustá Berta proti té první.
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod goes 15. 6. 2020 11:01

tak ono zase uprimne nikdo nechce priznat, ze si to koupil...
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod pajsa 15. 6. 2020 19:34

Neurotic píše:Mně to přijde tak hnusný, že je úplně jedno jak to jede, protože to nechci ani vyzkoušet natož to kupovat i kdyby za korunu :D

Aha, a ja prave myslel, ze se vzhledem zabyvaji ty barbiny a kadernici a experti koukaji spis na to, co je pod kapotou :hm :-*
pajsa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goes 15. 6. 2020 19:35

Na to kadi pes. Dulezity je design
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Lukas063 15. 6. 2020 20:57

MI
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod Pajjoun 15. 6. 2020 22:09

Zaparkuj v Pařížský Civica co má 500 koní a dává si Ferrari a pak základní Ferrari, co je pomalejší.
Prcat půjde ten s Ferrari a ten se Civicem může pogumovat celý nábřeží.
(Záměrně neberu žádný auto z výběru)
Pajjoun
Veterán

Odeslat příspěvekod tslany 15. 6. 2020 23:06

Arnie J píše:Já nějak nezaznamenal, že by na tuhle generaci SLK jel nějaký hejt na to jak to funguje. To spíš na vzhled. Druhá generace je podstatně hezčí. Ale zase už je to prý tlustá Berta proti té první.

Ono na tu první generaci stačí koupit tuzyng čirý světla a hned je to auto mladší o 10 let.
tslany
Pozorovatel

Další stránka