Golf 5 Variant rezne - co s tím

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Lukas063 4. 9. 2019 20:20

asi tak jak píše suseda, toto je bolest už od jedničkové fabie, přes Golfa IV apd, maj to na ***** řešené, zevnitř je kapsa, kam se strašně rádo usazuje vše, co tam nemá co dělat... nejvíc bahno/bláto a roste to krásně do vejšky...

Vloni jsme kamarádovi přivezli Octu jedničkovou a jen čuměl, co tam našel za bordel, když jsem mu poradil,ať odkryje plastovýho podběhy vepředu.

Občas pročistím i u svý octy tyhle místa, pak to vyleju olejem a mám na dobu klid :D
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod maincoonsback 4. 9. 2019 21:17

Made in DODO Germany
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Pajjoun 4. 9. 2019 22:18

Alespoň něco vyrábí. Ikdyž tomu třeba k dokonalosti nepatrně chybí. Fiat by si měl vzít příklad...
Pajjoun
Veterán

Odeslat příspěvekod CapsLock 4. 9. 2019 23:13

Já měl takhle vyhnilou dvojkovou oktu. Ne jen na prahách, ale na všech blatnících už rašily puchýře. Hrůza. Jsem rád, že jsem se toho zbavil.
A člověk dokola všude čte, jak jsou tyhle koncernový auta etalon v antikorozní ochraně.

Jinak je fakt humus, že borec má to auto od novoty, má to pořád v "záruce na korozi" a oni s ním takhle vyjeb0u. Hnus...
CapsLock
Nováček

Odeslat příspěvekod evlo 4. 9. 2019 23:16

Aha, takze mas zaruku 12 let na korozy karosie, ale realne nemas zaruku 12 let na korozy karoserie. Ferove, doufam, ze dalsi vozidlo si koupis zase VAG po takovem fer jednani od jejich prodejce.

Kdyz by te to sralo nebo bys treba cekal, ze s tebou nevyjebou, bylo by to ignorovani reality.

-- 5. 9. 2019 00:17 --

2 oktavku jsem kupoval nedavno, servisuji to a koroze na kastli neni, kdyby byla je me to uprdele, na to to nejezdi, koroze tam je na "podvozku" apod. - proste tam kde o to fakt jde a neni to jen esteticka zalezitost - stejne jako treba na mazde.

-- 5. 9. 2019 00:20 --

To auto uz asi nema moc velkou cenu, ne? Pokud od nich mas to vyjadreni pisemne, tak bych z toho ten lak oskrabal, poslal jim to datovkou s fotkama a oni to odignorujou, pro tu srandu.

-- 5. 9. 2019 00:21 --

Podas na toho pana co se ti tako za VAG vyjadril TO za podvod?
Kazdy mame nekdy slabsi den - dal bych mu jeste sanci a zeptal se ho jestli to mysli vazne.

Nicmene dost cumim, ze auto servisovane 12 let v autorizaku tech 12 let prezilo.
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Jean ViC 5. 9. 2019 04:12

A nebude to tak že ta záruka je na prořezavění, a zatímco tady je to jen orezlé. :hm
TCe 120k 205Nm EDC
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod MV_cz 5. 9. 2019 06:19

Jj to je tak všude tyhle "záruky", musí to být durch, což možná je, ale oni ho ukecali, že není.
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Inventář

Odeslat příspěvekod mener 5. 9. 2019 08:19

Auto bylo garážované, nicméně vyjelo ven cca 3× za zimu. Podběhy jako takové jsem čistil, ale jenom to, kam se dá lehce dostat, nic jsem nerozebíral.
mener
Nováček

Odeslat příspěvekod Lukas063 5. 9. 2019 08:42

Takže pod plastovy podbehy (kde je nejvíc usazenyho bordelu) ses nedobejval?
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod mener 5. 9. 2019 09:02

Občas jsem to vystříkal wapkou. Kolo ani nic jinýho jsem nesundaval.
mener
Nováček

Odeslat příspěvekod maincoonsback 5. 9. 2019 09:27

Problém je to garážování v zimě. Je to super, ale je potřeba to opláchnout.

Já od jisté doby, když dám auto v zimě od soli do garáže, tak jednak nějakou dobu nechám otevřený vrata,aby to mohlo uschnout a pokud tam dávám auto od soli a vím, že nějakou dobu nevyjedu a nebo že sníh sleze, tak to prostě ostříkám wapkou (jde to i když mírně mrzne) a mám klid, dost to pomáhá.

JInak...

Ono by takhle asi orezlo každé auto... (možná krom Peugeotu), fór je pořád v tom, že se z koncernových aut dělá něco co prostě nejsou... A to, že za to někdo ještě !připlácí! je věc druhá, stejně tak jako to, žes e tam objevují vady, co jinde taky jsou spíše výjimečné, či nikdy se neobjevující.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod evlo 5. 9. 2019 09:31

jeste ho zjeb, ze parkuje auto v garazi
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod maincoonsback 5. 9. 2019 09:32

Pajjoun píše:Alespoň něco vyrábí. I když tomu třeba k dokonalosti nepatrně chybí. Fiat by si měl vzít příklad...

Na tohle se dá reagovat dvěma způsoby.

1)Je otázka jestli je to dobře že aspoň něco vyrábí a kdo z toho má prospěch..., mně osobně je to celkem u zádele a je to informace stejné hodnoty jako bys mi napsal, že si dnes už byl na velké..., tedy, je mi to jedno a věřím, že ostatním taky, neboť jedněm je to jedno a druhý tuto skutečnost tak nějak vědí a není to tedy pro ně novinka.
2) A proč je tam ten Fiat? Jako ten nevyrábí a nebo by si měli vzít příklad a vyrábět auta co reznou v záruce??? To podle mne není následování hodný příklad.

:hm

-- 5. 9. 2019 10:34 --

evlo píše:jeste ho zjeb, ze parkuje auto v garazi

No, bohužel s ohledem na tento typ koroze je to horší varianta, než když auto stojí venku... Bohužel. V momentě, kdy vyjedeš do soli...
Kombinace vyšší teploty, vyšší vlhkosti, rychlejší chemická reakce... a jede to... To je prostě fakt. Venku auto rychleji uschne a reakce je pomalejší, protože nižší teplota... Málokdo si to uvědomuje.

-- 5. 9. 2019 10:37 --

mener píše:nicméně vyjelo ven cca 3× za zimu.

to stačí... Pak to šoupneš do garáže a sůl, vlhkost už dodělají zbytek...
Jako za tohle VW tak nějak úplně opravdu nemůže..

ZASTÁVÁM SE VW!!!!, vidíte to jo????
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod JardaIIx 5. 9. 2019 10:19

For je taky v tom, že podle záručních podmínek jsi povinen si nechat opravit vady laku, jinak záruka na prorezivění padá. Ale takto je to všude, to není žádná výjimka koncernu VW.

maincoon: Máš Peugeotam, že? Když už, tak výrazně nadprůměrnou antikorozní ochranu mají z francouzů Renaulty, aspoň některé.

mener: neopravoval bych to. Auto dojezdit. Toto se nevyplatí řešit.
JardaIIx
Nováček

Odeslat příspěvekod maincoonsback 5. 9. 2019 10:50

Mám. Ale Peugeoty obecně platí za odolné. A co tak vidím to naše auto, tak je to dobré. Ale Asi to nebude nic výjimečného...
maincoonsback
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka