Golf 5 Variant rezne - co s tím

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod mener 4. 9. 2019 15:19

Ahoj

Nedávno jsem si všiml, že nám rezne auto před oběma předními dveřmi, viz foto. Předesílám, že auto jsem koupil nové, není bourané a je cca 10 let staré.
Dneska jsem to vzal do autorizovaného servisu, kde jsem auto kupoval. Oni pořídili fotky, pak to komunikovali s výrobcem/dovozcem a výsledek je to, že to není rez karosérie (na to je záruka 12 let) ale laku a že mi nic neproplatí ani na záruku ani na kulanci.

Otázka je, co dál? Mám to nějak hrotit s tím servisem? Jak?
Nebo se dotázat přímo importéra?
Nebo mám prostě smůlu?

Dále by mě zajímalo, jak se toto opravuje?

Díky.
Přílohy
IMG_20190831_124553_malé.jpg
IMG_20190831_124538_malé.jpg
mener
Nováček

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 4. 9. 2019 15:22

Rez laku? 8-D
Okamžitě odejdi do svého pokoje a vrať se, až budeš normální.
TomeekHoleek
VIP Galerie

Odeslat příspěvekod mener 4. 9. 2019 15:32

Že to je vada laku a ne prorezavění karosérie.
mener
Nováček

Odeslat příspěvekod MV_cz 4. 9. 2019 15:36

TomeekHoleek píše:Rez laku? 8-D

:D
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Inventář

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 4. 9. 2019 15:36

Tak prorezavění to není, pokud se tím myslí jako plech skrz, klasickej háček
Okamžitě odejdi do svého pokoje a vrať se, až budeš normální.
TomeekHoleek
VIP Galerie

Odeslat příspěvekod MV_cz 4. 9. 2019 15:38

nj chtělo by to tomu nějak pomoct, aby do roka skrz to prostrčil prst, pak to prorezivění bude a na záruku to opraví
renaultí 1.8 M5P EDC
MV_cz
Inventář

Odeslat příspěvekod burty s krenem 4. 9. 2019 16:11

A jak to opraví? Vymění prahy?
burty s krenem
Veterán

Odeslat příspěvekod Neurotic 4. 9. 2019 16:57

Jak se to opravuje? Blbě, nejlepší je vyměnit auto :D

Spíš to přestříkají barvou a budou doufat, že to vydrží do 12 roku vozidla
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod MV_cz 4. 9. 2019 17:14

Celý nový auto, to by bylo asi super no :)
MV_cz
Inventář

Odeslat příspěvekod falcons 4. 9. 2019 17:19

cistis ten prostor za podbehem? Pokud ne, tak tak to bude asi pricina koroze..
falcons
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JardaB 4. 9. 2019 17:22

Spis jde o to, jak je to shnile uvnitř nez to co je videt. Tohle staci obrousit a nalakovat ale jestli to hnije zevnitř, je to za par let na srotak.
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod maincoonsback 4. 9. 2019 18:23

Ono se to nezdá, ale také.je už naskrz. Tohle začít brousit, tak zdravý plech tam nebude. Ty Prahy většinou jsou nacatý zevnitř.

Auto bylo garantované, že? V rel. Teplé garáži, že?
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod jamaco 4. 9. 2019 18:24

No pěkný.. To bude ta německa kvalita.. Nedivil bych se kdyby pod tím už byla díra.. Podle mě když by to zbrousili tak to bude skrz.. Takové bubliny jsem měl na Astře (zadní lemy) a jak na to sáhli tak byl celý lem pryč.. Opravuje se to tak, že se to vyřízne flexou a navari nový kus prahu a zalakuje.. Ale nemá to budoucnost objeví se to zas.. Jakákoliv jiná oprava je ještě kratší trvanlivosti..pokud je to od nového a servisované dle plánu tak bych se odbyt nenechal
jamaco
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod powerball 4. 9. 2019 18:26

Tak to je dobrej vyjeb ze to nechtej uznat :D tohle je uplne klasicka koroze prahu jak na favoritu.Zadna koroze laku nebo co.
powerball
Homoderátor

Odeslat příspěvekod Vagi 4. 9. 2019 18:30

Už to začíná. Čím dál častěji vídám dvojkový oktávky po faceliftu s tímto problémem. Nic nového u koncernu.
Nevím jak u dvojkový okty, ale u jedničky stačilo **** se na vyčištění pod plastovým podběhem.
Nicméně u tohohle golfu to bude na výměnu prahu...pěkně vykvetlý.
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod Lukas063 4. 9. 2019 20:20

asi tak jak píše suseda, toto je bolest už od jedničkové fabie, přes Golfa IV apd, maj to na ***** řešené, zevnitř je kapsa, kam se strašně rádo usazuje vše, co tam nemá co dělat... nejvíc bahno/bláto a roste to krásně do vejšky...

Vloni jsme kamarádovi přivezli Octu jedničkovou a jen čuměl, co tam našel za bordel, když jsem mu poradil,ať odkryje plastovýho podběhy vepředu.

Občas pročistím i u svý octy tyhle místa, pak to vyleju olejem a mám na dobu klid :D
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod maincoonsback 4. 9. 2019 21:17

Made in DODO Germany
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Pajjoun 4. 9. 2019 22:18

Alespoň něco vyrábí. Ikdyž tomu třeba k dokonalosti nepatrně chybí. Fiat by si měl vzít příklad...
Pajjoun
Veterán

Odeslat příspěvekod CapsLock 4. 9. 2019 23:13

Já měl takhle vyhnilou dvojkovou oktu. Ne jen na prahách, ale na všech blatnících už rašily puchýře. Hrůza. Jsem rád, že jsem se toho zbavil.
A člověk dokola všude čte, jak jsou tyhle koncernový auta etalon v antikorozní ochraně.

Jinak je fakt humus, že borec má to auto od novoty, má to pořád v "záruce na korozi" a oni s ním takhle vyjeb0u. Hnus...
CapsLock
Nováček

Odeslat příspěvekod evlo 4. 9. 2019 23:16

Aha, takze mas zaruku 12 let na korozy karosie, ale realne nemas zaruku 12 let na korozy karoserie. Ferove, doufam, ze dalsi vozidlo si koupis zase VAG po takovem fer jednani od jejich prodejce.

Kdyz by te to sralo nebo bys treba cekal, ze s tebou nevyjebou, bylo by to ignorovani reality.

-- 5. 9. 2019 00:17 --

2 oktavku jsem kupoval nedavno, servisuji to a koroze na kastli neni, kdyby byla je me to uprdele, na to to nejezdi, koroze tam je na "podvozku" apod. - proste tam kde o to fakt jde a neni to jen esteticka zalezitost - stejne jako treba na mazde.

-- 5. 9. 2019 00:20 --

To auto uz asi nema moc velkou cenu, ne? Pokud od nich mas to vyjadreni pisemne, tak bych z toho ten lak oskrabal, poslal jim to datovkou s fotkama a oni to odignorujou, pro tu srandu.

-- 5. 9. 2019 00:21 --

Podas na toho pana co se ti tako za VAG vyjadril TO za podvod?
Kazdy mame nekdy slabsi den - dal bych mu jeste sanci a zeptal se ho jestli to mysli vazne.

Nicmene dost cumim, ze auto servisovane 12 let v autorizaku tech 12 let prezilo.
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Jean ViC 5. 9. 2019 04:12

A nebude to tak že ta záruka je na prořezavění, a zatímco tady je to jen orezlé. :hm
TCe 120k 205Nm EDC
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod MV_cz 5. 9. 2019 06:19

Jj to je tak všude tyhle "záruky", musí to být durch, což možná je, ale oni ho ukecali, že není.
renaultí 1.8 M5P EDC
MV_cz
Inventář

Odeslat příspěvekod mener 5. 9. 2019 08:19

Auto bylo garážované, nicméně vyjelo ven cca 3× za zimu. Podběhy jako takové jsem čistil, ale jenom to, kam se dá lehce dostat, nic jsem nerozebíral.
mener
Nováček

Odeslat příspěvekod Lukas063 5. 9. 2019 08:42

Takže pod plastovy podbehy (kde je nejvíc usazenyho bordelu) ses nedobejval?
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod mener 5. 9. 2019 09:02

Občas jsem to vystříkal wapkou. Kolo ani nic jinýho jsem nesundaval.
mener
Nováček

Odeslat příspěvekod maincoonsback 5. 9. 2019 09:27

Problém je to garážování v zimě. Je to super, ale je potřeba to opláchnout.

Já od jisté doby, když dám auto v zimě od soli do garáže, tak jednak nějakou dobu nechám otevřený vrata,aby to mohlo uschnout a pokud tam dávám auto od soli a vím, že nějakou dobu nevyjedu a nebo že sníh sleze, tak to prostě ostříkám wapkou (jde to i když mírně mrzne) a mám klid, dost to pomáhá.

JInak...

Ono by takhle asi orezlo každé auto... (možná krom Peugeotu), fór je pořád v tom, že se z koncernových aut dělá něco co prostě nejsou... A to, že za to někdo ještě !připlácí! je věc druhá, stejně tak jako to, žes e tam objevují vady, co jinde taky jsou spíše výjimečné, či nikdy se neobjevující.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod evlo 5. 9. 2019 09:31

jeste ho zjeb, ze parkuje auto v garazi
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod maincoonsback 5. 9. 2019 09:32

Pajjoun píše:Alespoň něco vyrábí. I když tomu třeba k dokonalosti nepatrně chybí. Fiat by si měl vzít příklad...

Na tohle se dá reagovat dvěma způsoby.

1)Je otázka jestli je to dobře že aspoň něco vyrábí a kdo z toho má prospěch..., mně osobně je to celkem u zádele a je to informace stejné hodnoty jako bys mi napsal, že si dnes už byl na velké..., tedy, je mi to jedno a věřím, že ostatním taky, neboť jedněm je to jedno a druhý tuto skutečnost tak nějak vědí a není to tedy pro ně novinka.
2) A proč je tam ten Fiat? Jako ten nevyrábí a nebo by si měli vzít příklad a vyrábět auta co reznou v záruce??? To podle mne není následování hodný příklad.

:hm

-- 5. 9. 2019 10:34 --

evlo píše:jeste ho zjeb, ze parkuje auto v garazi

No, bohužel s ohledem na tento typ koroze je to horší varianta, než když auto stojí venku... Bohužel. V momentě, kdy vyjedeš do soli...
Kombinace vyšší teploty, vyšší vlhkosti, rychlejší chemická reakce... a jede to... To je prostě fakt. Venku auto rychleji uschne a reakce je pomalejší, protože nižší teplota... Málokdo si to uvědomuje.

-- 5. 9. 2019 10:37 --

mener píše:nicméně vyjelo ven cca 3× za zimu.

to stačí... Pak to šoupneš do garáže a sůl, vlhkost už dodělají zbytek...
Jako za tohle VW tak nějak úplně opravdu nemůže..

ZASTÁVÁM SE VW!!!!, vidíte to jo????
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod JardaIIx 5. 9. 2019 10:19

For je taky v tom, že podle záručních podmínek jsi povinen si nechat opravit vady laku, jinak záruka na prorezivění padá. Ale takto je to všude, to není žádná výjimka koncernu VW.

maincoon: Máš Peugeotam, že? Když už, tak výrazně nadprůměrnou antikorozní ochranu mají z francouzů Renaulty, aspoň některé.

mener: neopravoval bych to. Auto dojezdit. Toto se nevyplatí řešit.
JardaIIx
Nováček

Odeslat příspěvekod maincoonsback 5. 9. 2019 10:50

Mám. Ale Peugeoty obecně platí za odolné. A co tak vidím to naše auto, tak je to dobré. Ale Asi to nebude nic výjimečného...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod mener 5. 9. 2019 10:55

Ještě perlička - auto bylo před dvěma měsíci v servisu (tom samém) a o tom rezu mi nikdo nic neřekl. Ani nevím, jestli si toho všimli. Navíc mi říkali, když mi to auto předávali, že mi bude sloužit ještě hodně dlouho :(
mener
Nováček

Odeslat příspěvekod mfilip 5. 9. 2019 11:03

Tak jestli je to tvoje auto, tak se divim, ze takove koroze sis vsimnul az ted ty sam a jeste vic mne udivuje, ze cekas, ze takove korozi nekdo v servisu venuje pozornost, aby ti o tom rekli.
Takovou rez ma kazde 2. auto, se projdi po parkovisti. Tim ale neobhajuji postup servisu, taky bych laicky cekal, ze zaruka je i proti takove korozi.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
Lekce češtiny: Dva piva. Skrovek chleba. Vuřt s křenem. Vysoké Mýto. Žvýkačka. Příjdu později. Okurka. Rožni světlo!
mfilip
Veterán

Odeslat příspěvekod maincoonsback 5. 9. 2019 11:58

tak to uplne nesouhlasím. Tohle je už tak silná koroze, že tomu autu dávám tak 4 roky, kdy bude mít problém přejít přes technickou... Tohle už nic nezastaví, to je finále. To není obyčejná rez...

Každopádně tohle objevit jako náhodou..., to to auto nemyješ, nebo nevím..., no to je fuk, toto je stav, který je viditelný dle mého nazoru tak rok a pul...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod evlo 5. 9. 2019 12:04

Prosimtě jaká závada typu c je koroze prahu?
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod mener 5. 9. 2019 12:24

Jak jsem psal už předtím, to auto teď moc často nejezdí. Letos jelo 2× v zimě, to jsem si toho nevšiml, možná to ani ještě tolik nebylo. Pak to jelo až teď v létě a to už jsem si všiml. Ono na té fotce to vypadá hodně, ale to je tím, že to je foceno zblízka a od země.
mener
Nováček

Odeslat příspěvekod maincoonsback 5. 9. 2019 12:25

no prostě to bylo jak říkám, hnilo si to v garáži, pěkně v rel. teplu... to je past, no.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod evlo 5. 9. 2019 12:27

to hnije stejne v garazi jako venku, zas tu nedlej nejaky hentononc
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod maincoonsback 5. 9. 2019 12:58

ne, ale to je asi jedno.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod MirecBA 5. 9. 2019 13:08

ndpc, som myslel ze problem s korozio moze mat len mazda kua, Okcak u o tomto vie ? nerad by som , aby si kupil VW a musel sa 10r sudit :D
skyactiv G157
MirecBA
Veterán

Odeslat příspěvekod OTA21 5. 9. 2019 13:14

mfilip píše:Tak jestli je to tvoje auto, tak se divim, ze takove koroze sis vsimnul az ted ty sam a jeste vic mne udivuje, ze cekas, ze takove korozi nekdo v servisu venuje pozornost, aby ti o tom rekli.
Takovou rez ma kazde 2. auto, se projdi po parkovisti. Tim ale neobhajuji postup servisu, taky bych laicky cekal, ze zaruka je i proti takove korozi.

Takové rzi by si měli v servise všimnout při každé předepsané servisní kontrole, nakonec si za to berou peníze. Když by ji našli, tak by se to mělo hned opravit, protože kdyby ne(nechci, nemám peníze), tak bys mihl přijít o záruku na prorezavění kastle/záruku na lak. To je info z mojeho servisu.
96kW
OTA21
Štamgast

Odeslat příspěvekod Arnie J 5. 9. 2019 13:34

maincoonsback píše:Ono by takhle asi orezlo každé auto... (možná krom Peugeotu)

:mrgreen: :D
SkyActiv-G 165 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod Lukas063 5. 9. 2019 13:34

Foto z větší dalky by bylo možné pořídit?
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod powerball 5. 9. 2019 13:35

to jsou kecy ze je to bezna rez a kdesi cosi.moje bejvala astra z roku 2001 nic takovyho nemela ani naznakem, to samy ted 2007 forester a to je to japonec kde je riziko velmi vysoky :D
-Adult Content
-Mystery
-Romance
powerball
Homoderátor

Odeslat příspěvekod evlo 5. 9. 2019 13:42

jeste me napada, ze to treba nekdo v pneuservisu spatne zvedl a poskodil - vazne
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod 970ka 5. 9. 2019 13:48

Bych to ošetřil a prodal.
Carrera S,Ex Alpina B4 Biturbo AWD,BMW X5 3,0 D,Kuga 1,5EB New,MB SL 320,MB Sprinter 213 CDi,Ex Porsche Carrera 4,Ex Porsche Panamera 4S
970ka
Inventář

Odeslat příspěvekod JardaB 5. 9. 2019 14:10

Obrousit, vykytovat, stříknout sprejem a klidne 10 let vydrzi. Obcas se postup musí zopakovat, když uz upadne pul prahu, je to trosku fuska ale da se, Mondeo jsem takhle lepil 4 roky :D
Twingo II, 43 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod PeTr7650 5. 9. 2019 14:23

to je fakt, moje shnilá ex-laguna evidentně furt jezdi, pokud tam nekdo ty prahy nevymenil, tak uz jsou jen z kitu :-D
Plyn na lanku je boží!
PeTr7650
Inventář

Odeslat příspěvekod evlo 5. 9. 2019 14:26

bych na to nesehal, na to to nejezdi, nema to vliv na zadnou funkci. Stejne to uz paradu nedela, tak proc se **** s nejakym brousenim a kitovanim - to mozna tak pro prodej.
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MV_cz 5. 9. 2019 14:41

maincoonsback píše:2) A proč je tam ten Fiat? Jako ten nevyrábí a nebo by si měli vzít příklad a vyrábět auta co reznou v záruce??? To podle mne není následování hodný příklad.

Fiat taky rezne, v záruce, ale aspoň to opravili.

maincoonsback píše:to stačí... Pak to šoupneš do garáže a sůl, vlhkost už dodělají zbytek...
Jako za tohle VW tak nějak úplně opravdu nemůže..

To se ale spíš bavíš o vyhřejvaný garáži, tam je to podle mě horší, než nevytápěná. Když s tim jede 3x za zimu, tak je to docela málo, aby to shnilo :-(
renaultí 1.8 M5P EDC
MV_cz
Inventář

Odeslat příspěvekod maincoonsback 5. 9. 2019 15:15

i nevytápěná garáž je pořád poměrně teplá... Ale to je jedno...

-- 5. 9. 2019 16:19 --

jo a nikde sem netvrdil, že Fiat nerezne... To jen jeden jedinec měl potřebu vytahovat Fiat (Bůh ví proč).
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod SerifJohn 5. 9. 2019 15:33

https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/nova-auta-s-nejlepsi-a-nejhorsi-ochranou-proti-korozi-i-nejnovejsi-modely-reznou/
Lidovy vuz. Aneb Mercedes pro chude. 2.0TSi.
SerifJohn
Štamgast

Odeslat příspěvekod Pajjoun 5. 9. 2019 15:44

maincoonsback píše:i nevytápěná garáž je pořád poměrně teplá... Ale to je jedno...

-- 5. 9. 2019 16:19 --

jo a nikde sem netvrdil, že Fiat nerezne... To jen jeden jedinec měl potřebu vytahovat Fiat (Bůh ví proč).

To neumíš jít ty dvě stránky zpět a podívat se na kontext?

Teda, odpověď znam, neumíš. Ty radši napíšeš TLDR výblitek. A pak další a další.
TS
Pajjoun
Veterán

Odeslat příspěvekod maincoonsback 5. 9. 2019 17:32

Kontext těžko zamluvis nedostatkem v hlavě. Ale budiž.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Pajjoun 5. 9. 2019 17:35

Takže ty tvoje romány mimo mísu nám mají ukázat tvoje nedostatky v hlavě? Myslím, že už není potřeba.
Pajjoun
Veterán

Odeslat příspěvekod mener 12. 9. 2019 08:50

Fotka z větší (i když ne o moc) dálky:
Přílohy
IMG_20190912_093909.jpg
mener
Nováček

Odeslat příspěvekod 970ka 12. 9. 2019 09:32

Pěkný.Není nic vidět,tak dobrý.
Carrera S,Ex Alpina B4 Biturbo AWD,BMW X5 3,0 D,Kuga 1,5EB New,MB SL 320,MB Sprinter 213 CDi,Ex Porsche Carrera 4,Ex Porsche Panamera 4S
970ka
Inventář

Odeslat příspěvekod Lukas063 12. 9. 2019 13:28

Z dálky většinou není nic vidět...většinou.
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod JardaB 12. 9. 2019 13:40

By si to opravu zaslouzilo, jinak hezky stav laku...
Twingo II, 43 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod mafile 28. 9. 2019 19:41

Dle mého je to prorezlé skrz, já bych se s prodejcem dohadoval.. Měl jsem to samé, ale mimo záruku, po odkrytí se jedna přední část prahu měnila. Nebo už to máš nějak pořešené?
mafile
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maincoonsback 28. 9. 2019 19:54

Asi nemá. Ale pokud se mu to nepodaří na záruku, tak bych do toho nesahal. Jak do toho jednou sáhne, tak už to pofici
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod mafile 28. 9. 2019 20:26

Zkusil bych najít záruční podmínky. Vím, že to bude nezáživné čtení. Dle mého bude velká šance tam najít argumentaci vůči prodejci. Držím palce!
mafile
Kolemjdoucí