Sharan 2,0tdi vs. Galaxy/S-max 2,0tdci od r.v. 2011

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod jendix 14. 3. 2014 19:09

spitfireXIV píše:
jendix píše:vzhledem k tomu že s autem bude jezdit spíš manželka, bude asi stačit 103kw


Tohle fakt nechápu. Proč by ženám měl stačit slabší motor, než mužům? Všechny řidičky, co znám, mají radost, když auto pěkně jede a stěžují si, když řídí chcíplou mrchu.


No svojí manželku znám a jednak má méně zkušeností, ale hlavně jezdí opatrněji a na jistotu. Takže jí 140 kobil naprosto stačí. Nevylučuju že kdyby byla možnost koupě 125kW sharana nebo 120kW Forda že bych do toho nešel. Ale zase až takovej výběr není, a když už, za trochu jinou cenu než hodlám zaplatit. :-D

-- 14. 3. 2014 19:25 --

jinak tady někdo zmínil francouze.. jako musim uznat, že to nový grand picaso vypadá uplně bombasticky, koukal jsem na něj už dřív.. mě je navíc citroen poměrně sympatickej.. ale když už, tak jedině to nový od 2013 a to je zase mimo rozpočet.. navíc v případě toho sharana a forda je to pro mě trochu víc osvědčená technika..

jinak MarekZrak psal něco o tom že se mi plete sharan, neplete, celou dobu se víceméně ptám, sharana jsem ani nekritizoval.. je mi jasný že se vw poučilo z chyb předchozí generace.. ale i tak bych se nerad spálil.. jak jsem psal.. měli jsme superba jako služebáka se stajnym motorem a nebylo to uplně bez chyb..
jendix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tommino 22. 3. 2014 16:06

Ahoj, to stejne sjem resil pred 2 roky. A nakonec jsem koupil Smaxe 2.2tdci 147kw v automatu. Rozhodnul jsem se tak hlavne kvuli designu, v titanium s je fakt hezkej, kvuli silnejsimu motoru a taky kvuli tomu, ze jsem chtel po delsi sobe neco jineho nez koncern. S autem jsem spokojenej, ma super sedacky a i po 2 letech se mi fakt porad libi a dokonce se po nem i lidi otoci :) . Ted jsem prsve na vazkach, zda prodat a koupit si neco na svezeni jako treba novou cupru nebo neco podobneho nebo nechat jeste 2 roky a pak koupit neco jineho... Pokud bys mel zajem, mozna bych prodal :) Momentalne mam 80tkm, vybava uplne full, vetrane sedacky, ad. tempomat, hlidani mrtvych uhlu, navi, kamera, proste vse co tam slo.
Tommino
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jendix 22. 3. 2014 18:42

Díky, za nabídku, ale půjdu spíš do VW. Navíc bych měl upřímě z fordu v plnej palbě strach že se začne ta elektronika po čase sypat. Stejně budu auto kupovat v německu, protože ho tam i budu přihlašovat.
jendix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jelass 22. 3. 2014 19:07

Neni jedno, jestli elektrika nebo motor? :D Navic nabidka od soukr. osoby je vetsinou lepsi, nez bazar, i v D.
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jendix 22. 3. 2014 21:26

Jo to máš pravdu, ale sám sem si projel už pár aut, a např. dojetý leasingy který jsou tady v německu často na prodej jsou často v bezvadnym stavu.. navíc když to koupíš v německu u bazarníka a přihlásíš v německu, musí ti dát ze zákona záruku.. což od privátu nemám..

navíc jsem viděl i pár aut za slušnou cenu přímo u vw nebo seat... ale uvidíme.. netlačim na termín.. každopádně díky za příspěvky...

mimochodem jsem si podal podobnou otázku do jendoho německýho fora.. a ozval se mi tam člověk kterej jezdil jak s galaxy tak se sharanem jako služebním autem.. několik let a víc tisíc km a i když to může bejt kus od kusu.. s fordem měl několik neplánovaných návštěv servisu.. a sám vw doporučoval.. to mě tak nějak trochu přesvědčilo.. navíc u vw jsou hodně silný arguemt ty posuvné dveře..
jendix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 22. 3. 2014 22:10

Sharan - Alhambra se povedl, budeš spokojený.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 22. 3. 2014 22:13

Jak jinak
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 23. 3. 2014 10:15

Jelass píše: Navic nabidka od soukr. osoby je vetsinou lepsi, nez bazar, i v D.

Tohle už dávno neplatí…Jendix to píše správně,nejlépe firmy se zárukou.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 23. 3. 2014 13:22

tak nesmi to byt klasicky cesky vykuk nebo abdul v nemecku...
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jendix 23. 3. 2014 13:38

No turci jsou nejepší kolem berlína, tam už bych nekoupil ani tráboše, mám projetou část německa a třeba bavorsko zase až tak nejhorší neni. Jinak jsou i turečtí bazarníci kteří nedělaji zase až tak špatnej dojem. Kolem Mnichova co jsem zatim navštívil to nebylo nejhorší. Navíc i když se opravdu jedná o dojetej leasing od turka, což se nechá relativně snadno poznat, tak je tam trochu větší záruka že auto bude v pořádku.
jendix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jendix 2. 6. 2014 22:03

Tak jsem nakonec koupil Alhabra 2 s 2,0tdi 103kw rv. 2011/03 s manuální převodovkou. Je to bývalé firemní auto, najeto 165tkm, s výbavou jakou jsem si představoval.

PDC vpředu i vzadu
Couvací kamera
Malá navigace
BiXenon
Závěs (nebyl často používaný, je na něm ještě origo lak)

+ navíc
roletky v posuvných dveřích
paket sítí a lyžin v zav. prostoru
220V zásuvka
hold funktion při rozjezdu v kopci
a pár dalších drobností

Sice obyčejná stříbrná barva s pár kosmetickými vadami na předních náraznících, ale mám šikovného lakýrníka, navíc cena mluví sama za sebe, 14t€.

S autem jsem zatím najel ca. 3000tkm. Zatím se zdá vše v pořádku, ale první větší servis mě teprve čeká. Chtěl jsem se hlavně zeptat na co je dobré se při první prohlídce zaměřit (auto jsem si nechal proklepnout přes Vin, takže kilometry i poslední servis v německém Seatu naprosto sedí, navíc jsem se dovolal i do firmy kde auto dříve jezdilo, kde jsem se dozvěděl ješžě nějaké další drobnosti)

Mám v plánu udělat olej (jestli se nepletu, dopručen je Castro 5W30)
Komplet filtry
A do budoucna komplet rozvody, raději dřív, pocitově mi přijde 210tkm trochu moc, už jenom např. kvůli vodní pumpě apod.)

Na co další je dobrý se zaměřit?
jendix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 2. 6. 2014 22:42

Tak hodne stesti
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thompson111 3. 6. 2014 00:37

To bych neřekl, že 3miliony kilometrů TDIčko vydrží :D
Thompson111
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 3. 6. 2014 10:33

Jako *****
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4x110mm 3. 6. 2014 12:21

MELLO píše:Tak hodne stesti

myslis jakoze ho bude potrebovat, jestli je jeste Gala/Shara/mbra na konci zebricků spolehlivosti? :lol:
Jsem ortodoxní, uvědomělý, osvícený a bravurní cyklista a za to byste mi měli tleskat O:-)
4x110mm
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků