Proč se nedělá něco jako Trabant ?

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Ondra S. 4. 5. 2012 20:03

Takovej požár bych typoval spíš na zkrat v elektrice?
PS: trošku mě překvapilo, že to má motůrek vpředu a náhon na přední, ale to je spíš dobře.
Ty fotky mohly být z větší blízky, teda aspoň ta poslední, tam už by fotografovi nehrozilo žádné nebezpečí, tak se klidně mohl přiblížit.
Nenávidím nesmyslná omezení, debilní zákony, buzeraci a hlupáky! Ramcově souhlasím s panem Jandou!
Ondra S.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 11. 7. 2012 23:43

http://auto.idnes.cz/mobius-two-ma-stat ... aktual_ada Tak tohle je geniální vozidlo, variace na Jeep Willys, Gazíka atd.... Něco podobného jsem měl kdysi na mysli. Naprosto jednoduchá konstrukce, snadno opravitelné, ne moc drahé. Líbí se mi to ! Tohle je levné a jednoduché auto, ne jako Rapid, imho by se mělo něco podobného začít vyrábět i pro EU.

Kdysi dávno jsem si podobnou obludu načrtl, mělo se to jmenovat Škoda Mašukulumb a v podstatě to mě být znovuobnovený Favorit, ovšem s dřevěnými, přesněji ratanovými pletenými sedačkami, s jednoduchými výklopnými dveřmi (Jako měl třeba legendární Kübelwagen), s čistě plastovým bezúdržbovým interiérem. Idea byla vlastně zkřížit Fávo a Kübelwagen/Jeep Willys MB. Prostě jednoduchý vůz jehož jediným úkolem je dovézt vás z bodu A do bodu B. Případně to mohlo mít i zvýšený podvozek a tím pádem mělo být v nabídce i nenápadné SUV do drsných podmínek.
PoliceCollector
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 12. 7. 2012 23:47

Vážně si mylsíš, že by něco takovýho u nás někdo kupoval?
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikey89 13. 7. 2012 00:38

Leda by to bylo zadarmo.. Při dnešních cenách bazarových aut vůbec...
'01 BMW E39 530i. . . . . . 170kW @ 5900 rpm
'07 Ford Focus CC 1.6 . . . 74kW @ 6000 rpm
Mikey89
Insomniak roku 2010
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod aumirek 20. 7. 2012 14:24

no jelikož mám teda ne já ale manželka aixama tak k tomu něco řeknu.Není to vubec marné.Samozřejmě to nenahradí auto nicméně to ani žádné auto není.Je to moped a to se všemi výhodami mopedu.To znamená stačí řidičák na moped pojistka jak na moped.A možnost jízdy a parkováni kam nesmí osobák nebo musí mít kartu.Jede to 80 za 3 litry nafty.Tudíž doted jezdila na babetě tedko s tímto což je podstatnej rozdíl.Bezpečnost samozřejmě malá přesto asi větší jak na babetě.A ruku na srdce pokud byste tohle měli v 15 ti letech tak jste byli ve škole za kinga.Takže pro 15 ti leté nebo naopak staré co jim lékař zakáže osobák a nechá jim jen na mopeda.U nás tomu říkaj mopedauto nebo auto pro 15 tileté.Ve francii auto pro ožralce neb tam nemusí na tohle mít žádnej řidičák.
aumirek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondra S. 2. 8. 2012 15:33

Mě teda u toho miniautíčka láká ta minimální spotřeba a pak je to malé lehké, v dešti nezmoknete, umí to topit, dá se s tím jezdit i v zimě, což na mopedu je o držku. Pokud kolega píše, že můžete vjet a parkovat tam, kam osobák nesmí, je to bomba, zvláště ve městech! Co se týče té bezpečnosti, tak je jasný, že pokud vás v tomto sestřelí, tak z toho zbude šrot. Vadí mě tam jen ta nekultivovanost chodu jednoválcového atmosférického dislového motoru a hlučnost. Ta malá maximálka, no pokud to opravdu bez úprav na rovině udělá skutečných 80, tak to je na takové vozidlo i docela dost a pokud je možno touto rychlostí jet trvale mimo obec, je to ještě lepší, než jsem čekal a stačí to. Já bych si to ale určitě poladil, teda trochu zvedl předvstřik a vyleštil svody a zkusil náporové sání a sportovní filtr vzduchu a třeba i zkusil dát těžšší převod na hnací kola úpravou variátoru. Pokud bych dokázal zvýšit maximálku na 90 a snížit spotřebu na 2,5l/100, zkultivovat chod a odhlučnit kabinu, považoval bych to za velký úspěch.
Naposledy upravil Ondra S. dne 2. 8. 2012 15:42, celkově upraveno 1
Nenávidím nesmyslná omezení, debilní zákony, buzeraci a hlupáky! Ramcově souhlasím s panem Jandou!
Ondra S.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikey89 2. 8. 2012 15:41

Jednoválcový diesel? :shock: No to musí bejt něco...
'01 BMW E39 530i. . . . . . 170kW @ 5900 rpm
'07 Ford Focus CC 1.6 . . . 74kW @ 6000 rpm
Mikey89
Insomniak roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondra S. 2. 8. 2012 15:47

No však taky je!
Ten zvuk je hroznej je to hlučný a ještě to má variátor.
Jinak ten motor je opravdu atmosférický dislový jednoválec, chlazený kapalinou o objemu starší 400ccm, novější 500ccm a výkonu do 5kW
Nenávidím nesmyslná omezení, debilní zákony, buzeraci a hlupáky! Ramcově souhlasím s panem Jandou!
Ondra S.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikey89 2. 8. 2012 15:59

To už bych tam snad radši dal motor ze sekačky, i když by se tím asi zvedla o něco spotřeba...
'01 BMW E39 530i. . . . . . 170kW @ 5900 rpm
'07 Ford Focus CC 1.6 . . . 74kW @ 6000 rpm
Mikey89
Insomniak roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 2. 8. 2012 17:36

nechal bych ten diesel, akorát bych k němu doplnil tři turba 8-)
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikey89 2. 8. 2012 22:36

Ale rychle, než si na to v Mnichově hodí patent :D
'01 BMW E39 530i. . . . . . 170kW @ 5900 rpm
'07 Ford Focus CC 1.6 . . . 74kW @ 6000 rpm
Mikey89
Insomniak roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 3. 8. 2012 07:56

dieselovej smart jezdí za 3.3l na 100, nevim co kdo hledá jinýho. Smart je servisovatelnej úplně v pohodě, neni potřeba hledat něco jinýho než dieselovýho smarta.
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 3. 8. 2012 10:07

Ten Axiam se prodává draze jak sfiňa...

http://www.sauto.cz/osobni/hledani#_con ... 82&model=0
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 3. 8. 2012 20:37

opravdu se tady najde někdo kdo by si radši koupil ten oxymoron než dieselovýho smarta? já snad padnu.. krom toho že jde řídit od 15 nemá žádnou výhodu oproti smartu, žádnou
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Nováček
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků