Velké německé dilema - VW Golf vs. Opel Astra

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 7. 11. 2010 18:02

ohledně motoru jde asi zase o to, že je prostě těžká a tím pádem lína....
Mr. Murphy
Inventář

Odeslat příspěvekod a.b.a.c.u.s 7. 11. 2010 22:28

Chystám se v blízké době absolvovat testovací jízdy s oběma vozy, tak potom možná bude rozhodování o něco jednodušší :hm A samozřejmě si nechám zpracovat více cenových nabídek...

Ovšem pár testovacích km je dost málo na to, abych si to auto aspoň trochu "osahal". Vím, že v téhle cenové třídě to zní poněkud divně, ale nevíte někdo o salonu, kde by bylo možné půjčit si předváděčku na 24 hodin nebo třeba na víkend?

Teď mi jeden prodejce z našeho města sám nabízí bezplatné zapůjčení vozu Kia Venga na 24 hodin, což je samozřejmě o ničem, protože o této značce ani ve snu neuvažuju, ale je zajímavé, že taková nabídka padla a sama od sebe. Jinak před cca třemi lety jsem měl na víkend půjčeného Roomstera a taktéž nabídka přišla sama od sebe...
a.b.a.c.u.s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m4lcolm 7. 11. 2010 22:51

fkabl píše:...jen doplním další velký test, kde se utkal Golf 1,4 TSI (90kw) (získal v testu 394 bodů z 500 možných) s Astrou 1,4 Turbo (103kw) (365 bodů) s Meganem 1,4 Tce (96kw) (345 bodů) s Toyotou Auris 1,6 Valvematic (97kw) (340 bodů) a s Kia Ceed 1,6 CVVT (92kw) (339 bodů). Celkově skončili v pořadí a s body, v jakém jsem je napsal.

Závěrečné hodnocení - shrnutí:
Golf - "...Golf uštědřil konkurenci díky bezproblémovým jízdním vlastnostem, kultivovanému motoru a vyváženému podvozku další lekci."

Astra- "...kultivovaný pohon přesvědčil stejně jako pohodlné svezení. V oblasti motoru a ergonomie má ještě Astra prostor pro zlepšování."

Časopis "Auto motor a sport, číslo 7 červenec/2010"

je zajímavý, že v německu skončil ceed před aurisem a meganem :D
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vizitix 8. 11. 2010 10:13

Nečetl jsem celé téma, takže nevím, jestli autor už v Astre sedel, ale já mám 175cm, a v Astre jsem mel na nohy hodne malo mista..
vizitix
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Major Kure 8. 11. 2010 11:12

vepredu?
[quote="goes"] je to postaveno na mych znalostech o vsem[/quote]
[quote="antracit"]Já jsem se ještě nezmýlil.[/quote]
[quote="maincoonsback"]V zásadě je můj názor na tuto věc správný.[/quote]
[quote="goes"]Major ma pravdu[/quote]
Major Kure
Veterán

Odeslat příspěvekod vizitix 8. 11. 2010 11:18

Jo, už jen pri nastupování jsem vždycky feel nohou o volant..
vizitix
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Tracid 8. 11. 2010 11:38

fkabl píše:Tracid: Vím, co říkám. Výbava je otázkou priorit. Ale konfigurace mé podoby auta vycházela levněji u Golfu. Nejsem kritikem oplu, naopak velkým zastáncem. Léta jednoho mám a spokojenost. I proto jsem velmi vážně o nové Astře uvažoval. A věř, že jsem to řešil opravdu důkladně. Není to špatné auto, ale ač jsem oplák a najitel astry, prostě musím přiznat, že Golf je pořád o krok vpřed a navíc za minimálně stejné, spíš lepší peníze. A dokazují to i výsledky všech srovnávacích testů, kde tyto letité rivaly postavili proti sobě. S názorem na výhody el. ruční brzdy jsi výjimka. Všichni, co se kolem aut "motají" a trochu o tom něco ví, ten výstřelek kritizují. Ale každý jsme jiný a to je na tom to krásné. Ten, kdo koupí Astru rozhodně neprohloupí. U mě však vyhrál rozum nad emocema, přestoupil z oplu na VW a koupil Golf.

ok beru, pokud to mas opravdu spocitane a vychazi lip golf, jen mi prislo, ze pises trochu nesmysl s tou zakladni vybavou. Ja kupoval cca pul roku nazpet a astra vysla o dost lip v me konfiguraci.
Jinak jeste co se tyce te el. brzdy tak smyky a podobne blbosti s autem vetsinou nedelam a na bezne jezdeni je to velice pohodlne - nestaras se o odbrzdeni, navic kdyz auto ridi moje draha polovicka tak se nemusim bat, ze auto nezabrzdi poradne (uz jsem jednou nahanel ze svahu sve predchozi volvo po jejim zatazeni rucky :) )

-- 8. 11. 2010 11:39 --

vizitix píše:Nečetl jsem celé téma, takže nevím, jestli autor už v Astre sedel, ale já mám 175cm, a v Astre jsem mel na nohy hodne malo mista..

cece mluvis o astre J? Astra ma narozdil od golfu moznost posunout sedadlo az k hrane zadnich sedadel, takze ani muj dvoumetrovy kolega nedosahl na pedaly...

-- 8. 11. 2010 11:41 --

jo jinak nabidnute slevy nekdy zacatkem roku na golf a astru se zakladni cenou (ne akcni ceniky) kolem 600 tkc:
golf: 17,4 %
astra: 17,55 %

u astry byla soucasti fleetova sleva, golf bez jakekoli predchozi spoluprace s prodejcem.
Tracid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Major Kure 8. 11. 2010 11:58

vizitix píše:Jo, už jen pri nastupování jsem vždycky feel nohou o volant..

A tohle jses ty, nebo si neumis posunout sedacku?

Obrázek

Ja mam 2 metry a mista je tam az az.
Major Kure
Veterán

Odeslat příspěvekod a.b.a.c.u.s 8. 11. 2010 13:39

vizitix píše:Nečetl jsem celé téma, takže nevím, jestli autor už v Astre sedel, ale já mám 175cm, a v Astre jsem mel na nohy hodne malo mista..

Zatím jsem neměl příležitost vyzkoušet Astru, ale v nejbližší době se na to chystám, tak uvidíme...

-- 8. 11. 2010 13:40 --

Tracid píše:
fkabl píše:Tracid: Vím, co říkám. Výbava je otázkou priorit. Ale konfigurace mé podoby auta vycházela levněji u Golfu. Nejsem kritikem oplu, naopak velkým zastáncem. Léta jednoho mám a spokojenost. I proto jsem velmi vážně o nové Astře uvažoval. A věř, že jsem to řešil opravdu důkladně. Není to špatné auto, ale ač jsem oplák a najitel astry, prostě musím přiznat, že Golf je pořád o krok vpřed a navíc za minimálně stejné, spíš lepší peníze. A dokazují to i výsledky všech srovnávacích testů, kde tyto letité rivaly postavili proti sobě. S názorem na výhody el. ruční brzdy jsi výjimka. Všichni, co se kolem aut "motají" a trochu o tom něco ví, ten výstřelek kritizují. Ale každý jsme jiný a to je na tom to krásné. Ten, kdo koupí Astru rozhodně neprohloupí. U mě však vyhrál rozum nad emocema, přestoupil z oplu na VW a koupil Golf.

ok beru, pokud to mas opravdu spocitane a vychazi lip golf, jen mi prislo, ze pises trochu nesmysl s tou zakladni vybavou. Ja kupoval cca pul roku nazpet a astra vysla o dost lip v me konfiguraci.
Jinak jeste co se tyce te el. brzdy tak smyky a podobne blbosti s autem vetsinou nedelam a na bezne jezdeni je to velice pohodlne - nestaras se o odbrzdeni, navic kdyz auto ridi moje draha polovicka tak se nemusim bat, ze auto nezabrzdi poradne (uz jsem jednou nahanel ze svahu sve predchozi volvo po jejim zatazeni rucky :) )

-- 8. 11. 2010 11:39 --

cece mluvis o astre J? Astra ma narozdil od golfu moznost posunout sedadlo az k hrane zadnich sedadel, takze ani muj dvoumetrovy kolega nedosahl na pedaly...

-- 8. 11. 2010 11:41 --

jo jinak nabidnute slevy nekdy zacatkem roku na golf a astru se zakladni cenou (ne akcni ceniky) kolem 600 tkc:
golf: 17,4 %
astra: 17,55 %

u astry byla soucasti fleetova sleva, golf bez jakekoli predchozi spoluprace s prodejcem.

Uvedené slevy vypadají zajímavě. U Golfa už ale asi tolik procent dávat nebudou, protože před několika týdny došlo k plošnému snížení cen :hm

-- 8. 11. 2010 13:44 --

Zatím to vypadá, že vede Golf... Astra vychází celkově dráž než Golf podle nabídek, které zatím mám. A pak pohotovostní hmotnost vs. motor - sice nejsem žádný závodník, ale Astra váží cca 1,8 tuny a tudíž si myslím, že 1.6 85 kW nebude úplně vhodnou volbou. Jiná (silnější) motorizace nepřipadá vzhledem k rozpočtu v úvahu.
a.b.a.c.u.s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tracid 8. 11. 2010 13:51

a.b.a.c.u.s: astra je tezka, ale tu vahu jsi trochu prehnal :) hmotnost 1.6 je 1408 kg vcetne 75 kg ridice, hmotnost 1.4T je 1393 vc. ridice

-- 8. 11. 2010 13:53 --

jinak sleva by mela byt dosazitelna stejna, ale ze zakladnich cen nikoli akcnich.
Udelej to jako ja - sepsal jsem si vsechny pozadavky na auto a poslal najednou maila vsem prodejcum v CR at nabidnout co umi, nekteri me poslali doprdele, ale nekteri meli nabidky celkem zajimave.
Tracid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Beaumont 8. 11. 2010 14:19

a.b.a.c.u.s píše:
miromen4 píše:V posledni době je tu hodně novačku co vybiraji auta ale o Fiatu neuvažuji protože o nich nemaji žadne info. Čim to je ? :hm

To je celkem jednoduché... Špatné reference na tuto značku z dob minulých (Uno, Tipo, Punto, ...).

Ano, ovšem právě od konce výroby toho Una nebo Tipa už ty pověsti nemají žádný reálný podklad. Současné Fiaty jsou spolehlivá a dobře postavené auta.
Být Tebou, určitě bych se Bravem svezl. A ber v úvahu, že s Tvým rozpočtem dosáhneš i na opravdu povedené benzínové turbo 1.4 T-Jet...

Tady je např. odkaz na test AutoBildu na 100.000 km, který Bravo absolvovalo jako jedno z nejlepších testovaných aut (viz tabulka dole na stránce):
http://www.autobild.de/artikel/fiat-bravo-1.9-mjt-emotion-dauertest-1171481.html?bild=20&now=40
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor

Odeslat příspěvekod vizitix 8. 11. 2010 15:06

Jo, přesně to jsem já. :)

Ne, prostě pokud jsem měl sedačku nastavenou tak, aby mi to vyhovovalo na pedály, tak jsem vždycky tou nohou o volant drknul při nastupování.
Unknown Pleasures
vizitix
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Major Kure 8. 11. 2010 19:10

Si jim mel tu Astru spalit. Svine.
Major Kure
Veterán

Předchozí stránka