VW Golf Plus 1.6 FSI

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod cassper 12. 11. 2008 14:58

Golfa 1.6 FSI mám. S dynamikou jsem naprosto spokojen, v parném létě při puštěné klima to je samozřejmě znát, ale ne tak, aby člověk nemohl předjíždět :) Navíc zapnutou klima jsem poznával i u auta co mělo o 100 koní víc, takže třeba jsem jenom moc náročnej :) Šestka se hodí a motor je příjemně tichý. Technické problémy žádné. Na dálnici jsem jel nejvíc 190, ale to už bylo takový všelijaký, už jsem mu moc nevěřil :) Jinak ale není problém v plně obsazeném autě jet po dálnici 160 i v kopcích (cesta ČR - Itálie). Jinak ale důvera bezmezná, nikdy mě nezklamal. Dlouhodobá kombinovaná spotřeba (60% okresky, 30% město, 10% dálnice) je 6,3l/100km s tím, že jezdím zhruba 10 - 20% nad rychlostní limity. Tankuju výhradně Nat98, jednou za 4 - 5 nádrží tam loupnu plnou Shell V-power racing. ... Vnitřní prostor nádhernej, jako basketbalista nejsem malého vzrůstu a když naložím 3 další spoluhráče, tak se naprosto pohodlně dostaneme na zápas, aniž by se někdo tlačil do kolen nebo krčil hlavu. ... Super kufr, není problém odstěhovat ledničku nebo pračku. ... Celkově vzato, když nebudu počítat auta jako Audi A6 atd, tak z toho co mi prošlo rukama (nebylo toho moc, ale 8 aut to bylo) je Golfík bezkonkurenčně nejlepší :)
cassper
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bedrich 12. 11. 2008 15:10

HrdinaJan píše:Bude to takova lemra, ze se rozhoupe na 190 a pak ji dalnicni stoupani zastavi na cca 160, hodne bude zalezet kolik bude zatez.


Aha, koukám pomalu vědecký poznatek :D
I was elected to lead, not to read :D
Bedrich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mvb 12. 11. 2008 16:23

chvili jsem jezdil po Praze s OII 1.6fsi... do mesta mi ten motor bohate stacil... spotreba se pohybovala od 6ti litru (maly provoz, delsi trasa) do 12ti litru (popojizdeni, vyssi provoz)

nevim co tam bylo za benal... rekl bych ze obyc 95ka... (kdo by tankoval do sluzebaku premiove palivo, ze :-) )
hop
mvb
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod King of Potato People 12. 11. 2008 17:52

do sluzebaku se vzdy tankuje V-power... bodiky se hodi...
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bedrich 13. 11. 2008 10:04

cassper píše:Golfa 1.6 FSI mám. S dynamikou jsem naprosto spokojen, v parném létě při puštěné klima to je samozřejmě znát, ale ne tak, aby člověk nemohl předjíždět :) Navíc zapnutou klima jsem poznával i u auta co mělo o 100 koní víc, takže třeba jsem jenom moc náročnej :) Šestka se hodí a motor je příjemně tichý. Technické problémy žádné. Na dálnici jsem jel nejvíc 190, ale to už bylo takový všelijaký, už jsem mu moc nevěřil :) Jinak ale není problém v plně obsazeném autě jet po dálnici 160 i v kopcích (cesta ČR - Itálie). Jinak ale důvera bezmezná, nikdy mě nezklamal. Dlouhodobá kombinovaná spotřeba (60% okresky, 30% město, 10% dálnice) je 6,3l/100km s tím, že jezdím zhruba 10 - 20% nad rychlostní limity. Tankuju výhradně Nat98, jednou za 4 - 5 nádrží tam loupnu plnou Shell V-power racing. ... Vnitřní prostor nádhernej, jako basketbalista nejsem malého vzrůstu a když naložím 3 další spoluhráče, tak se naprosto pohodlně dostaneme na zápas, aniž by se někdo tlačil do kolen nebo krčil hlavu. ... Super kufr, není problém odstěhovat ledničku nebo pračku. ... Celkově vzato, když nebudu počítat auta jako Audi A6 atd, tak z toho co mi prošlo rukama (nebylo toho moc, ale 8 aut to bylo) je Golfík bezkonkurenčně nejlepší :)


To je úplnej chvalozpěv :-D My jsme už taky měli Golfíka - Golf III, 1.6 (55 Kw), r.v. 1997 - jezdilo to pěkně, jasně že 75k není nikterak ohromující hodnota, ale v tu dobu nám to stacilo :-) A spokojenost byla veliká :-D
Abych se přiznal, tak jsem se díval na klasickýho 5dv Golfa a úplně jinou motorizaci, ale známej si chce koupit Tiguana a tak dává Golfa Plus za tuhle cenu (300 000 Kč), což si myslím, že je na VW luxusní cena..
I was elected to lead, not to read :D
Bedrich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yeaah 28. 9. 2022 12:17

https://www.sauto.cz/osobni/detail/volk ... /179324621

Vzit to pro starsi ridicku ktera se vraci do provozu? Treba jen na rok. Nebo radsi nechat byt? Kamarad to prodava. Nevim co ten olej..
yeaah baby!
yeaah
Štamgast

Odeslat příspěvekod Arnie J 28. 9. 2022 12:26

nebyl by jistější sutomat v tom případku?
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yeaah 28. 9. 2022 13:39

Asi by to byla lepsi volba, ale chce cilene neco takhle na novy start a do budoucna by sutomat asi byl no a taky novejsi auto. Spis, ze tohle by nemusela byt takova past. Jeho pritelkyne v tom vozila dite, tak to snad nebude v blbym stavu.
yeaah baby!
yeaah
Štamgast

Odeslat příspěvekod impact 29. 9. 2022 14:29

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=50&t=41181 - jestli chceš automat, tady je jeden Getz 1.3 s automatem. Není to auto bez investic, ale je zadarmo.
Hyundai je auto do konce života. Zaprvé, nikdy ti ho neukradnou. Zadruhé, nepodaří se ti ho prodat.
impact
Inventář

Odeslat příspěvekod yeaah 12. 10. 2022 21:42

impact píše:https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=50&t=41181 - jestli chceš automat, tady je jeden Getz 1.3 s automatem. Není to auto bez investic, ale je zadarmo.


Dik za dohozeni! Tohle byla haluz, Getz je u me v garazi:D
yeaah
Štamgast

Odeslat příspěvekod Arnie J 12. 10. 2022 21:48

no prosím
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yeaah 12. 10. 2022 22:08

Je to 2004, 134kkm, 1.3 62kW, AT - ctyrstupnova. Celou dobu to jezdilo do autorizaku. Mam faktury snad od 51kkm a celkem pres 80k za servis. Celorocni gumy. Neni to lestenka. Svetlo se rozlestilo, vymenil posledni dil vyfuku ( ted uz boring sound). Jeste STK poresit, je tam nejaka kosmetiky. Kazdopadne funkcni povoz za 1Kč :D

Tohle byla haluz za ztraceny telefon, nebo nevim�
yeaah
Štamgast

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků