Golf VIII

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Tommas van Belgie 25. 10. 2022 16:52

Tak to teda koukám. :-D Já naštěstí až na tu jednu zkušenost s točícím kolečkem a jednou nefunkčním zvukem parkovacích senzorů (příští start zase vyřešil), mám klid.
Je to vlastně mild hybrid? Úplně mě hned napadlo jestli něco neblbne tam. Zvlášť, když je to při plachtění/ubrání plynu, prý schopné i vypnout motor.
Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194
VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Tommas van Belgie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod burty s krenem 25. 10. 2022 17:20

Je to mild. A plachtí to na D v jednom kuse. Ale to není problém. Najíždí to hladce a neznatelne.
Otáčky v inkriminovanem případě byly normální. Jen plyn někdo vypnul.
burty s krenem
Demakokot
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 25. 10. 2022 17:42

To Putin :(
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tommas van Belgie 25. 10. 2022 17:45

Ono vyřazuje a plachtí i mé 2.0 TSI. Naštěstí je to jeho eco feature.
No jako asi bych se v téhle situaci zastavil ve VW, aby se na to podívali. Třeba diagnostika vypíše nějakou chybu.

Nebo to bude to online hlídání emisí v praxi. :-D Předjíždění do kopce, tak už jsi byl přes průměr a proto Tě na chvilku odstřihli, aby se to srovnalo. :-))
Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194
VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Tommas van Belgie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arnie J 25. 10. 2022 18:22

MV_cz píše:To Putin :(

:D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 25. 10. 2022 19:50

:D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 26. 10. 2022 13:52

burty s krenem píše:Asi ne. Ale až budu předjíždět a ono se to vypne, tak by to mohlo byt horké.

Zajímavá chvilka taky bude, až pojedeš normál v koloně a plyn sám naráz přepne na full... 8-)
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tommas van Belgie 7. 11. 2022 13:57

Aktuálně najeto nějakých 2500km. Musím říct, že až do minulého týdne jsem litoval, že jsme nepřiplatili za DCC, hlavně zadní náprava docela dost uskákaná na příčných nerovnostech. Zkontroloval jsem tlaky a zjistil jsem, že všude bylo 2.7 - 2.8, nyní po sundání na 2.5 je to úplně jiné auto. Vůbec bych nevěřil, že to udělá takovou změnu.

Jinak všechno funguje jak má, překvapuje mne spotřeba, kdy cesty po dálnici v B je 120 km/h, takže jezdím 130-140 km/h se dají jezdit i pod 7l / 100km, což u Mazdy bylo nemyslitelné.

Sere mě hlasitý zvuk blinkru. Nechápu, jaktože tohle u Japonce šlo ztlumit v infotainmentu, kde jinak vůbec nic není a Golf má jen jednu možnost - než objednám, může někdo potvrdit, že třeba pomocí OBDeleven to vyřeším?
A druhá věc jsou ty dotykové tlačítka okolo výstražných blikačů - toto je mnou nejpoužívanější tlačítko ( ne že by jich v interiéru bylo více) při jízdách po Bruselu - ať už se někam potřebuji vecpat nebo jen parkuji, kde nemám :-D a pokaždé přitom zavadím o automatické parkování a auto začne hledat místo k parkování.
Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194
VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Tommas van Belgie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pozpatku_fijA 7. 11. 2022 14:04

nevěřím :hm
Tento hon, který zde dělá Mello, agat a ajif, by měl být trestaný. začíná to pomalu hraničit se šikanou.
pozpatku_fijA
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 7. 11. 2022 14:04

A tys mal Mazdu predtym, no fajn, tak aspon nam nieco k tomu povies, ked zas bude Arni prudit, ze to je lepsie ako BMW 3 :D

Stlmenie blinkra som este nepocul, ze by na koncerne slo.
Pozri OBD eleven app, ze co tam su ake moznosti pre G8.
Inak jedine fora a VCDS.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 7. 11. 2022 14:14

Jo, já všude píšu, že Mazda jezdí líp jak BMW.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tommas van Belgie 7. 11. 2022 14:40

glider: To jsi mne moc nepotěšil, no podívám se a snad to bude možné, tak mě to štve, že bych kvůli tomu dal těch 100E za licenci :D.
A Mazdu pořád taky máme, poslední 6ka s G194, viz. podpis, teď s ní, ale jezdí hlavně přítelkyně, bohužel jsme neměli štěstí na úplně spolehlivý kus - zrcátka a slabé brzdy klasika, ale v 85 tis. výměna automatické převodovky a auto bylo měsíc a půl off, protože se čekalo na díly z Japonska.
S BMW jsem jezdil v 3kové řadě jen s F řadou, s aktuální G ne, takže nedokážu říct, ale Mazdě chybí hlavně motor a k tomu bych preferoval trochu strmější řízení, pokud bych se chtěl projet. :-))

@pozpatku_fijA: S celým příspěvkem? nebo jen nějaká část? ;-)
Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194
VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Tommas van Belgie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod burty s krenem 2. 2. 2023 22:15

Tak asi první eco věc, co není k hovnu.

Auto v D pořad chce plachtit. Ale až nesmyslně. Dojizdi člověk ke kruhaci, pusti plyn, auto plachti. Musí se víc brzdit a hned pak přidat plyn. Nebo za nějakým autem se pusti plyn a plachti. Furt. Sem si říkal kdy ten motor vyleze a řekne ať už se na to vyseru.

A zkoušel jsem asistent eco. A začal to řešit dle toho kde jedu i za kým. Takže když dojedu pomalejší auto nebo křižovatku tak brzdí motorem i tím nabijenim baterie. A neplachtí. Docela mu to jde. Na okrese když je 70ka a přehání to, tak stačí lehce šlápnout na plyn a přestane otravovat a buď plachti anebo se jede dal. Ale nezpomaluje. V Sku neplachti vůbec. Ale to je na normální provoz zbytečné.
burty s krenem
Demakokot
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 2. 2. 2023 23:22

Takže to co jsme s manuálem zvládali už sto let, akorát líp :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pozpatku_fijA 3. 2. 2023 06:55

jop :D
Tento hon, který zde dělá Mello, agat a ajif, by měl být trestaný. začíná to pomalu hraničit se šikanou.
pozpatku_fijA
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků