FAN CLUB HTP

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Vstoupí motor HTP do síně slávy motorismu?
Ano 62 %  24%  [ 62 ]
Možná 12 %  4%  [ 12 ]
Ne 80 %  31%  [ 80 ]
On tam ještě není? 102 %  39%  [ 102 ]
Celkem hlasů : 256

Odeslat příspěvekod Tommy100 15. 7. 2009 22:36

antracit píše:já mám 51kW a 14,9s \ 163 km\h ti ujedu o 1 km\h. :DDD

to bys mě docela dlouho předjížděl :D
"sněhulák" - Fabia Combi Ambiente 1.4TDI/59 Kw (9/2007)
Škoda 100L (5/1970)
VW Caddy 1.6TDi (12/2010)
Tommy100
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Ondra S. 15. 7. 2009 22:42

MELLO píše:150 kopec nekopec jede i HTP. A tohle auto co máš ti na bezpečné předjetí stačí tak na kilometrové rovince...

Nemáš pravdu, opravdu to jede líp, pokud podřadím a šlápnu tomu, směle konkuruje tomu 3,0i V6 a to není žádný chudák, jak se mylně domníváš. Obvykle předjedu poměrně rychle, že s HTP bych to nedal, tak rychle. Většinou na vzdálenosti do 100m, ale záleží na rychlosti a zda mi dotyčný předjížděný brání akcelerací.
Nenávidím nesmyslná omezení, debilní zákony, buzeraci a hlupáky! Ramcově souhlasím s panem Jandou!
Ondra S.
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Pandora 15. 7. 2009 22:50

Kdo chce levnějí turbo motor, koupí Clio s 1.2 TCE, kdo si připlatí, bude mít 1.2 TSI, ten má větší kroutící moment, než Renault.
Zajímavější je ale jestli HTP nebo turbo od Renaultu, tam už totiž takový cenový rozdíl není.
Pandora
Inventář

Odeslat příspěvekod Ondra S. 15. 7. 2009 23:02

Pandora píše:Kdo chce levnějí turbo motor, koupí Clio s 1.2 TCE, kdo si připlatí, bude mít 1.2 TSI, ten má větší kroutící moment, než Renault.
Zajímavější je ale jestli HTP nebo turbo od Renaultu, tam už totiž takový cenový rozdíl není.

Tak to už raději snad to clio 1,2TCE, než předraženou fábii jen s ubohým HTP? Co myslíte?
Renault je dobrý důkaz, že ani malý turbomotor nemusí stát majlant, jak by se nám snažili namluvit škodovkáři a příznivci HTP. Výrobní cena je sice vyšší, ale ne zase o tolik, o kolik stojí víc v ceníku, to je otázka vydřidušství automobilky a jejího marketingu.
Nenávidím nesmyslná omezení, debilní zákony, buzeraci a hlupáky! Ramcově souhlasím s panem Jandou!
Ondra S.
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Pandora 15. 7. 2009 23:14

Pandora
Inventář

Odeslat příspěvekod Pandora 15. 7. 2009 23:15

Na druhou stranu má Clio některé zvláštnosti, co Fabie nemá - rezerva na podvozku, ostřikovače čelního skla nejsou rozprašovač, volant nejde seřdit podélně, nejsou průduchy teplého vzduchu pod předními sedadly...
Pandora
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 15. 7. 2009 23:31

Ondra S. píše:
MELLO píše:150 kopec nekopec jede i HTP. A tohle auto co máš ti na bezpečné předjetí stačí tak na kilometrové rovince...

Nemáš pravdu, opravdu to jede líp, pokud podřadím a šlápnu tomu, směle konkuruje tomu 3,0i V6 a to není žádný chudák, jak se mylně domníváš. Obvykle předjedu poměrně rychle, že s HTP bych to nedal, tak rychle. Většinou na vzdálenosti do 100m, ale záleží na rychlosti a zda mi dotyčný předjížděný brání akcelerací.

Dobře, tak si to shrňme:

TY: 109k 12,4/195
V6: 167k 9,7/222
V6.24 200k 8,6/235

Stále trváš na tom, že směle konkuruješ 3.0i V6? :hmm:
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Ondra S. 15. 7. 2009 23:52

Děkuji Pandoře za odkaz na test renaultu clio.

Já jsem říkal mello, po mých úpravách konkuruji tomu obyčejnému třílitru. Zde mi nejvíc pomohl asi ten předvstřik, potom přidání tlaku na turbu a nafty na čerpadle. Pokud jsi v obraze, tak přeplňovaný disel s mezichladičem má vždy horší zrychlení z klidu, ale dobrou pružnost, tedy zrychlení třeba 50-90 na 3, nebo 70-120 na 4 a tak podobně. Z nuly se to vždy roztáčí trochu hůř, než benzin.
Když to ale beru podle toho, co to dokáže v kopcích, na kolik to roztočím, tak je teď minimál stejný, ne-li lepší, než ten obyčejný třílitr.
Ondra S.
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod MELLO 16. 7. 2009 00:19

Jasně woe, pružnost a táhnutí wocpodu, wo to tu de. Už rozumim. :D
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod NiceOne 16. 7. 2009 07:26

Pandora píše:Na druhou stranu má Clio některé zvláštnosti, co Fabie nemá - volant nejde seřdit podélně

Vsechny Clia posledni generace, v kterych jsem sedel meli podelne stavitelny volant. To je pro me nova informace, ale koukam do ceniku a fakt to tam neni :( ...pro me zasadni prvek vybavy, vzhledem k me vysce. Nezrusili to az po faceliftu?
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář

Odeslat příspěvekod antracit 16. 7. 2009 12:30

Clio není pro Fabii moc velká konkurence, podle mě i kdyby měl motor se třemi turby, tak to nekvalitní zpracování nezachrání. Párkrát sem v něm jel a opravdu jsem byl zklamaný, ale zaroveň ne překvapený, čekal jsem to. Navíc do něj nejde dát spoustu věcí, co má koncern úplně běžně.
Volkswagen Konzern spambot - laufend
VW E-golf MR2016
antracit
Poslední varování

Odeslat příspěvekod miromen4 16. 7. 2009 13:57

antracit píše:Clio není pro Fabii moc velká konkurence, podle mě i kdyby měl motor se třemi turby, tak to nekvalitní zpracování nezachrání. Párkrát sem v něm jel a opravdu jsem byl zklamaný, ale zaroveň ne překvapený, čekal jsem to. Navíc do něj nejde dát spoustu věcí, co má koncern úplně běžně.

Ja bych to napsal obraceně. Fabie neni konkurenci pro clio.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru

Odeslat příspěvekod antracit 16. 7. 2009 15:04

To jsi napsal hezky, ale:

Tržní podíl za 6/2009 v malých vozech:

1. Fabia 33,9%
.
.
.
.
15. Clio 1,6%

:tleskani

Zřejmě tu jeho kvalitu neumí lidé patřičně docenit.
Volkswagen Konzern spambot - laufend
VW E-golf MR2016
antracit
Poslední varování

Odeslat příspěvekod miromen4 16. 7. 2009 15:44

antracit píše:To jsi napsal hezky, ale:

Tržní podíl za 6/2009 v malých vozech:

1. Fabia 33,9%
.
.
.
.
15. Clio 1,6%

:tleskani

Zřejmě tu jeho kvalitu neumí lidé patřičně docenit.

Tomu co jsi napsal se mam smat nebo brečet ?
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru

Odeslat příspěvekod m4lcolm 16. 7. 2009 17:12

antracit píše:Škodovka má zase jeden z nejlepších základních motorů.

Který? :shock: :shock: :shock:
m4lcolm
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka