Škubání motoru

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Muliny 2. 1. 2008 11:41

U Octavie 4 x 4, 1,9 Tdi mi v poslední době při rychlosti kolem 120 km/h začne škubat motor...Auto je 14 dní po servisní prohlídce...najeto má cca 75 000 km . nevíte někdo možnou příčinu. Díky za rady
Muliny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fabka2004 2. 1. 2008 20:43

pricin moze byt vela, v prvom rade by som zasiel na diagnostiku na VAG a potom ... moznosti je vela
Fabia COMBI 12V HTP SE (Social Edition) [2xairbag, ABS...]
fabka2004
Servismen

Odeslat příspěvekod Agramon 2. 1. 2008 22:46

bude to dost možná turbem, ačkoli jsem ještě neslyšel aby s tím měla oktávka problém..
Agramon
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod turboleon 2. 1. 2008 22:59

Mě něco podobného dělaly svíčky, ale to asi nebude tvůj případ...Palivový filtr byl měněný? Dělá to jen v tom režimu a třeba nad 150 je to O.K.? Kontrolka motoru nesvítí? Suma sumárum - fakt asi jedině VAG.....
turboleon
Inventář

Odeslat příspěvekod Ardeth 2. 1. 2008 23:34

http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... sc&start=0

Myslim ze by to mohlo byt ono.
Dela ti to pri akceleraci?
Ardeth
Inventář

Odeslat příspěvekod Muliny 7. 1. 2008 10:34

Udělalo mi to cca 3 týdny před prohlídkou, pak byl klid a teď několikrát zase, palivový filtr byl měněný při servisce a chyby to při VGA taky nevyhodilo...zjistil jsem, že mi to dělá třeba i při 150 km/h, někdy to škubne třeba jenom dvakrát, jindy musím ubrat plyn nebo vypnout tempomat a pak je klid....
Muliny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HondaMan 7. 1. 2008 10:49

Kupuješ kvalitní naftu???
Zkusil bych koupit třeba Shell Vpower diesel....
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže

Odeslat příspěvekod Muliny 7. 1. 2008 10:52

Shell V-Power Diesel už kupuju nepřetržitě rok a půl, každejch 14 dní plnou, tam problém asi nebude...
Muliny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod turboleon 7. 1. 2008 13:28

Vyčisit EGR resp. udělat celkovější dekarbonizaci motoru? Tím se nic nezkazí, vyhození peníze to taky nejsou. Třeba pomocí BG care přípravků, za cca hodinku hotovo....
turboleon
Inventář

Odeslat příspěvekod Ardeth 9. 1. 2008 07:55

Muliny: Musis udelat logy z VAGU,pak se muze zjistit pricina,presne jak to bylo v ty diskusi na ktery jsem posilal link.
Jinak se problemu nedoberes.
Ardeth
Inventář