Aký olej do 1.4MPI 50kw

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod brasci 17. 12. 2007 12:49

Môže tam ísť Castrol magnatec 10w40??

Treba to len na doliatie, aký olej tam je teraz ani srnka netuší...
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fabka2004 17. 12. 2007 13:46

moze, ale je to zbytocne hadzanie peral ...
Fabia COMBI 12V HTP SE (Social Edition) [2xairbag, ABS...]
fabka2004
Servismen

Odeslat příspěvekod p0etrik 17. 12. 2007 13:55

Predchozi majitel tam daval Castrol TXT Softec 5W-40. Ja zacal podobne, OMV 5W-40, ale nejak mne doslo ze je to naprosto zbytecne a ted tam leju Mogul GX-FE 10W-40.

Dolit muzes ten Castrol bez obav, ale je to skoda penez.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod eLzyx 17. 12. 2007 14:34

p0etrik píše: a ted tam leju Mogul GX-FE 10W-40.

tenhle leju do svojí Astry a nějak mému motoru nesedí - nezvládá mazat při dlouhodobějších vyšších otáčkách (nad 4500ot po dobu 20minut). Je cítít, že se motor přidírá - smrádek, teplota letí nahoru, ale mám ho levně, kdyžtak pak vyměním motor. To vyjde levněji :mrgreen:
Předtím jsem měl Castrol Magnatec 5W40 a řekl bych, že mazal perfektně, dokonce i spotřeba benzínu byla nižší (o cca 0,4L na 100km), akorát ta cena :cry:.
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod turboleon 17. 12. 2007 18:15

Mrkni na http://www.oleje.cz a jinak za hodně rozumnou cenu a lepší než Softec je Liqui Molly 5W40
turboleon
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RRAAFF 17. 12. 2007 18:27

eLzyx: No je vcelku divné, protože máš starší 1,6, což tam by neměl být s 10W-40 žádný problém. I na můj je dobrá (mám tam teda zatím 5w).
turboleon: Jak jsou na tom oleje Esso, asi ho tam příště dám (má dílnu na francouzský auta a má ho na dílně). I když ono je to celkem asi jedno, hlavně, že to splňuje normu A3 viď?
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feliz navidad 17. 12. 2007 19:05

p0etrik píše:Predchozi majitel tam daval Castrol TXT Softec 5W-40. Ja zacal podobne, OMV 5W-40, ale nejak mne doslo ze je to naprosto zbytecne a ted tam leju Mogul GX-FE 10W-40.

Dolit muzes ten Castrol bez obav, ale je to skoda penez.


GX-FE je 15W-40, 10W-40 je GX-FE PRO. Ale je to vlastně jedno. Taky ho tam leju.
Nevadí mi, že mě předjel. Ale nas**l mě, když ve 160 řadil z dvojky na trojku...
feliz navidad
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feliz navidad 17. 12. 2007 19:08

eLzyx píše:tenhle leju do svojí Astry a nějak mému motoru nesedí - nezvládá mazat při dlouhodobějších vyšších otáčkách (nad 4500ot po dobu 20minut). Je cítít, že se motor přidírá - smrádek, teplota letí nahoru, ale mám ho levně, kdyžtak pak vyměním motor. To vyjde levněji :mrgreen:
G/quote]

Neřekl bych, že to je olejem, ale stavem motoru.
Nevadí mi, že mě předjel. Ale nas**l mě, když ve 160 řadil z dvojky na trojku...
feliz navidad
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 18. 12. 2007 09:38

feliz navidad píše:
eLzyx píše:tenhle leju do svojí Astry a nějak mému motoru nesedí - nezvládá mazat při dlouhodobějších vyšších otáčkách (nad 4500ot po dobu 20minut). Je cítít, že se motor přidírá - smrádek, teplota letí nahoru, ale mám ho levně, kdyžtak pak vyměním motor. To vyjde levněji :mrgreen:
G/quote]
Neřekl bych, že to je olejem, ale stavem motoru.u/quote]


Taky myslim. Ja jezdim prakticky jenom po dalnici, tempomat na 140 tachometrovych, tesne pod 4000 otacek a nikdy nic nesmr.delo. pozor2 :mrgreen:
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod eLzyx 18. 12. 2007 10:06

to já taky jezdím jen po dálnici, tempomat-cihla 160km/h 8)

A motor musí být v naprostém pořádku, vždyť jsem ho skládal pečlivě "na koleni" - ze dvou motorů jeden :mrgreen:
Ale je fakt, že mi tlačí trošku olej do sání.
Zkusím během vánoc nalejt Castrol 5W40 a pak poreferuju, třeba je ten motor opravdu v pytli.
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod turboleon 18. 12. 2007 10:23

RRAAFF píše:eLzyx: No je vcelku divné, protože máš starší 1,6, což tam by neměl být s 10W-40 žádný problém. I na můj je dobrá (mám tam teda zatím 5w).
turboleon: Jak jsou na tom oleje Esso, asi ho tam příště dám (má dílnu na francouzský auta a má ho na dílně). I když ono je to celkem asi jedno, hlavně, že to splňuje normu A3 viď?
turboleon
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marťas (novy) 18. 12. 2007 12:20

turboleon píše:
RRAAFF píše:eLzyx: No je vcelku divné, protože máš starší 1,6, což tam by neměl být s 10W-40 žádný problém. I na můj je dobrá (mám tam teda zatím 5w).
turboleon: Jak jsou na tom oleje Esso, asi ho tam příště dám (má dílnu na francouzský auta a má ho na dílně). I když ono je to celkem asi jedno, hlavně, že to splňuje normu A3 viď?
Vectra B 1.8 16V
Fabia I 1.4 8V
Suzuki GSF 600 N
Marťas (novy)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr. Bean 18. 12. 2007 13:23

ještě další německé méně známé a přitom kvalitní značky - Fuchs, Titan. Jenže u nás od dob, co byl Castrol jako jediný olej v Tuzexu

Můžeu se zaptat - jak poznám jako spotřebitel kvalitní olej ?

Já se totiž obávám, že nijak respektivě maximálně podle cenovky. :mrgreen: Nebo Vy děláte složité a nesmírně nákladné zkoušky v tribotechnických laboratořích ?

PS: Já považuju celou debatu za úplně zbytečnou, kór u 1,4MPi.
Mr. Bean
Nováček

Odeslat příspěvekod NiceOne 18. 12. 2007 15:26

Mr. Bean píše:Já se totiž obávám, že nijak respektivě maximálně podle cenovky. :mrgreen: Nebo Vy děláte složité a nesmírně nákladné zkoušky v tribotechnických laboratořích
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.II 18. 12. 2007 16:04

Oleje Starline, Glogal, Delphi, atd. vykazujou na papíru taky vynikající parametry, skutečnost je však naprosto jiná.
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků