Spotřeba Fabia 1,6 16V 77kW strašně žere, co s tím?

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Vitorio 16. 12. 2007 09:25

Dobrý den,
máme docela problém s naší novou Fabií. Je to sice funglovka a najeto je asi 520 km (z toho 450 mimo město a 350km dálnice), ale zdá se mi neúměrně vysoká spotřeba benzínu. Jedná se o motor 1,6 16V 77kW. Průměr podle PP nám zatím vychází 8,0 na 100 km. Co mě ale zaráží je spotřeba asi 7,5l při ustálené rychlosti kolem 100km/h. S předchozí Fabií 1,4 50kW jsem jezdil kolem 5,0 - 5,5l. Dneska vidím na PP okamžitou spotřebu pod 5l pouze při jízdě z kopce. Papírově má mít ten motor 1,6 o 0,2l menší spotřebu než ta 1,4 ale v praxi je to jinak.
Chci se zeptat především Vás co máte stejný motor (třeba i ve VW Bora apod.), jaké jsou Vaše zkušenosti se spotřebou. Říkal jsem si že auto je v záběhu a proto žere víc, ale nějak se mi to nezdá. Klesne ta spotřeba časem nebo je to prostě žrout? Vím, že by měla časem klesnout spotřeba i hlučnost, ale za jak dlouho? Čeká mě teď 800km na dálnici a přemýšlím, jestli mám jet Fabií, nebo mým Nissanem 2,0, kde je spotřeba při 140km/h kolem 7,8l.
Děkuji Vám za Vaše odpovědi.
Vitorio
Nováček

Odeslat příspěvekod z142 16. 12. 2007 09:28

Po 520km je ten motor ještě hrozně syrový. S hodnocením spotřeby bych počkal alespoň do 5.000km.
Jezdil jsem s 77kW jen krátce, ale mimo město jsem měl spotřebu 6.5-7 litru.
z142
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JardaB 16. 12. 2007 10:10

Je mozny, ze si to sedne, ale napr. co jsme jeli do Belgie s Fabii 1.416V, tak to v prumeru sezralo skoro 8l/100 a to se nejak extra nehonilo. IMHO zalezi hodne na tom kde a jak se jezdi.
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod p0etrik 16. 12. 2007 10:42

800km v kuse po dalnici bych s tim ted nejel, neni to zrovna vhodne kvuli zabehu motoru.

5 az 5,5 litru pri 100km/h u 1.4 MPi bych chtel videt. Nesmis tolik verit PP.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Vitorio 16. 12. 2007 10:57

poetrik: Myslíš, že s tím nemám jezdit po dálnici? Ta Fabia je určená na provoz mimo město, tak jak bych jí měl správně zajet? Já s ní asi těch 800 km pojedu, ale myslím, že když pojedu chvíli 100 a chvíli 140 a střídat to tak se snad nic nestane. Někde jsem četl, že auta zajetá na dálnici jsou živější tak nevím. Hlavně ale už chci ať to má najeté nějaké kilometry a spotřeba klesne. Zatím jsem ze spotřeby zklamaný, i když zátah je velice slušný a tahá skoro jako můj 2,0 Nissan. Ta Fabia má udávanou spotřebu mimo město 5,5, ale jak tak koukám tak to bude asi z říše snů. Zajímají mě proto zkušenosti majitelů toho motoru, když už má víc najetých km. No a těch 5,5l na PP je docela reálných, je to na trase Břeclav - Hodonín. Je to rovina, žádný kopec a mám to vyzkoušené. Doufám že ten PP u té nové Fabie dost kecá a přidává si :-)
Vitorio
Nováček

Odeslat příspěvekod brasci 16. 12. 2007 11:00

Kludne by som s tým išiel a spotrebu zatiaľ neriešil... Obmedzovač si tomu už ukázal??
brasci
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod strength 16. 12. 2007 11:07

Malo by sa to zmiernit, pri ustalenej rychlosti do 100km/h by to malo do 6l ist. Zalezi trochu aj ako je sprevodovany ale urcite ak sa nebude prehanat a zbytocne vytacat motor tak mu spotreba pojde este dole. Ja mam 1.8 benzin a pri 100ke ukazuje 5.4l. PP je takmer zhodny s oficialnym udajom. Ale palivo pouzivam Shell V Power alebo Power racing
strength
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sparrow75 16. 12. 2007 11:08

Já jsem s novou fabii 1,4 16v po 500km vyrazil k moři a najel skoro furt po dálnici 2000km a spotřeba byla 6,3 počítáno dle tankování né podle PP.Cestovní rychlost byla 130-140 někdy i víc.Od té doby jsem takhle nízkou spotřebu nedosáhl pohybuje se od 6,8-8,7.Ve městě vetšinou tak 7,5 po dálnici kdy jí ale nešetřím 8-8,7l.
A jinak to zajetí po dálnici se osvědčilo co se týká živosti velmi dobře máme s kolegy čtyří stejné Fábie a ta moje jezdí nejlépe. :mrgreen:
A co se týká 1,6 ta je ve Fabce ve všech testech známá svou vysokou spotřebou už jsem to tady párkrát psal. :roll:
Mello je jediný,Mello je naše internetové slunce,Mello je náš bůh
a proto modleme se společně Mello náš jediný na nebesích.
sparrow75
Missák Garáže 2010

Odeslat příspěvekod Vitorio 16. 12. 2007 11:08

Brasci: No tak omezovač už to vidělo :-( Mamka omylem prošlápla plyn. Naštěstí to bylo na neutrál a jen asi na 2 vteřiny. Já se toho červeného pole úplně bojím, netočím to nad 4,5 tis. Takže pořádný zátah naplno to ještě nezažilo, snažím se přidávat pozvolna a těch 4,5 tis. je na pětku asi 150km/h. Víc jsem zatím nejel a ani nechci. Píše se to i v návodu.
Vitorio
Nováček

Odeslat příspěvekod JSmith 16. 12. 2007 11:09

To bude asi tou syrovostí, 2.0FSI si bere na rovince při 100km/h odhadem 7 litrů...
JSmith
Nováček

Odeslat příspěvekod sparrow75 16. 12. 2007 11:09

strength píše:Malo by sa to zmiernit, pri ustalenej rychlosti do 100km/h by to malo do 6l ist. Zalezi trochu aj ako je sprevodovany ale urcite ak sa nebude prehanat a zbytocne vytacat motor tak mu spotreba pojde este dole. Ja mam 1.8 benzin a pri 100ke ukazuje 5.4l. PP je takmer zhodny s oficialnym udajom. Ale palivo pouzivam Shell V Power alebo Power racing

No jasně a když jedeš 130 tak žere 6l ach jo to jsou pohádky :lol:
sparrow75
Missák Garáže 2010

Odeslat příspěvekod sparrow75 16. 12. 2007 11:11

Vitorio píše:Brasci: No tak omezovač už to vidělo :-( Mamka omylem prošlápla plyn. Naštěstí to bylo na neutrál a jen asi na 2 vteřiny. Já se toho červeného pole úplně bojím, netočím to nad 4,5 tis. Takže pořádný zátah naplno to ještě nezažilo, snažím se přidávat pozvolna a těch 4,5 tis. je na pětku asi 150km/h. Víc jsem zatím nejel a ani nechci. Píše se to i v návodu.a/quote]

Vyprdni se na návod a taky jí trochu protáhni nebo budeš mít lenocha když jí dáš pár kilometrů kouř nic se nestane.
Já jí při těch prvních 2000 parkrát vytáh na 180 a žádnej problém.
sparrow75
Missák Garáže 2010

Odeslat příspěvekod p0etrik 16. 12. 2007 11:13

sparrow75 píše:Vyprdni se na návod a taky jí trochu protáhni nebo budeš mít lenocha když jí dáš pár kilometrů kouř nic se nestane. /quote]

Jasne, vzdyt vyrobce je prece kreten, nevi co je pro auto dobre a konstruktery delaji 10ti leti kluci... :roll:
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod MELLO 16. 12. 2007 11:15

Vitorio píše:Brasci: No tak omezovač už to vidělo :-( Mamka omylem prošlápla plyn. Naštěstí to bylo na neutrál a jen asi na 2 vteřiny. Já se toho červeného pole úplně bojím, netočím to nad 4,5 tis. m/quote]

No nevím jestli naštěstí, spíš bych řekl naneštěstí, protože když už točit motor, tak nejlíp pod zátěží a ne na volnoběh. :hm
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod sparrow75 16. 12. 2007 11:19

p0etrik píše:
sparrow75 píše:Vyprdni se na návod a taky jí trochu protáhni nebo budeš mít lenocha když jí dáš pár kilometrů kouř nic se nestane. /quote]

Jasne, vzdyt vyrobce je prece kreten, nevi co je pro auto dobre a konstruktery delaji 10ti leti kluci... :roll:

To nikdo netvrdí ale nic se nemá přehánět nepíšu aby jel pod plným plynem 100km v tahu ale pár kilometrú neublíží pár nových aut jsem zajížděl shodou okolností samé škodovky a nikdy nebyl problém.
sparrow75
Missák Garáže 2010

Další stránka