Octavia 1,8T 4x4

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Malíř Lada 16. 11. 2007 19:12

Ahoj lidi, máte někdo zkušenost s Octavií I 1,8T 4x4? Zajímaly by mě provozní náklady, typické problémy a podobně. Případně jestli znáte odkaz na nějaký test, hodnocení, bo tak něco. Díík
Malíř Lada
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xzdenda 16. 11. 2007 19:45

Standardni octavia se zadni napravou multilink, takze lepsi jizdni vlastnosti, diky haldexu se vice sjizdeji zadni plaste, lepsi rozlozeni hmotnosti diky haldexu, motor standardni 1,8 t takze problemy s civkami, pokud ma ESP tak netrpi ani nectnosti haldexu I tj. cuknuti pri sepnuti. Naklady jako normalni + kazdejch 60t km se ma vymenit olej v haldexu cca 800kc , spotreba tak 8-9l/100km.
xzdenda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rexi 16. 11. 2007 21:25

pokud sepne haldex při rozjezdu na suchu tak náhlým záběrem všech kol se auto nepříjemně zpomalí. průměrná spotřeba 8-10 podle stylu jízdy (extrémy nepočítám) motor je vyjímečně kultivovaný, při přesednutí do stejně starého tdi způsobuje kulturní šok.
rexi
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nosal.nosal 17. 11. 2007 00:06

nosal.nosal
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod George_Couser 17. 11. 2007 12:10

xzdenda píše:...motor standardni 1,8 t takze problemy s civkami, pokud ma ESP tak netrpi ani nectnosti haldexu I tj. cuknuti pri sepnuti...


1.8T 4x4 mělo ESP ve standardu...
George_Couser
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Malíř Lada 17. 11. 2007 14:20

Díky za reakce. Jsou ty jízdní vlastnosti čtyřkolky nějak výrazně lepší, nebo je to zanedbatelný? Jel jsem jen s dvoukolkou 1,8T a S RS, tak nevím...
Malíř Lada
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vana666 17. 11. 2007 15:40

rexi píše:pokud sepne haldex při rozjezdu na suchu tak náhlým záběrem všech kol se auto nepříjemně zpomalí....o/quote]

uff, to jako fakt ?? :shock: :hm :cry:
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koby 17. 11. 2007 15:52

[quote="Malíř Lada"tDíky za reakce. Jsou ty jízdní vlastnosti čtyřkolky nějak výrazně lepší, nebo je to zanedbatelný? Jel jsem jen s dvoukolkou 1,8T a S RS, tak nevím...a/quote]
Co sem měl možnost se s timhle svýst v přojezdové cestě k jedné chatě - kameny, bláto, písek a prudký kopec.. Tak 4x4 seplo za takovou dobu, že už bylo pozdě a stálo se stejně nebo začlo klouzat celý auto dostran, že se muselo zastavit, aby se nespadlo do propasti... Podle mě vec zbytečná, nebo to měl rozbitý :)
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 17. 11. 2007 15:59

Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavproch 17. 11. 2007 20:46

pavproch
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xzdenda 17. 11. 2007 21:59

Koby píše:[quote="Malíř Lada"tDíky za reakce. Jsou ty jízdní vlastnosti čtyřkolky nějak výrazně lepší, nebo je to zanedbatelný? Jel jsem jen s dvoukolkou 1,8T a S RS, tak nevím...a/quote]
Co sem měl možnost se s timhle svýst v přojezdové cestě k jedné chatě - kameny, bláto, písek a prudký kopec.. Tak 4x4 seplo za takovou dobu, že už bylo pozdě a stálo se stejně nebo začlo klouzat celý auto dostran, že se muselo zastavit, aby se nespadlo do propasti... Podle mě vec zbytečná, nebo to měl rozbitý :)e/quote]


Bud byla zanedbana udrzba, na coz bych moc nesazel, a nebo byla chyba mezi volanem a pedalama. V terennich podminkach je nutnost vypnout ESP, jinak pri prokluzu ubira motoru a proto se to nakonec zastavi. ESP je potreba treba pri vjezdu do koleji napr. na dalnici. Dneska jsem s haldexem prosel presne tim samym. Ve snehu se auto pomalu zastavilo a nejelo. Stacilo vypnout ESP a bez problemu jsem vyjel na kopec.

Jo a rozdily mezi jizdnimy vlastnostmi predohrabu a haldexu jsou docela zasadni. Haldex ma zadni napravu multilink, takze lepsi jizdni vlastnosti a diky haldexu i lepsi rozlozeni hmotnosti mezi napravy...
xzdenda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vana666 17. 11. 2007 22:29

xzdenda: jestli Koby měl problém že zadní pohon spínal pozdě tak netuším co by s tím mělo mít společného ESP případně chyba mezi volantem a pedálama :hm
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod klubo 17. 11. 2007 22:36

spíš počítej se spotřebou 10-12...ještě sem neviděl že by někdo s timdle autem měl průměr 8 litrů...

jinak kámoš ji bude na jaře prodávat...rv 2002...kdybys měl zájem 8)
klubo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 17. 11. 2007 22:42

rexi píše:Octavia I, 1.8T 4x4 - 8,9


http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php?t=17413&start=0
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rexi 17. 11. 2007 23:04

klubo píše:spíš počítej se spotřebou 10-12...ještě sem neviděl že by někdo s timdle autem měl průměr 8 litrů...

jinak kámoš ji bude na jaře prodávat...rv 2002...kdybys měl zájem 8)C/quote]


8 litrů není problém. měl jsem cca o litr víc, ale je to tím, že jezdím často po praze. jak jsem vyjel ven hned to šlo dolů. najel jsem na tom 120tkm a před tím 200tkm na 1.8T bez haldexu, kde byla spotřeba ještě o něco nižší. tenhle motor se nemusí vůbec vytáčet.
rexi
Nováček
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků