Jak jste spokojeni s Haldexem druhé generace na OII?

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Vana666 16. 10. 2007 13:29

Mr. Bean: tvoje připomínky jsou úplně mimo mísu

osobní auto na louce je běžná věc u stovek chatařů
navíc chování na trávě a na sněhu může být podobné tak si aspoň můžeš udělat obrázek co od toho auta čekat
a pokud nevíš co napsat k věci, tak radši nepiš nic.
Na tvoje blbé poznámky o levých pazourách Pastekar určitě není zvědavý

Pastekar: vybrané chování torsena je podle očekávání, ale ten haldex by až tak špatný neměl být. Nemůžeš mít něco pokaženého ?
Vana666
Servismen

Odeslat příspěvekod Mr. Bean 16. 10. 2007 13:35

nějak musí zdůvodnit proč ti vnucujou lamelovou spojku se dvěma olejovými čerpadly, filtrama, řidicí jednotkou co potřebuje údaje z celého auta a neobejde se snad ani bez čísla tvých bot, má to i diagnostickou zásuvku, spoustu ventilů pracovních i pojistných, pružinek, ložisek a jiných heblíček, tlakový zásobník, čidlo teploty a já nevím co ještě, težké je to jak kráva a stojí to balík peněz...

... a v reálu nebude spotřeba o moc menší než u mechanické 4x4 s jednoduchým mechanickým torsenem nebo viskodiferenciálem co má třeba subaru

Za prvé - ta čidla jsou v tom autě tak jako tak a stačí je si vzít z CAN sběrnice. Totéž platí i pro tu diagnostiku a tak dále...

Za druhé - jakýkoliv diferenciál (i ten mezinápravový) znamená mít nemalé permanetní ztráty, protože minimálně 99 % času na tom Subaru či Toresenu zbytečně honíte zbytečně navíc dva diferenciály, z nichž každý má ztrátu tak okolo 10 %.

A proč si to lidi kupujou ? Protože a) sériovost, b) nízká cena c) nelítají s autem jak idioti se Subaru WRX na bězné silnicia povětinou to 4x4 potřebujou, aby vyjeli nějaký kopec na cestě k chalupě, na což jim ty Haldexy a spol. bohatě stačí.

PS: Já mám předokolky a pohon 4x4 nepotřebuju, takže mě nikdo nemusí podezřívat z nějaké zaujatosti, ale když jste se ptal ....
Mr. Bean
Nováček

Odeslat příspěvekod Mr. Bean 16. 10. 2007 13:56

osobní auto na louce je běžná věc u stovek chatařů

:oboze

Byla mimochodem řeč o sjezdovce.

Malá odbočka: Pokud máte na mysli duševní pochody koupím si chalupu a abych vjel na zahradu autem, tak si kůli tomu pořídím (zdůvodním pořízení) za další desetisíce 4x4 - tak to jako správný venkovský buran opravdu nechápu.

Jo a ještě k tomu vnucování lamelových spojek - nikdo nikoho přeci nenutí si kupovat auta s Haldexy - Subaru s Viskózníma spojkama, Audiny s Torsenem a spol. se vyrábí a prodávají stále. Auta s Haldexy jaxi vznikla navíc a kdyby nebyla, většina jejich kupců by asi zůstala u předokolek (už jenom proto, že by je o běžných osobáků produkovalo téměř jenom z hlediska masových prodejů impotentní Subaru a poněkud drahé Audi) a rozšířenost 4x4 by byla podobná, jako před 10-15 lety.

Kde je tedy problém ? :hm

Že by ....s pár nesoudnýma majitelema či fandama určitých tradičních 4x4 značek, co ty Haldexy nemůžou rozdejchat a pijou jim krev ? No tak ať si to jdou osobně vyřídit k MUDr. Davidovi do Bohnic jeho pořízení jim napíšou nějaký prášky, jiné řešení nevidím... .
Mr. Bean
Nováček

Odeslat příspěvekod lego 16. 10. 2007 14:02

A co nemůžeš rozdýchat Ty???...že by ty čtyřkolky??? :lol: :lol: :razz:
lego
Nováček

Odeslat příspěvekod zdenek 16. 10. 2007 14:08

Mr. Bean: napises ty vubec nekdy prispevek ve kterym bys nikoho neurazel?
zdenek
Štamgast

Odeslat příspěvekod Posraldescu 16. 10. 2007 14:16

Pastekar píše:Haldex ten isty kopec, to iste miesto - predne kolesa zufalo hrabu, guma *****, po kratkej chvilke trhane zaberu aj zadne kolesa

Hmm, tak to máš učitě polámaný, protože u OII se přední kola ani nestačí protočit a zadek už tlačí. A nebo nám prostě jen krmíš uši resp. oči :D
Každej nemůže bejt chytrej, ti hloupí musejí dělat výjimku, poněvadž kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej (Švejk)
Posraldescu

Odeslat příspěvekod marepa 16. 10. 2007 14:24

SKAJA píše:No a v čem je k.urva ten zakopanej pes, proč celej koncern a několik dalších automobilek, například Volvo, používá haldex, když to je zbytečně komplikovaný a drahý, proč koncern nepoužívá všude např. torsen nebo cokoliv jinýho, co by bylo založený na té mechanické cestě, navíc by získali permanentní čtyřkolku...nechápu, přeci to musí mít nějaký adekvátní důvod, dnes jde všem o peníze, takže třeba to, že je to nejlevnější dostupné řešení, jelikož to odebírá mnoho značek, ale zase proč by to odebírali, když by to stálo za prt a neodebírali něco jinýho...tím to nebude, stejně tak jako to mysím nebude kvůli ušetřeným decilitrům paliva, ono možná ačkoliv má haldex spoustu nevýhod a mušek, tak čistě mechanické trvalé 4x4 jich má ještě víc, nebo daleko zásadnějších (hmotnost, zástavbová náročnost, ...??)...nedokážu si odpovědět natolik jasně, abych tomu sám uvěřil :oops:o/quote]

ze by reklama?? lidi dneska chteji ESP, ABS, MSR, ASR, a ja nevim co vsechno :) takze proc nemit 4x4 ??? a udelat to spojkou je urcite levnejsi nez otocit motor o 90stupnu a natahnout kardany :)

btw. je nejaky rozdil v tom, jestli ma auto motor podelne nebo pricne ?
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Inventář

Odeslat příspěvekod Vana666 16. 10. 2007 14:37

Mr. Bean píše:Domníváte se opravdu, že třeba osobní kombík s pohonem 4x4 si někdo kupuje nato aby jezdil jb]po louce[/b]?...
Vana666 píše:osobní auto b]na louce[/b] je běžná věc u stovek chatařů a/quote]
Mr. Bean píše:Byla mimochodem řeč
Vana666
Servismen

Odeslat příspěvekod Vana666 16. 10. 2007 14:44

Mr. Bean píše:[i]Za druhé - jakýkoliv diferenciál (i ten mezinápravový) znamená mít nemalé permanetní ztráty, protože minimálně 99 % času na tom Subaru či Toresenu zbytečně honíte zbytečně navíc dva diferenciály, z nichž každý má ztrátu tak okolo 10 %. ....t/quote]

teď s tomu už nasadil korunu. Pravděpodobně jsi diferenciál ještě neviděl a ani nemáš tušení jak funguje. Kde se podle tebe v diferenciálu ty ztráty berou ? A jak jsi přišel na 10% ???

docela bych řekl že děláš čest svému nicku
Vana666
Servismen

Odeslat příspěvekod řidič BOB 16. 10. 2007 15:24

Mr. Bean píše:PS: Není to prostě tak, že máte vobě pazoury levý ?e/quote]

A i kdyby - jaký to má souvis s Haldexem??? 8)
Požádal jsem powerballa, aby mne smazal. Snad to svede...
řidič BOB
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Posraldescu 16. 10. 2007 19:49

Jsem rád, že se odpovídáte na moji otázku Jak jste spokojeni s Haldexem druhé generace na OII? :wink:
Každej nemůže bejt chytrej, ti hloupí musejí dělat výjimku, poněvadž kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej (Švejk)
Posraldescu

Odeslat příspěvekod řidič BOB 16. 10. 2007 20:00

Jezdil jsem teď 3 dny s novou Alteou Freetrack4... Byl jsem mile překvapen, jak spolehlivě Haldex "zasahoval"... rozjezdy na mokrých kostkách byly zcela plynulé a to i pod plným plynem...připojení zadní nápravy je takřka nemožné zaznamenat, pokud se na to člověk vysloveně nesoustředí... 8) Byl jsem naprosto spokojenej...na delší test s tímto autem se už těším - snad koncem příštího týdne ho už budu mít k dispozici 8)
Požádal jsem powerballa, aby mne smazal. Snad to svede...
řidič BOB
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Vana666 16. 10. 2007 20:05

Po-sraldescu: pokuds chtěl vědět jaká je spokojenost s haldexemII tak ses měl zeptat jaké jsou nejlepší gumičky do stěračů :D
Vana666
Servismen

Odeslat příspěvekod lego 16. 10. 2007 20:28

Vana666 píše:Po-sraldescu: pokuds chtěl vědět jaká je spokojenost s haldexemII tak ses měl zeptat jaké jsou nejlepší gumičky do stěračů :D

Nejlepší gumičky jsou ty gumové...., jen je důležitý mít v létě letní a v zimě zimní vzorek.. :lol: :lol: :lol:
lego
Nováček

Odeslat příspěvekod Pastekar 16. 10. 2007 20:41

Nuze, na podnetne prispevky Mr. Beana reagovat naozaj nebudem, som uz dost stary na to aby si na mne niekdo honil svoje ego.

Vana666, *****: No prave, ja si tiez myslim ze je tam nieco rozbite, lebo taketo desne spravanie som necakal ani vo sne. Takze este ten test na zjazdovke a potom sup do servisu. Inak celkovo mam stastie na kus - po 15tkm mi prenika voda do oleja, pokazilo za autoradio, vrze volant, teraz ten Haldex...a to som to auto pocas zabehu naozaj setril, ja zasa na take veci ako studeny motor, prehriate turbo a podobne som velmi opatrny. A navyse mojimi rukami uz preslo zopar aut (ked ratam dobre tak dlhodobo to bolo takych 10 aut) a nikdy som taketo problemy nemal. Ale to uz je trochu mimo misu.
Pastekar
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka