Hill Hold Control

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod SKAJA 10. 9. 2007 21:17

Jakým stylem funguje Asistent rozjezdu do kopce u OII, resp. je realizovatelná jeho dodatečná montáž u auta s ESP?? Tak mě napadlo, zda-li to není třeba pouze o softwarovém nastavení podobně jako tempomat, který je taky z továrny nehorázně nadceněný a nakonec stačí vyměnit pouze páčku a je tam...a navíc HHC stojí pouze 2000Kč, takže žádná veliká věda to být nemůže :hm
OII 2.0TDI - dlouhodobá spotřeba 9,8l/100km
SKAJA
Štamgast

Odeslat příspěvekod ace2 10. 9. 2007 21:20

tak je to jen SW záležitost. ESP dá pokyn brzdám brzdi...
5 techničáků a všechno RWD
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod Posraldescu 10. 9. 2007 21:41

Jak je to realizovaný netuším, ale funguje to báječně. Dokonce to stoji i z kopce dolů.
Každej nemůže bejt chytrej, ti hloupí musejí dělat výjimku, poněvadž kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej (Švejk)
Posraldescu

Odeslat příspěvekod Posraldescu 10. 9. 2007 21:42

ace2 píše:tak je to jen SW záležitost. ESP dá pokyn brzdám brzdi...i/quote]

Není to nakonec to stejný jako el. ručka třeba v Laguně, jen to po určité době povolí?
Každej nemůže bejt chytrej, ti hloupí musejí dělat výjimku, poněvadž kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej (Švejk)
Posraldescu

Odeslat příspěvekod George_Couser 10. 9. 2007 21:44

Jediné co HHC dělá, že pokud auto stojí ve stoupání (tuším že nad 5 stupňů), tak po uvolnění brzdy ještě drží tlak v brzdách cca 2 sekundy. Nic víc, nic míň.
George_Couser
Moderátor

Odeslat příspěvekod Posraldescu 10. 9. 2007 21:45

George_Couser píše:Jediné co HHC dělá, že pokud auto stojí ve stoupání (tuším že nad 5 stupňů), tak po uvolnění brzdy ještě drží tlak v brzdách cca 2 sekundy. Nic víc, nic míň../quote]

Nebo v klesání ;)
Posraldescu

Odeslat příspěvekod ace2 10. 9. 2007 21:48

to ne elektronické ruční brzdy používají mechanické systémy, nějaký lanovod. Protože hydraulitika by za chvilku povolila.
5 techničáků a všechno RWD
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod SKAJA 10. 9. 2007 21:49

Dobře, tohle všechno vím, ale řekněme, že jsem si to nezadal do konfigurace a teďka to chci, můžu to mít (jednoduše), případně jak, stačí pouze softwarově nastavit, nebo je potřeba něco dodělávat a měnit??
SKAJA
Štamgast

Odeslat příspěvekod Posraldescu 10. 9. 2007 22:02

SKAJA píše:Dobře, tohle všechno vím, ale řekněme, že jsem si to nezadal do konfigurace a teďka to chci, můžu to mít (jednoduše), případně jak, stačí pouze softwarově nastavit, nebo je potřeba něco dodělávat a měnit??d/quote]

Tak prej to jde dodělat jen do MR2007 ... říká to známej mechanik, kterej fachčí v Schade-servisu a já ho teď otravoval přes ICQ
Nějak se to nahodí přes WAG, víc jsem z něj nedostal - zatím ;)
Posraldescu

Odeslat příspěvekod SKAJA 10. 9. 2007 22:06

P.o.s.r.a.l.d.e.s.c.u: Díky moc, že jsi v tuhle hodinu zjistil takové cenné info, já mám MR07, takže by to tedy teoreticky šlo aktivovat pouze softwarově, to zní velmi pozitivně a moc jsi mi zvedl náladu, už mě to napadlo dříve, že to nemůže být žádná věda, ale teprve teď jsem se k tomu dostal, abych se zaptal :wink:
SKAJA
Štamgast

Odeslat příspěvekod Posraldescu 10. 9. 2007 22:11

SKAJA píše:P.o.s.r.a.l.d.e.s.c.u: Díky moc, že jsi v tuhle hodinu zjistil takové cenné info, já mám MR07, takže by to tedy teoreticky šlo aktivovat pouze softwarově, to zní velmi pozitivně a moc jsi mi zvedl náladu, už mě to napadlo dříve, že to nemůže být žádná věda, ale teprve teď jsem se k tomu dostal, abych se zaptal :wink:"/quote]

Nemáš zač, ale to info je bez záruky, oni toho v servisu kolikrát nakecají a potom houbelec ...
Posraldescu

Odeslat příspěvekod Fojťan 10. 9. 2007 23:23

kdyz uz to clovek ma, da se to vypnout?
learnin' to fly
Fojťan
Inventář

Odeslat příspěvekod Předseda 10. 9. 2007 23:27

Mr. Green Jeden to má a chce to vypnout, druhej to nemá a chce to zapnout :tleskani
I shock the angel in you...
Is that what devils do?

I need to know now - can you love me again?
Předseda
Veterán

Odeslat příspěvekod myndel 10. 9. 2007 23:30

Přiznám se, mně tedy HHC jednou docela nepěkně zavařil. Potřeboval jsem vyjet z rygolu, do kterého jsem trochu zapadl, ale tím, že mi HHC drželo ještě 5 sekund brzdu, asi 4x mi to chcíplo, než jsem si vzpomněl, že s cihlou na brzdě to asi nepůjde, že musím počkat než se to odbrzdí...
myndel
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Předseda 10. 9. 2007 23:31

já myslel že se brzda odpojí jakmile dám plyn a pustim spojku. Na co by to jako bylo když bych musel čekat až se to uráčí? To co je za šmejd?
I shock the angel in you...
Is that what devils do?

I need to know now - can you love me again?
Předseda
Veterán

Další stránka