Hill Hold Control

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod myndel 10. 9. 2007 23:36

no, ono se to odpojilo jak se pohly kola tím správným směrem, trochu to i cuklo. Ale když stojíš v rygolu, je ti to prd platný. Jak mne to napadlo a počkal jsem těch 5 sekund, šlo to napoprvé...

ale teda to nebyla Octa...
myndel
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Předseda 10. 9. 2007 23:43

já to nechápu.. stojim v rygolu a software stojí na brzdě za mě a já snad když přidám plyn tak se ten pazmek odpojí, ne? Nějak mi uniká kde je problém vyjetí z rygolu :hm
I shock the angel in you...
Is that what devils do?

I need to know now - can you love me again?
Předseda
Veterán

Odeslat příspěvekod Fojťan 10. 9. 2007 23:53

vsechny tyhle picovinky jsou na nic. od hill holderu pocinaje, po kokotinky jako dioda k eliminaci slepeho uhlu, konce vecma ktery samy brzdej, pritahujou pasy a podobne. vsechno k nicemu pozor2
learnin' to fly
Fojťan
Inventář

Odeslat příspěvekod myndel 11. 9. 2007 08:03

předseda - neodpojí, odpojí se to až se pohnou kola požadovaným směrem(tj tam, kam je zařazeno), ne po přidání plynu.
myndel
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod -LK- 11. 9. 2007 08:20

jak se můžou kola hýbat požadovaným směrem (aby se brzda mohla vypnout), když je brzda drží? To jako HHC je o tom, že se prvních pět vteřin přetahuje motor s brzdama o hnanou nápravu? :-)
فارسي بلد هستم
-LK-
Inventář

Odeslat příspěvekod Spectral 11. 9. 2007 09:01

[quote="Fojťan";vsechny tyhle picovinky jsou na nic. od hill holderu pocinaje, po kokotinky jako dioda k eliminaci slepeho uhlu, konce vecma ktery samy brzdej, pritahujou pasy a podobne. vsechno k nicemu pozor2[/quote]
Až na tu diodu slepého úhlu (nemám zkušenost, ale nezní to špatně) naprostý souhlas. A nejhorší je, že většinu těhle nesmyslů člověk dostane, i když nechce.
Spectral
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Rebikvpanice 11. 9. 2007 09:44

Spectral píše:[quote="Fojťan";vsechny tyhle picovinky jsou na nic. od hill holderu pocinaje, po kokotinky jako dioda k eliminaci slepeho uhlu, konce vecma ktery samy brzdej, pritahujou pasy a podobne. vsechno k nicemu pozor2

Až na tu diodu slepého úhlu (nemám zkušenost, ale nezní to špatně) naprostý souhlas. A nejhorší je, že většinu těhle nesmyslů člověk dostane, i když nechce.n/quote]

Zrovna ten slepej úhel není fakt dobrej příklad. Jestli to fakt funguje tak by mě to ušetřilo už dvakrát otočenej rytmus srdce z leknutí:) Má s tím někdo osobní zkušenost?
Rebikvpanice
Štamgast

Odeslat příspěvekod -LK- 11. 9. 2007 09:50

[quote="Fojťan";vsechny tyhle picovinky jsou na nic. od hill holderu pocinaje, po kokotinky jako dioda k eliminaci slepeho uhlu, konce vecma ktery samy brzdej, pritahujou pasy a podobne. vsechno k nicemu pozor2[/quote]
Jo, kdyby jen to. Jsou auta, co sama řadí, sama zapínají světla a stěrače, sama eliminují smyky, sama zapínají/vypínají sytič, sama odemykají i ty dveře, kam řidič nestrká klíček. Další povedený modely si při brždění samy dovolujou brzdy uvolnit, takže na suchu brzdíš o deset metrů dýl.
Nebo třeba ty debilní auta, který na tebe při nehodě vystřelej pytel, aniž by čekala na stisknutí patřičného čudlíku. Prostě svině - jako by nestačilo, že se vybouráš, ještě ti za trest střelej pytel do ksichtu.
A některý obzvláště vypečený kusy třeba samy hejbou sedačkou, když je řidič otevře patřičným klíčem. A nejhorší je, že většina aut si dneska dokonce i sama určuje, kolik benzínu do válců vstříkne a pokyn řidiče plynovým pedálem neplní na 100%, ale dle aktuální situace.

Prostě celej automobilovej svět spěje do pekel. Ale on to není jen auto-svět. Naše televize je tak drzá, že na ní stačí z dálky ukázat ovladačem a ona na to reaguje, dokonce si ta kraxna i stanice ladí sama! A nebo počítače. Dřív jsem vzal pěkně manuál, kartu, nastavoval jumpery a měl vše plně pod kontrolou. Blbci se tomu vyhýbali, protože to neuměli nastavit, a já jsem si připadal jako drsnej frajer, že já ano. Dneska člověk strčí do počítače kartu a ono to hned samo funguje. Tfuj!
فارسي بلد هستم
-LK-
Inventář

Odeslat příspěvekod Sherman 11. 9. 2007 09:53

Podle me to je skvela vec co pomaha pri rozjizdeni do kopce ... Parkrat sem s tim jel a clovek nemusi drzet brzdu ;)
Funguje tak, ze jakmile je moment motoru na kola vetsi nez potrebnej brzdnej ucinek (ke stani v kopci), tak se zacne odbrzdovat ...
Sem silenej a ničemu nerozumim...
Sherman
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod salam01 11. 9. 2007 13:12

Co ale nechápu, že Škoda to dává i k automatu. Ten by to měl přece mít jaksi automaticky v popisu práce, ne?
Kdo se bojí, sere v síni.
salam01
Obecní blb

Odeslat příspěvekod Matth 11. 9. 2007 13:57

Sranda je ze kdyz chce clovek trosku couvnout z5, tak musi zaradit zpatecku:)

Kdyz uz jsme u toho. jde dodatecne namontovat ESP? popripade kolik by takova montaz stala? (nova fabia)
Matth
Nováček

Odeslat příspěvekod nick 11. 9. 2007 14:00

No mi to připadá, že když se to zabrzdí a já pak šlápnu na plyn, tak jako by se auto s tou brzdou přetahovalo. Takže asi bude pravda v tom, že se to odbrzdí, až se vyrovnají ty momenty. Každopádně to působí divně, když člověk cítí, že jde proti brzdě. Už bych si to nekoupil. Někdy se mi stane, že si neuvědomím, že mám neutrál a pustím brzdu s tím, že to bude stát na místě a ono to začne couvat. Takže na to člověk musí myslet (mám-nemám zařazeno) a celý efekt jde tak nějak dopryč.
nick
Nováček

Odeslat příspěvekod jannnn 11. 9. 2007 15:21

Nějak taky nevidim pozitiva. Když se potřebuji rozjet např v koloně na křižovatce, tak ten za mnou snad neni idiot, aby nechal mezeru 3cm o který to tak maximálně couvne. A ve velkym kopci neni problém použít ručku...
jannnn
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod zigi 11. 9. 2007 15:23

Rebikvpanice píše:
Spectral píše:[quote="Fojťan";vsechny tyhle picovinky jsou na nic. od hill holderu pocinaje, po kokotinky jako dioda k eliminaci slepeho uhlu, konce vecma ktery samy brzdej, pritahujou pasy a podobne. vsechno k nicemu pozor2

Až na tu diodu slepého úhlu (nemám zkušenost, ale nezní to špatně) naprostý souhlas. A nejhorší je, že většinu těhle nesmyslů člověk dostane, i když nechce.n/quote]

Zrovna ten slepej úhel není fakt dobrej příklad. Jestli to fakt funguje tak by mě to ušetřilo už dvakrát otočenej rytmus srdce z leknutí:) Má s tím někdo osobní zkušenost?b/quote]

Mel jsem moznost ridit asi 30km Volvo co to melo a musim uznat ze to nebyla spatna vec. Ikdyz vsechno ma sve mouchny. Nekdy je to uzitecne, ale pokud vas furt predjizdeji nejaka auta, tak to na vas neustale blika :mrgreen:
Sierra fanda
zigi
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod MKMAN 11. 9. 2007 16:09

salam01 píše:Co ale nechápu, že Škoda to dává i k automatu. Ten by to měl přece mít jaksi automaticky v popisu práce, ne?
tádydádydádyda
MKMAN
Pozorovatel

Předchozí stránkaDalší stránka