Budíky Maxi-Dot O1

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod štírek 12. 8. 2007 16:54

Měl bych pánové na vás dotaz ohledně Maxi-Dot na Octavia RS1,jestli je možný ho mit.Mám rok 2001 a nekde jsem četl,že aby vše chodilo tak jak má a ukazovalo i otevřený dveře,tak musí být komfortka 3.gen. a nějak nevím jak jí zjistit,jestli jí mám nebo nemám :( .Myslím si,že pokud bych tu komfortku 3.gen. neměl,tak by mi na normálním budiku neukazovalo otevrení dveří a neměl sklopný klíček zapalování.Nebo to s tím nemá nic společnýho.
štírek
Nováček

Odeslat příspěvekod Žíža 13. 8. 2007 13:04

Sklopný kliček s tím snad nemá nic společného ne ? To je jen klíč, který se dával k eleganci a nebo k akčním modelům jako něco navíc a že by se tím odlišovala generace komfortního systému je myslím blbost.

Jinak jako nevýhodu maxi-dot - nesvítí ti kontrolka rezervy benzínu, když benzín klesne, tak ti to jen pípne, napíše ať natankuješ a za chvilku nápis zmizí a pokud jedeš delší trasu a zapomeneš na to, tak jsi v háji. Nápis "natankuj" se pak zobrazuje při každém startu motoru, takže tě to upozorní, ale lepší mi připadá, když ti furt svítí žlutá kontrolka na budících než když to jen takhle na chvíli pípne.
Jinak je maxi-dot fajn věc a jsem rád že ho mám.

Malá ukázka zde :-)
http://www.zizanet.com/auto/octavia_maxi-dot.php
Forman r.94, BMM 40kw (6,3-6,9L) -> Octavia combi Collection r.03, 1.8T 110kw (6,3- 6,9L na 16")
Každé auto žere skoro stejně, vše záleží na řidiči !
Žíža
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod feliz navidad 13. 8. 2007 13:11

Co tedy ukazuje maxi-dot navíc oproti obyčejnému PP? Jenom rádio, dveře a pásy?
Nevadí mi, že mě předjel. Ale nas**l mě, když ve 160 řadil z dvojky na trojku...
feliz navidad
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod štírek 13. 8. 2007 13:19

[b][quote="Žíža"oSklopný kliček s tím snad nemá nic společného ne ? To je jen klíč, který se dával k eleganci a nebo k akčním modelům jako něco navíc a že by se tím odlišovala generace komfortního systému je myslím blbost.m/b]

Jinak jako nevýhodu maxi-dot - nesvítí ti kontrolka rezervy benzínu, když benzín klesne, tak ti to jen pípne, napíše ať natankuješ a za chvilku nápis zmizí a pokud jedeš delší trasu a zapomeneš na to, tak jsi v háji. Nápis "natankuj" se pak zobrazuje při každém startu motoru, takže tě to upozorní, ale lepší mi připadá, když ti furt svítí žlutá kontrolka na budících než když to jen takhle na chvíli pípne.
Jinak je maxi-dot fajn věc a jsem rád že ho mám.

Malá ukázka zde :-)
http://www.zizanet.com/auto/octavia_maxi-dot.phpt/quote]
asi mas pravdu s tim klickem,ale kdyz jsem mel driv Octavku rok 99 a chtel jsem tento vystrelovaci klic,tak mi bylo ve Skodovce receno,ze to proste nejde na tento rok
štírek
Nováček

Odeslat příspěvekod Žíža 13. 8. 2007 13:19

feliz navidad: Když se rozjedeš se zataženou ruční brzdou, tak to začne řvát něco ve smyslu "pozor, zatažená ruční brzda". Když je třeba do servisu na servisku, tak to píše "servis za X km" a pak "servis nyní". Jinak tam asi u O1 nic navíc není (než co jsi psal ty), spíš se jedná o lepší zobrazení, na ten PP je lépe vidět, když je mezi budíkama, je to výše, větší písmo, jina barva, celkově se na to lépe dívá. Mi se líbí, že tam vidím furt kolik je venku teplota + spotřeba (nemusíš furt přepínat).

U O2 je tam více funkcí (navigace), ale zase nevidíš radio + PP dohromady jako na O1 a to mi příjde u O1 řešeno lépe.
Forman r.94, BMM 40kw (6,3-6,9L) -> Octavia combi Collection r.03, 1.8T 110kw (6,3- 6,9L na 16")
Žíža
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod feliz navidad 13. 8. 2007 13:22

Žíža: Takže vlastně nic, co by stálo za ty nehorázný prachy, co za to chtěj. Ruční brzdu a servis mi to ukazuje i bez PP.
Nevadí mi, že mě předjel. Ale nas**l mě, když ve 160 řadil z dvojky na trojku...
feliz navidad
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Žíža 13. 8. 2007 13:28

feliz navidad: prachy za to chtějí nehorázné, souhlasím, ale když je v ceně, tak je to pěkná věc.
Žíža
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod feliz navidad 13. 8. 2007 13:32

Žíža: já jen abych věděl, jestli má smysl si za něj případně připlácet. Když je v ceně, tak není co řešit.
feliz navidad
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Žíža 13. 8. 2007 13:41

feliz navidad: tak to je věc názoru, někomu připadá příplatek za metalízu vyhozené peníze, někomu zase maxi-dot a pro někoho jsou obě věci "potřebné"
Žíža
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod feliz navidad 13. 8. 2007 13:45

Žíža: Z potřebnosti metalízy jsem už min. 2 roky vyléčen (přestože - nebo protože- ji mám na dvou autech), u Maxi-Dotu to dopadne nejspíš stejně. Zato jsem se přesvědčil o nutnosti klimatizace, výhodnosti PP a téměř nutnosti el. otevírání oken vpředu i vzadu.
feliz navidad
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Žíža 13. 8. 2007 14:08

feliz navidad: zrovna většina lidí el. okna vzadu považuje za zbytečnost, ale já ani ty si bez nich "nedovedem představit život" a stejně tak to je i s maxi-dot, já bych ho v dalším autě chtěl, jen kdyby byl tak za polovinu
Žíža
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod MELLO 13. 8. 2007 14:39

Maxidot do O1 už seženete i s montáží v pohodě do 4 tis. tak to není tak hrozný ne? :wink:

El. okna vzadu mám a použil jsem se za ty 4 roky co mám auto asi 4x t.j. 1x do roka jestli to ještě vůbec funguje a "nezarezlo" :lol:
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Zdendas 14. 8. 2007 13:16

Maxidot jde samosebou dodělat, ale musí se měnit celé budíky a pak nakodovat immo dle pinu, pokud immo vubec chcete.Já osobně už immo mám deaktivované (upravená jednotka s dvěma čipy), protože je k hovnu.Každej trošku schopnej zloděj ho umí deaktivovat během chvilky.Immo nikoho rozhodně nezastaví.Jediné trošku učiné řešení je odpojení napájení ŘJ, čerpadla, či falešná diagnostická zasuvka.

S komfortkou je to pravda, je několik generací, ale pouze s tou poslední z let 2001 (MR01) bude fungovat vše.Například jde nastavit i automatické zavření oken po zamknutí a stažení po odemknutí s pomocí originálního klíče.
Mimochodem i v O1 se zobrazuje vystup z navigace na maxidotu, jako šipky, vzdálenost od křižovatky, tak i nazev ulice po které zrovna jedu a do které pojedu.
Naftovej Laurinek
Zdendas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mvb 14. 8. 2007 13:42

MELLO píše:Maxidot do O1 už seženete i s montáží v pohodě do 4 tis. tak to není tak hrozný ne? :wink:

El. okna vzadu mám a použil jsem se za ty 4 roky co mám auto asi 4x t.j. 1x do roka jestli to ještě vůbec funguje a "nezarezlo" :lol:!/quote]

největší výhoda el. oken vzadu je fakt, že je lze snadno zepředu zablokovat :)
mvb
Pozorovatel