Škoda Felicia - 1,3 MPI, koupili byste?

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod kepke 11. 7. 2007 22:19

maximálně 70...
miluju sílu 5000 poníků...
s2 combi
kepke
Štamgast

Odeslat příspěvekod Petr1968 11. 7. 2007 22:36

70?? :shock: :shock: :shock:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod sMartin 11. 7. 2007 22:38

A navic zelena - nejlevnejsi barva. Je to drahe, nebrat!
sMartin
Štamgast

Odeslat příspěvekod Petr1968 11. 7. 2007 22:40

Kolem 50 stojí 1,6 :wink:
Petr1968
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bojler 11. 7. 2007 23:07

Petr1968 píše:Kolem 50 stojí 1,6 :wink:>/quote]

jo vono je to podle obsahu ty ceny? :roll:
bojler
Inventář

Odeslat příspěvekod -JxJ- 11. 7. 2007 23:32

tady někdo nabízí eightyears old s jedenáctitisíci na krku ještě s puvodníma samolepkama na podvozku ... a přemýšlel jsem o šedesáti .... neber to špatně, ale felicie patří ještě mezi škodovky pro který je stovka magický číslo ...
-JxJ-
Nováček

Odeslat příspěvekod Petr1968 11. 7. 2007 23:35

Felicie šly dolů.Rapidně. Teď jsou poměrně výhodné koupě.
Petr1968
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Majkie 12. 7. 2007 08:20

Zdravím místní odborníky. Feldu 1,3 z roku 2000, najeto cca 100 tkm, černá metla, posilovač řízení, centrál, jsem prodal za 75 před měsícem. Pokud někomu Felda nevadí, tak má auto s obvykle minimálními náklady na údržbu a opravy. Za tu cenu můžete mít samozřejmě lepší auto, třeba třílitrového Bavoráka z roku xy. :wink:
Ignorance is bliss
Majkie
Štamgast

Odeslat příspěvekod Dan G. 12. 7. 2007 09:00

Jde o to, na co člověk to auto potřebuje a kolik najezdí. S malým ročním nájezdem a třeba z 90 procent po městě - proč ne. Ale na dlouhé trasy je lepší koupit něco jiného. Přeci jen dvouhodinová (nedej bože i více) jízda po dálnici rychlostí 130 km/h je ve feldě ve srovnání s moderními vozy docela utrpení.

Na druhou stranu, pokud má člověk z nějakého důvodu nízký rozpočet na nákup auta (řekněme 40 000 - 80 000), není podle mě Felicia zas tak špatnou volbou. Zahraniční vozy, nedej bože vozy vyšších tříd, za tuhle cenu většinou nevypadají zrovna lákavě.
Stav bodů: 0
Dan G.
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Petr1968 12. 7. 2007 09:30

Jízda po dálnici je pohoda.Motor si krásně ševelí a radio ani nešumí.(šum není slyšet) :lol: :lol:
Petr1968
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod k-o-l-m-i 12. 7. 2007 09:35

Tak nevím, jak to někteří lidi pochopili. Já bych tu Feldu chtěl koupit. Je to kára z autorizovaného bazaru Škoda, najeto 50 tis, nějaká ta jistota tam určitě bude, tak jsem myslel, že by to byla dobrá volba. Nechtěl bych jít do něčeho naslepo. Určitě se dá sehnat za 50 nebo 60 tis, ale zase ta jistota, že se ti to v první zatáčce nerozsype, tam není.

Je fakt jako nová. Navíc s 1,6 máš už vyšší pojištění ne?
Život je plný nejasností...
k-o-l-m-i
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dan G. 12. 7. 2007 10:05

k-o-l-m-i: Jestli jsi fajnšmekr, tak do tý feldy po nějaký době budeš už ráno nastupovat naštvanej. Bude tě štvát, že támhle něco vrže, jinde zase něco vibruje atd. V takovým případě bych na to asi kašlal a koupil něco jiného. Ale co si budeme povídat, v bazaru za 90 litrů nebude žádný auto bůhvíjak úžasný.

Jestli bereš auto jako dopravní prostředek a nejezdíš dlouhý trasy, tak by to, myslím si, mohlo být OK. Ať si kdo chce říká co chce, je felda poslední škodovka, u které jsou relativně levné opravy.
Stav bodů: 0
Dan G.
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod tom.cz 12. 7. 2007 10:11

Ty piko, tolik penez za feldu, nejsi ty milionar?
tom.cz
Nováček

Odeslat příspěvekod one-z 12. 7. 2007 10:17

U všech prodejců, ať už škoda nebo jiní, je podle mě o něco větší šance koupit nestočené auto, omlazené atd. protože se živí hlavně prodejem nových aut a ojetá začali prodávat, protože je vykupují, aby si podpořili prodej (zákazník se nemusí o nic starat) = takže ty auta je podle mě moc nezajímají, švihnouj je jak jsou na plac a chtějí se jich co nejdříve zbavit...
Jinak já bych rozhodně 20, nebo 30 tisíc za tu trochu jistoty nedával. Prodejci škoda jsou si toho asi vědomi (že si lidi myslí, že je to u nich bezpečnější), takže ty ojeté škodovky jsou předražené a ani bych se nedivil kdyby povyměňovali věci za horší, je zajímavé že u jiných prodejců to už není... Třeba já koupil u mazdy fabii právě o oněch 30 tisíc levněji oproti škodě (vyzkoušeno.cz)
one-z
Inventář

Odeslat příspěvekod Majkie 12. 7. 2007 12:42

Ano, autorizáky využívají obecného povědomí o zlodějích v bazarech, takže si pak napálí cenu a lidi tam jdou, protože si myslí, že je to jistota. Není, ale menší riziko tam je. Už z několika zdrojů vím, že stáčet kilometry umí autorizák taky velmi šikovně. Na bouračku vás taky třeba neupozorní - při případné reklamaci řeknou, že jim to majitel neřekl. Ale zrovna Felda je tak notoricky známé auto, že stačí šikovný mechanik, který to prohlédne a zjistí bouračku, vady a vůbec technický stav. Těch rizik tam moc není. U zahraničních vozů vyšších tříd, které budou za stejné prachy, tato jistota prostě být nemůže - jsou složitější a těžko je někdo zná tak detailně.
Jinak Felda je dostačující do města a na kratší trasy po okreskách. Cesta 200 km a víc už je docela únavná, hlavně po dálnici. Pokud někdo jezdí víc dálnice, tak to chce trochu zariskovat a jít do nějakého cizince. Ale za 90 to fakt žádná výhra být nemusí. Spíš loterie. Felda samozřejmě na cenově srovnatelnou větší konkurenci nestačí technicky a motorově, ale je to sázka na jistotu, co se týká údržby a oprav.
Ignorance is bliss
Majkie
Štamgast

Předchozí stránkaDalší stránka