Existuje light assistent pro Octavii I ?

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod m-a-r-t-a-s 28. 3. 2007 22:08

Existuje "rozšířený" přepínač pro rozsvěcení světel u Octavie I jako tomu je u light assistentu u OII ? viz obrázek na adrese:
http://cc.skoda-auto.com/cc/images/root ... 48x174.jpg

Aby tam byla poloha, při které se světla automaticky rozsvítí a pak zhasnou (to si už dodělám).

Jakým způsobem se rozvicují světla u OI? Přímo (nebo přes relé) nebo to zajišťuje řídící jednotka?
Jedná se o předfaceliftovou Octavii I (rok 2000).
m-a-r-t-a-s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rak 28. 3. 2007 23:06

Také jsem o tomto doplňku pro O2 přemýšlel, ale s povinností celodenního svícení mi to přijde jako zbytečnost...
Rak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Prochaine 29. 3. 2007 11:20

Také jsem to chtěl, ale svítím už pár let, takže zbytečně vyhozené peníze.. ten světelný senzor ve zpětném zrcátku tak funguje jen pro stmívání vnitřního zrcátka a pro to, aby se ve dne nerozvěcovalo v bočního zrcátkách osvětlení nástupního prostoru.
Škoda Superb 2,0 TDI 140kW DSG (MR 2016)
Prochaine
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod m-a-r-t-a-s 29. 3. 2007 15:48

Tady jde hlavně o ten přepínač. Ten by bohatě stačil. Aby měl oproti původnímu o jednu polohu navíc, při které by se světla sama zapínala. Je to sice v dnešní době, kdy se svítí pořád, docela přepych, ale občas se stává, že prostě není potřeba svítit a chtěl bych je vypnout.
Samozřejmě by bylo možné, umístit externí vypínač, kterým bych určoval, zda se mají světla automaticky rozsvítit nebo ne, ale toto by bylo vyloženě elegantní řešení.
Šel by ten rozšířený přepínač z OII umístit do OI? Myslim jestli se tam vejde rozměrově.
m-a-r-t-a-s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Auto1 29. 3. 2007 17:29

m-a-r-t-a-s píše:Šel by ten rozšířený přepínač z OII umístit do OI? Myslim jestli se tam vejde rozměrově.o/quote]

Poptej se zde: http://forum.skodahome.cz/
Auto1
Servismen

Odeslat příspěvekod Prochaine 29. 3. 2007 18:26

Někde jsem četl o komfortním automatickém spínači světel. Když se nastartuje, tak se rozsvítí a pokud otočíte přepínačem na rozsvícená a zpátky na zhasnutá, tak se světla zhasnou.
Také mě někdy štve, že při zapnutém motoru nelze zhasnout, pouze přepnout na parkovačky.
Prochaine
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod El Carlos 31. 3. 2007 22:42

Nevím, jestli je to přímo light assistant, ale vím, že bratr má na své Octavii Tour třebas "Coming home", že světla svítí asi ještě 30 sec. po zamknutí auta (nebo tak nějak).

To je dnes právě část Light assistantu, tak možná něco podobného je, ale nevím, jestli jako dodělávka.
Superb 2.0 TDi 4x4 125 kW DSG
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Štamgast

Odeslat příspěvekod Prochaine 31. 3. 2007 23:27

Tak zrovna Comming Home lze nastavit přes VAG i když není v autě Light Assistent.. u O2 určitě, u O1 patrně dle roku výroby.
Prochaine
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod El Carlos 1. 4. 2007 23:28

no asi to tak bude. Bratr má rok, tuším, 2005 a je to 4x4.
Superb 2.0 TDi 4x4 125 kW DSG
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Štamgast