Fólie na okno

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod fousma 10. 3. 2007 21:42

Chci si nechat na okna nalepit fólie. Čím je upraveno jejich použití na okně řidiče a spolujezdce?
fousma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paveld 11. 3. 2007 00:06

pokutou
BMW E30 316i -> BMW E36 320i :-)
paveld
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zamo 11. 3. 2007 00:51

Fólie musí mít platný atest pro toto použití. Mám Fabii i Felicii které jsou i na předních sklech polepeny fólií s atestem. Žádný problém v STK ani u PČR. Atestační známku lepí montážní firma mezi sklo a fólii a vystaví průkaz k vozidlu. AT15 (15% propustnosti světla) bych dopředu rozhodně nedával - jsou velmi tmavé - vadí to hlavně při jízdách po setmění, snadno přehlédneš při výjezdu na hlavní silnici neosvětleného cyklistu - je to "vo hubu". Více vyhovují fólie od AT35 výše.
Zamo
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janhonza 11. 3. 2007 07:18

Taky uvazuju o folich na slka,ale kazdou chvili sed doctu neco jineho.Jednou to jde,kdyz maji atest,podruhe se doctu,ze to ani s tim atestem nejde....Tak nevim co si o tom mam myslet :hm
Thalia Expression 1,2 16 V
SGS II
Nikon 5100
janhonza
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 11. 3. 2007 09:20

Pokud jsou z výroby skla už jemně tónované tak je to už většinou to nejvyšší možné zatmavení takže dát tam folie je už proti zákoné, jenže ty slabé folie maji homologaci, protože jsou určené na vozidla s čirým sklem takže proto když je tam nalepíš máš atest, ale ve skutečnosti jsou zatmavené už moc.
Mám zatraceně černé fólie na všech oknech bez atestu- u policie bez problémů a na STK jsem to dovezl raději známému, ale prý by to bylo taky v pohodě...
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 11. 3. 2007 09:21

max: hlavně nejezdi do SRN nebo Rakous...
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 11. 3. 2007 09:25

Bavil jsem se s jedním bazárníkem a říkal, že v poho. Prý na hranicích raději sklopit přední okna aby se moc nedráždilo, ale pak prý v pohodě... Osobní zkušenost ale nemám...
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 11. 3. 2007 09:27

max: já taky ne, ale brácha problém s cajty v Německu.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janhonza 11. 3. 2007 09:29

m.a.x.i.m.u.s píše:Bavil jsem se s jedním bazárníkem a říkal, že v poho. Prý na hranicích raději sklopit přední okna aby se moc nedráždilo, ale pak prý v pohodě... Osobní zkušenost ale nemám...n/quote]

Bazrnici jsou shopni Ti namluvit cokoli,jen at prodaji co potrebuji :razz:
Thalia Expression 1,2 16 V
SGS II
Nikon 5100
janhonza
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 11. 3. 2007 09:32

Je pravda, že tyhle story jsem slyšel taky :hm
Někdo říka to někdo to a pak aby si z toho člověk vybral :hm
Tenhle mi tvrdil, že jezdil běžně do zahraničí a prý vždy v pohodě tak pak nechápu co můžou mít jen proti fóliím Mr. Green

janhonza: Ježe od něj jsem žádné auto nekupoval a jen jsem se ho ptal ze známosti když měl na svém autě taky fólie... I když slabší :wink:
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 11. 3. 2007 09:38

Tenhle by měl určitě problém...
URL=http://ukazto.com/?img=497377-tzo1.jpg]Obrázek[/URL]
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 11. 3. 2007 09:39

Ten určitě :tleskani Mr. Green
m.a.x.i.m.u.s
Potížista
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duee 11. 3. 2007 10:03

Propustnost skla včetně fólie musí být minimálně 75% čelní sklo a 70% skla v předních dveřích (ostatní se můžou klidně zavařit plechem). Takovy ty nazelenaly skla co mají dneska prakticky všechny novy auta mají přesně tu propustnost povolenou zákonem, takže už u když se na ně nalepí čirá bezpečnostní fólie (která propouští třeba 99%), tak už je to špatně. Když se na to nalepí atestovaná fólie, tak to sice nesplňuje zákonné požadavky, ale těžko se to dokazuje (ještě jsem neslyšel o tom, že by někde na STK měli mašinku, která by to uměla změřit...).

Já mám na oknech fólie bez atestu, v Rakousku jsem byl nesčetněkrát a nevšiml jsem si že by to někdo někomu vadilo (na hranicích mám okna dole a ve vnitrozemí mě nikdy nikdo nezastavil). V Německu jsem byl jednou a ani tam nikdo neprudil.

Je teda pravda, že když člověk v Rakousku vidí auto s tmavýma sklama v předních dveřích a přijede blíž, tak to má českou značku :-)

Mimochodem na čelní sklo se nesmí lepit nikdy žádná fólie, ani kdyby to dohromady mělo propustnost těch 75%. Prostě čelní sklo smí být zatmavené jedině originál.
Den je plný smutku, bez špatného skutku.
duee
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zamo 11. 3. 2007 10:45

fousma píše:Chci si nechat na okna nalepit fólie. Čím je upraveno jejich použití na okně řidiče a spolujezdce?u/quote]

VYHLÁŠKA
301/2001 Sb.
Ministerstva dopravy a spojů
ze dne 7. srpna 2001

o schvalování technické způsobilosti a o technických
podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích

§ 20
Technické požadavky na doplňková zařízení a vybavení vozidla
(K § 76 odst. 1 zákona)

(4) Na zasklené plochy vozidel lze připevňovat mimo vztažné plochy výhledu pouze průhledné barevné fólie, včetně perforovaných, které při pohledu z vozidla nemění ani nepohlcují barvu předmětů, návěstních světel a světelných signálů a splňují technické požadavky stanovené v předpisové základně. V zorném poli řidiče nesmí být umístěny žádné předměty (např. okrasné a upomínkové), které by omezovaly výhled řidiče všemi směry, s výjimkou schválených označení určených k umístění na skla vozidla. Tato podmínka neplatí pro zadní skla vozidel kategorie M3. Výhled zadním sklem vozidla kategorie M1 může být částečně snížen schváleným příslušenstvím nebo přepravovanými předměty, avšak jen za podmínky, že je vozidlo vybaveno pravým vnějším zpětným zrcátkem homologovaného nebo schváleného typu. Výhled předním sklem u vozidel kategorie M3 může být částečně snížen vedle schválených označení určených k umístění na skla jen směrovou tabulkou.
Zamo
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doupik 11. 3. 2007 11:05

Vepředu fólii mít správně nemůžeš, protože už samotné tónování skla od výrobce je maximální hodnota schválená.
Pokud máš ale atestovou nálepku a kartičku, tak většinou to policajti neřeší, v opačném případě to je jasná pokuta.
Já mám fólie na všech oknech, protože samozřejmě u řidiče a spolujezdce to je opravdu praktické a kvůli toho jsem je kupoval:).
http://galerie.autorevue.cz/showphoto.p ... user=10330
Ale ve tmě je docela problém s odbočováním doleva tam, kde není osvětlená křižovatka, protože 206tka má navíc blbý úhel a velkou šířku A sloupku, takže jedu skoro poslepu, takže cyklistu nebo člověka uvidíš až v poslední sekundě:).
Celkově jsem ale spokojen, fakt ve dne to je úplně o něčem jiném, je to super. Navíc auto s fóliema zpravidla vypadá o dost lépe, když se to umí udělat.
Jinak první týden jsem se cítil opticky stísněně, ale to si hned zvykneš.
Doupik
Nováček

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků