O1 1.8T - studený start

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Jirka__S 9. 3. 2007 14:28

[quote="Žíža"oTakže je VAG a VAS ? Čím se liší ?
Octavia II RS 2,0 TFSI
Jirka__S
Nováček

Odeslat příspěvekod Jirka__S 22. 3. 2007 08:14

turboleon píše:Mě něco podobného dělalo čidlo teploty chladící kapaliny.....n/quote]

Tak po výměně čidla teploty chlad. kapaliny to občas zazlobí znovu. Chyba bude někde jinde. Je to divné - celá elektronika se jakoby kousla - nereaguje to vůbec na plyn. Je nutné vypnout zapalování a znovu nastartovat. Pak je vše O.K.
Octavia II RS 2,0 TFSI
Jirka__S
Nováček

Odeslat příspěvekod ##_## 3. 4. 2007 10:39

S narůstající ranní teplotou v těchto dnech se můj problém začíná postupně zmenšovat...
##_##

Odeslat příspěvekod J23 3. 4. 2007 13:13

známému na O1 RS pomohla výmena svícek, predtím jeste menil cidlo teploty motoru, symptomy byly stejné, nyní OK
J23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MDP 3. 4. 2007 13:22

vasco píše:S narůstající ranní teplotou v těchto dnech se můj problém začíná postupně zmenšovat...m/quote]

přesně, jak je ted teplo tak už to potvora nedělá ... tak zase za půl roku budu pátrat :hm
MDP
Nováček

Odeslat příspěvekod Žíža 3. 4. 2007 21:06

Byl jsem mezitím na emisích a ty vyšly na jedničku s hvězdičkou. Jinak rano většinou OK a nebo lehké škytnutí, ale taky se mi stalo, že jsem vyjel z garáže OK a vypnul motor a když jsem chtěl pak za 5min. odjed, tak zase tragedie. Jednou se mi stalo, že jsem vyjel z garáže, zavřel vrata, vyjel přes zahradu, zavřel plot, takže celkem motor už dost dlouho běžel a sytič již spal pod 1000ot. a jak jsem se pak chtěl rozjed, tak jednička nějak prošla, ale dvojku jsem hodil brzo a tak motor začal cukat a i když jsem hned vyřadil na volnoběh, tak otáčky spadky někde pod 600 a to už jsem nečekal a udělal "restart", ten zvuk motoru se nedá poslouchat, je to jak před smrtí.
Forman r.94, BMM 40kw (6,3-6,9L) -> Octavia combi Collection r.03, 1.8T 110kw (6,3- 6,9L na 16")
Každé auto žere skoro stejně, vše záleží na řidiči !
Žíža
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Logi.76 13. 11. 2007 21:53

Leon 1.8T 132KW uplně identickej problém :)

Nejprv jen tak sporadicky (zaří) pak mi to jelo na 3 valce... vymena cívky pomohla (vymenil sem i svícky NGK FPR6Q) a ted co je zima tak mi to obcas taky tak divne reaguje.. nema cenu popisovat je to uplně stejné viz problem žíži.

Na icq se mi ozval tipek ktery ten sami problem resil a pomohlo mu vycistit skrtící klapku, konkretně on ji vyndal vycistil, zandal a nechal sestelovat na VAG (pokud se sama nenastavi s RJ)

Zatim sem to nezkousel ale casem ji necham vycistit.. mam najeto 108k tak za pokus to stojí.
Logi.76
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nosal.nosal 14. 11. 2007 08:02

Hele Žížo, kolik máš najeto, ať vím, co mě čeká. Já tam mám 140 tis a "zatím" žádný problém
nosal.nosal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Žíža 24. 11. 2007 18:47

Tak já jsem to neřešil, protože byla teplá zima a přestalo to, v letě nic a teď se mi to zatím nestalo, tak se to asi nějak samo rozjezdilo a nebo to teprve příjde :-)
Najeto mám teď jen 61tis., čeká mě servis při 60tis, kdy se mění svíčky, ale zatím jsem neměl čas do servisu. Někdo psal, že mu výměna svíček pomohla, tak jsem sám zvědavý jesli se něco změní.
Forman r.94, BMM 40kw (6,3-6,9L) -> Octavia combi Collection r.03, 1.8T 110kw (6,3- 6,9L na 16")
Žíža
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Žíža 24. 11. 2007 19:10

A ještě jsem měl jeden problém jak jsem to auto koupil, někdy mi při cca 1750ot. cukl motor jako kdybych ubral a hned zase přidal plyn, lidi mi říkali, že asi zašpiněná škrtící klapka a než jsem to stihl řešit, tak to taky přestalo :-)
Zřejmě to bylo nějak málo prohýbané od předchozího majitele, asi nedal nikdy plyn až na podlahu :P a tak se malo hybala a odvykla si, mi to teď už nedělá, problém zmizel sám.
Žíža
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Logi.76 2. 1. 2008 10:03

tak jak nějaky nový poznatky ? zkoušel někdo čistit (měnit) čidlo chladící kapaliny ?

mi to děla ted co je rano kosa celkem pravidelně... :(

při pokusu prošlápnout při tom cukání plyn aby to mělo pravidelné otáčky, to nakonec povolí a je to ok ale při tom proslapnutí z vejfuku de cernej kour jako kdyby byl blbe spalenej benzín.. asi teda..

tak uz abybylo jaro :)
Logi.76
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jirka__S 3. 1. 2008 10:22

Logi.76 píše:tak jak nějaky nový poznatky ? zkoušel někdo čistit (měnit) čidlo chladící kapaliny ?

při pokusu prošlápnout při tom cukání plyn aby to mělo pravidelné otáčky, to nakonec povolí a je to ok ale při tom proslapnutí z vejfuku de cernej kour jako kdyby byl blbe spalenej benzín.. asi teda..

tak uz abybylo jaro :)l/quote]

Kupodivu se problém zatím nevyskytuje. Je ale pravda, že jsem před tím pořádně vyčistil škrtící klapku (prostříkal jsem ji sprejem na čištění karburátorů).
Octavia II RS 2,0 TFSI
Jirka__S
Nováček

Odeslat příspěvekod Logi.76 7. 1. 2008 10:46

Jirka__S píše:
Logi.76 píše:tak jak nějaky nový poznatky ? zkoušel někdo čistit (měnit) čidlo chladící kapaliny ?

Kupodivu se problém zatím nevyskytuje. Je ale pravda, že jsem před tím pořádně vyčistil škrtící klapku (prostříkal jsem ji sprejem na čištění karburátorů).
Logi.76
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jirka__S 7. 1. 2008 13:25

Logi.76 píše:
Jirka__S píše:

Octavia II RS 2,0 TFSI
Jirka__S
Nováček

Odeslat příspěvekod Logi.76 7. 1. 2008 18:03

:) hezky mam takovy přehled kde je asi skrtící klapka :)

to v kroužku co ?

Obrázek

no a tu hadici tim myslíš to cerny co je v levo jak je to přepasaný tím páskem ? ja jen kdyz to sundam aby to zas slo pořádně zadělat :)
Logi.76
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka