O2 RS TDI - zkusenosti

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod King of Potato People 25. 1. 2007 19:56

SKAJA píše:JencekSF: Když máš silnici nacpanou v obouch směrech, tak jsi vždycky mezi předjížděním nucen jet za nějakým trubkou rychlostí 70-80km/h a to ti během chvíle spotřeba dost klesne, takže v konečné fázi je to kolem těch 7-7.5 l. Na deset musí být "dostatek" prostoru v protisměru. /quote]

mno je proste musi byt provoz aby se muselo casto zrychlovat na plnej knedlik a casto brzdit :)

o tom, ze TDI jezdi za min jak benzin o tom zadna :D
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007

Odeslat příspěvekod 0II - RS 25. 1. 2007 20:00

uz nemam chut slovickarit a kdyz jak debil neco fotim a pak se oto jeste hadat - obvykle do takovychto diskuzi ani nepisu (delal jsem dobre a kdyby me nezmili na zacatku tak jsem u toho zustal)- protze toto me nebavi - pak se tady pise neco co jsem vubec nerekla atd. Myslel jsem ze se budu bavit s lidmi co to taky maji tak vi co to dela - a nepotrebuji presvedcovat a hadat se.
0II - RS
Nováček

Odeslat příspěvekod King of Potato People 25. 1. 2007 20:01

OII - RS ze ty to beres nejak vazne... nejsme ve snemovne :D
King of Potato People
Missák Garáže 2007

Odeslat příspěvekod ExFun 25. 1. 2007 20:13

JencekSF píše:proc stve... ja jsem schopny jet s 1,8T 132kW dle zkusenosti za 6L/100km :) me to nestve... jen moc dobre vim, kolik dyzl hama pri moji svizne jizde a paradoxne to byva cca dvojnasobek toho co uvadi ortodoxni ropaci :D

pri normalnim provozu, kdyz jde predjizdet a vyuziva se max potencial motoru a predjizdi se vzdy kdyz to jde, tak si i nafta a posvatne TDI rekne o 8-10litriku :)

ono to chce taky s tím dieselem umět jezdit. Pokud jsi zvyklý na benzín, pak prvních pár stovek nebo tisíc km budeš řadit zbytečně vysoko na diesel a zbytečně podřazovat...

Té spotřebě, co tady dával bych věřil. 86 průměr znamená to držet tak 110-120 stabilně, což je svižná jízda. Pokud tam hodí 6 a předvídá, tak nemusí moc podřazovat - ubere zavčas přidá (a ne jako místní piloti dojedou za *****, brzdí, podřadí a prudce vybočují s pocitem, že jedou rallye). Pak skutečně ve slušném času a s nízkou spotřebou jede bezpečnou, dynamickou, ale ne příliš vzrušující jízdu. Nicméně jede maximálně efektivně. Prostě zapojuje víc rozum než odvahu. A takových řidičů si já cením víc než řidiči alá Bond
OOOO Audi TDI Power
VW Golf Power
Beyond Fun´s life .....
Use Your IQ....
IMHO
ExFun
Štamgast

Odeslat příspěvekod Arnie J 25. 1. 2007 21:03

ExFun píše:Té spotřebě, co tady dával bych věřil. 86 průměr znamená to držet tak 110-120 stabilně, což je svižná jízda. Pokud tam hodí 6 a předvídá, tak nemusí moc podřazovat - ubere zavčas přidá (a ne jako místní piloti dojedou za ****, brzdí, podřadí a prudce vybočují s pocitem, že jedou rallye). Pak skutečně ve slušném času a s nízkou spotřebou jede bezpečnou, dynamickou, ale ne příliš vzrušující jízdu. Nicméně jede maximálně efektivně. Prostě zapojuje víc rozum než odvahu. A takových řidičů si já cením víc než řidiči alá Bond./quote]

Bingo... opět 100% souhlas. Také se snažím být efektivním řidičem 8)
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod mufmuf 26. 1. 2007 08:08

zdarvim Vas panove, chtel bych Vas poprosit opravdu o prispevky ktere se tykaji O2 RS TDI (spotreba, motor, zavady a plusy) - dost diskuze odbocuje a spatne se v ni hleda podstata. Tim se nechci nikoho dotknout, ale zalozil jsem toto forum prave abych se tyto informace dovedel. Dikec :wink:
mufmuf
Nováček

Odeslat příspěvekod mufmuf 26. 1. 2007 08:15

hned tedy necim prispeju: O2 RD TDI - černa
v pondeli jsem jel Jihlava - Brno D1 ( bez snehu), najeto cca. 2 Tkm prumerna rychlost 150, chtel jsem to protahnout, jinak jezdim pomalejc, ale prekvapila me spotreba 7,5 , myslite ze to jeste klesne? To by pak bylo upne super. Jinak muzu rici, ze pocit s rizeni je na 1, do 180 to krasne zrychluje a na 6 stku neni skoro slyset motor, a podvozek - parada, netvrdim ze je to auto č.1, ale za ty penize si myslim dobra volba.
Naposledy upravil mufmuf dne 26. 1. 2007 09:50, celkově upraveno 1
mufmuf
Nováček

Odeslat příspěvekod Arnie J 26. 1. 2007 09:39

mufmuf: Pokud máš najeto 2000, tak to ještě trošku klesne, ale to bude v řádu pár deci. Jinak je to super spotřeba, to já když jel Brno - Praha s průměrem 155, tak jsem měl průměrnou spotřebu 13 litrů :hm (Auto mám v profilu)
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod pavelll 26. 1. 2007 10:13

mufmuf:
Tak ta spotreba odpovida, jak jsem psal v predchozich prispevcich.
Je pravdepodobne, ze to jeste o neco poklesne ale zazraky necekej :D .
pavelll
Nováček

Odeslat příspěvekod stealth 26. 1. 2007 19:45

Při čtení této diskuze mě napadá řada otázek:

1, Přoč si majitelé dieslů čipují auta častěji než majitelé turbobenzinů (komplexy)?
2, Proč vychvalují dynamiku auta se zrychlením 8,5s?
3, Proč musí jezdit na sněhu průměrnou rychlostí 83km/h?
4, Proč se snaží držet 200km/h a jezdit jak hovádka?

Může mi to prozradit některý ze členů diesel klanu?

Já nevím, já prostě obdivuju lidi, kteří jedou plynule a mají supersilná auta a nepotřebují tu sílu ukazovat někomu jinému. Takové "řidiče", kteří mě předjedou stylem zabrzdí za mnou, předjíždí o něco málo rychleji než jedu a pak jakože vyrazí většinou lituju, protože jsou to zakomlexovaní chudáci. Mohl bych teď napsat, že by si je mé GTI dalo k večeři, protože ta jejich dynamika je prostě někde jinde, ale copak se chci dostat do společnosti chudáků? Nechci...
BMW 520d F11; BMW M3 F80
stealth
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod RRAAFF 26. 1. 2007 19:54

stealth: Máš pravdu. Na mě se lepí většinou Oktávky TDI 66kw, 1,6(ty občas, ale žádná hrůza) a taky jedna 1,4 44kw se mi nalepila asi centák za *****. Kdežto se mi ještě nestalo, že by mi nějak zprasilo 1,8Turbo či TDI 96kw, ty buď jedou normálně nebo předjedou slušně.
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod King of Potato People 26. 1. 2007 19:59

RRAAFF tebe jeste nesprasil dabelsky passat 96kW??? jezdis ty vubec v CR
King of Potato People
Missák Garáže 2007

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 26. 1. 2007 20:00

stealth: chovas se presne jako popisujes, maji tady svou diskusi o TDI, ale ty zde prijdes a zacnes tu prudit. Proc? Co sis tim dokazal, zes je tak setrel? Neni lepsi lidi nechat v klidu, kdyz se v klidu a uzavrene bavi?

Jinak dotaz na majitele ORS TDI:

- proc jste si to koupili to TDI? Ma ho horsi dynamiku, nez TFSI, horsi komfort, horsi jizdni vlastnosti a vyrazne vyssi cenu, kteoru nevykompenzuje ani o 2 l mensi spotreba. Ma to nejaky racionalni duvod?
Radek Ondrášík
Veterán

Odeslat příspěvekod RRAAFF 26. 1. 2007 20:06

Jencek: Myslel jsem Oktávku :D Passat jo, zrovna dneska nějakej se cpal 4motion. Ono bych s ním relativně na rovině trošinku mohl držet krok. Ovšem to by mně zase šíleně žralo :D
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod MOMO 26. 1. 2007 20:47

stealth: pozor2

Ani me se tohle moc nezamlouva :?
MOMO
Samaritán roku 2006

Předchozí stránkaDalší stránka