Škoda Roomster

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod a.b.a.c.u.s 6. 9. 2006 20:10

Zajímalo by mě, jestli někdo z Vás měl tu čest svézt se novou Škodou Roomster nebo ji dokonce vlastní a hlavně, jaký má na tento vůz názor...

Nezajímají mě názory těch, kteří znají Roomstera jen z fotografií... pozor2
a.b.a.c.u.s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 9. 2006 20:22

anonymni

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 6. 9. 2006 20:24

Moc úzké auto.Zbytečně .Tak pro 4 dospělé Mr. Green
Petr.kkk
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod p0etrik 6. 9. 2006 20:29

goes píše:ja s ni trochu jel :)

dojmy:

http://www.autorevue.cz/default.aspx?se ... ticle=8711

Nemachruj... Mr. Green

Jinak mne na Roomsteru pripada udesne ze tam neni nijak oddeleny kufr od prostoru pro posadku. Vezt vic mensich veci, tak je po trosku ostrejsi jizde hledam po celem aute. pozor2
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Fojťan 6. 9. 2006 21:35

learnin' to fly
Fojťan
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 9. 2006 21:37

p0etrik: to mas jako v civilnim Berlingu, Partneru atd. proste to tak uz je. Jinak co jsem slysel, tak Roomster Pickup by nemel mit nakladaci hranu a mel by mit zcela rovnou a pevnou podlahu ala Berlingo...
anonymni

Odeslat příspěvekod mira.m. 6. 9. 2006 22:03

goes píše:p0etrik: to mas jako v civilnim Berlingu, Partneru atd. proste to tak uz je. Jinak co jsem slysel, tak Roomster Pickup by nemel mit nakladaci hranu a mel by mit zcela rovnou a pevnou podlahu ala Berlingo...

no tak ta nakládací hrana kdyby tam nebyla v civilní verzi tak by to bylo další plus ale toho se asi nedočkáme. :|
mira.m.
Nováček

Odeslat příspěvekod MAN737 6. 9. 2006 22:19

Největší slabina Roomstera jsou přední malé sedačky,zadní patří k věci,ale přední :(
Jinak VW už nějaký pátek dává držák mobilu mezi střední konzolu a přístrojovku,nechápu,co to zase u Roomstera vymysleli za kravinu,dávat to ke spolujezdci..
MAN737
Štamgast

Odeslat příspěvekod Fojťan 6. 9. 2006 22:39

MAN737 píše:Největší slabina Roomstera jsou přední malé sedačky,zadní patří k věci,ale přední :(

musis si koupit ty sportovni, ty jsou dobre.
learnin' to fly
Fojťan
Inventář

Odeslat příspěvekod jakotlik 7. 9. 2006 06:19

Před týdnem jsem jel s Roomsterem 1,2HTP total holátko moje dojmy jsou. Z auta je velmí špatně vidět jak dopředu, ale hlavně do boku a šíkmo vzad.Připadal jsem si jako v tanku.Výjezd z vedlejší cesty na hlavní kolmo je přímo tragicky, protože přes zvýšení dveří spolujezdce není vůbec vidět. Motor nehodnotím, protože tam žádný nebyl jen taková imitace která dělala rachot a žrala benzin, ale nejela.Podvozek byl na můj vkus moc houpavý a v zatáčkách se nakláněl až moc. Na zadních sedačkách místa na délku, když posuneš zadní sedačky dozadu,docela dost, ale na šířku je to pro hodně malé *****.Ve třech asi velmi nepohodlné.Za cca 350 000 ,- nic moc. Nekoupil bych ho.
jakotlik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod El Carlos 7. 9. 2006 08:33

sice jsem s ním nejel, ale celého jsem si prolezl na Roadshow a musím říct, že mě docela mile překvapil. Z fotografií a videí jsem čekal mnohem méně.

Nejsem žádný drobek, ale pohodlnný opravdu je jak v předu, tak v zadní části.

Černým flekem se stává cena při vyšším stupni výbavy, který bych považoval za nezbytnost. Pohodlný je pro 4 lidi, pro 5 osob je pohodlné málokteré auto.
Superb 2.0 TDi 4x4 125 kW DSG
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Štamgast

Odeslat příspěvekod Valdauf 7. 9. 2006 19:15

No kucí ušatý,je to tu podruhý a opět to samý.Ze zvědavosti jsem si projel 1.4,63 kW a dojmy jsou velice rozporuplné.Na shade velice odvážný design alá Boeing B 17(pro neznalé,těžký bombardér z druhé sv.války),prostor pro mejch 130 kg a 202 cm velice malej,pro zbytek lidstva akorát Mr. Green .Motor bych považoval za min.základ,1.2 tam nemá co dělat,to je jak dát do tanku dvoutakt z Trába.Řízení a řazení docela pěkný.Konstatování je takový,že mě shade opět přesvědčila,nekupovat.Za nestoudný peníze Vám nedají vůbec :hm :hm pozor2 pozor2 nic. :hm :hm
Kuk na tygra!!Tááák,teď mám hovínečko!!!!
P405 1.9D......
Konečně rvu asfalt...................
Valdauf
Nováček

Odeslat příspěvekod ema 8. 9. 2006 23:17

p0etrik píše:Jinak mne na Roomsteru pripada udesne ze tam neni nijak oddeleny kufr od prostoru pro posadku. Vezt vic mensich veci, tak je po trosku ostrejsi jizde hledam po celem aute.

To je samozrejme nesmysl. Se tremi zadnimi sedadly je prostor plne oddelen. Pokud by hrozilo rozsypani kufru pri oddelane zadni prostredni sedacce, muze se pouzit sit/prepravka nebo cokoliv, co se bezne pouziva, aby male predmety neletaly v samotnem kufru, ne?

Ze se nekomu nelibi design nebo nevyhovuje zakladni motor chapu, ale nektere argumenty jsou uz fakt absurdni...
ema
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p0etrik 8. 9. 2006 23:29

ema píše:To je samozrejme nesmysl. Se tremi zadnimi sedadly je prostor plne oddelen. Pokud by hrozilo rozsypani kufru pri oddelane zadni prostredni sedacce, muze se pouzit sit/prepravka nebo cokoliv, co se bezne pouziva, aby male predmety neletaly v samotnem kufru, ne?

Ze se nekomu nelibi design nebo nevyhovuje zakladni motor chapu, ale nektere argumenty jsou uz fakt absurdni...

Nechapu co je na tom absurdni. Zadni sedadla, stejne jako treba u Fabie, jsou proste vicemene na okrasu. Dal nez 5km do hospody nebo Buh vi kam tam muze jet jenom masochista a v peti lidech si to nedokazu predstavit ani na tech 5km. U Roomstera to sice jde aspon trochu upravit tim, ze se prostredni, nepouzitelny, vystupek odstrani, ale potom je zase problem s oddelenim kufru, jak uz jsem psal. Nevim proc bych mel nevhodne konstrukcni reseni nahrazovat nejakyma prepravkama, sitema a jinym bordelem v kufru, kdyz to jinde jde. Proste dat ty prachy za na vysku nafouklou fabii s pidi sedackama je silenost.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod ema 8. 9. 2006 23:32

El Carlos píše:Černým flekem se stává cena při vyšším stupni výbavy.
v/quote]

Toto je další častý mýtus. Stačí si to spočítat. Roomster má naopak docela příznivou cenu nadstandardních věcí typu climatronic, radio, ESP, 6 airbagů atd, atd.... Navíc lze celkem slušně kombinovat, takže vyšší stupeň výbavy neznamená automaticky nejdražší motor. Když se to pak nakonec sečte, vyjde v zadané výbavě (se slevou) roomster levněji, než většina stejně (i méně) prostorných a praktických aut. Spousta "konkurence" takovou vyšší výbavu nenabízí.

Ano roomster není pro 130kg a 202cm. Jakoby nějaké auto do 400 tis bylo :lol:

Délka sedaček dost závisí na tom, jak moc vysoko člověk sedí. Roomster je koncipovaný na vyšší posez na všech sedadlech, kde, podle mého, je kratší sedák pro "průměrnou" postavu dostačující, ne-li výhodnější. A znova - je to mini-MPV (menší a levnější než kompaktní MPV), takže nelze čekat prostor jako v Galaxy (nebo Transitu nebo co se tak běžně hodí na 130kg :)
ema
Kolemjdoucí

Další stránka