Autorádio STREAM a MP3

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Žíža 29. 6. 2006 22:10

A co radio Symphony, které je teď nabízeno v Octavii Tour s MP3, to by nešlo ve starších O1 předělat na MP3 ? To již asi bude jiný HW a jen přehrát FW nepomůže co ? :hm
Forman r.94, BMM 40kw (6,3-6,9L) -> Octavia combi Collection r.03, 1.8T 110kw (6,3- 6,9L na 16")
Každé auto žere skoro stejně, vše záleží na řidiči !
Žíža
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod El Carlos 29. 6. 2006 22:14

A co takhle Škoda Melody by na mp3 nešlo :D :) :D

Můj bratr si pořídil zajímavou věc, protože taky neměl mp3 rádio. Vzal vysílač, který připojil do jacka v mp3 přehrávači a naladil na vysílači jakoukoliv frekvenci a pak chytil na tý samý frekvenci ty mp3 na rádiu. Dosah cca 5m, ale stačí
Superb 2.0 TDi 4x4 125 kW DSG
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Štamgast

Odeslat příspěvekod Petr Kuchařík 30. 6. 2006 16:54

Tak jestli budete úspěšní, tak dejte vědět, zkusil bych napsat do Opelu, abych měl pro ně jeden příklad ochoty...
Petr Kuchařík
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Fojťan 30. 6. 2006 17:56

El Carlos píše:Můj bratr si pořídil zajímavou věc, protože taky neměl mp3 rádio. Vzal vysílač, který připojil do jacka v mp3 přehrávači a naladil na vysílači jakoukoliv frekvenci a pak chytil na tý samý frekvenci ty mp3 na rádiu. Dosah cca 5m, ale stačía/quote]

u nas to neni fm vysilac certifikovany, nebo alespon nedavno jeste nebyl co vim. oficialne se to nesmi pouzivat.
Fojťan
Inventář

Odeslat příspěvekod Petr Kuchařík 30. 6. 2006 18:07

Jo, ale kdo tě změří? ČTU? Holt, kde není soudce...
Petr Kuchařík
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Fojťan 30. 6. 2006 18:48

to je fakt
Fojťan
Inventář

Odeslat příspěvekod El Carlos 3. 7. 2006 09:02

Zkoušeli jsme to, když jsme jeli vedle sebe a já normálně chytal rádio a on na tý frekvenci ten mp3 přehrávač. Asi jsem to s tím dosahem trochu přepískl.

Ale i kdyby to bylo 10 metrů, tak taky nevím, kdo by tě měřil.
Superb 2.0 TDi 4x4 125 kW DSG
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Štamgast

Odeslat příspěvekod Žíža 10. 7. 2006 21:42

[quote="Žíža"oA co radio Symphony, které je teď nabízeno v Octavii Tour s MP3, to by nešlo ve starších O1 předělat na MP3 ? To již asi bude jiný HW a jen přehrát FW nepomůže co ? :hm>/quote]

Tak jsem jim poslal mail a tady je odpověď, prostě O1 už má smůlu.

Jak jste napsal, autorádio Symphony ve vozech modelového roku 2007 (tj. od 06/2006) podporuje mimo klasických CD i komprimované formáty MP3. Bohužel, tato změna je podmíněna nejen novějším softwarem autorádia, ale i hardwarovými změnami, tj. odlišnou diskovou mechanikou autorádia. Z tohoto důvodu není v současné době možné změnou softwaru dříve vyrobených autorádií Symphony umožnit přehrávání MP3 formátů. Jelikož výměna diskové mechaniky by byla velmi nákladnou záležitostí, dle nejnovějších informací neuvažuje naše společnost o možnosti takové úpravy.

Litujeme, že Vám nemůžeme poskytnout příznivější informace.

S přátelským pozdravem

Ale jak tak nad tím uvažuji, tak měl napsat výměnou elektronické desky a né mechaniky, mechanika mi čte i RW, takže tam problém nevidím, jen elektronika by si to musela přežvýkat a tak je ji potřeba vyměnit.
Forman r.94, BMM 40kw (6,3-6,9L) -> Octavia combi Collection r.03, 1.8T 110kw (6,3- 6,9L na 16")
Žíža
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod HonzaL 20. 7. 2006 13:49

Tak nevím, nevím, jestli s tím půjde něco vymyslet :(

Jak jste napsal, autorádio Stream ve vozech modelového roku 2007 (tj. od 06/2006) podporuje mimo klasických CD i komprimované formáty MP3. Bohužel, tato změna je podmíněna nejen novějším softwarem autorádia, ale i hardwarovými změnami, tj. odlišnou diskovou mechanikou autorádia. Z tohoto důvodu není v současné době možné změnou softwaru dříve vyrobených autorádií Stream umožnit přehrávání MP3 formátů. Jelikož výměna diskové mechaniky by byla velmi nákladnou záležitostí, dle nejnovějších informací neuvažuje naše společnost o možnosti takové úpravy.

Litujeme, že Vám nemůžeme poskytnout příznivější informaci.

S přátelským pozdravem
HonzaL
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zdendas 20. 7. 2006 15:15

a nemá náhodou to autorádio vzadu Aux vstup nebo jinej analog/digi vstup?
Naftovej Laurinek
Zdendas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zdendas 20. 7. 2006 15:16

a nemá náhodou to autorádio vzadu Aux vstup nebo jinej analog/digi vstup?
Naftovej Laurinek
Zdendas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod diam@nt 29. 7. 2006 20:08

MR 2007 sa u OII skutočne vyrába od 22. kalendárneho týždňa.

Vysielače do 10 mW sú legálne a ani ČTÚ s tým nič nemôže. Okrem toho by to zmerali len ak by náhodou stáli veľda a práve merali.
Fabia II 1,4 TSI
Audi Q5 2,0 TSI
Karosa ŠL 11
Karosa ŠD 11
Karosa ŠM 16,5 (vo výstavbe)
diam@nt
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Marios 22. 11. 2006 08:03

Pro ty co maji Stream bez MP3 a chteji MP3 do rádia tak mrkněte sem :

http://www.emgeton.com/product82.htm

Cena 990 kč

Co na to řikáte? Já myslím, že to je skvělý nápad.
Octavia II 1.6 FSI
Marios
Nováček

Odeslat příspěvekod *Radek* 22. 11. 2006 09:58

Kdo by chtěl předělat Symphony na MP3, tak mrkněte na http://www.brm.cz/sluzby.html.

Stojí to prý 1900,- bez DPH.
*Radek*
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Žíža 22. 11. 2006 11:32

Radek: kde jsi viděl tu cenu ? Na webu ceník nemají. Jinak to vypadá zajímavě a asi do toho půjdu, kdysi jsem uvažoval že Symphony vyhodím a koupím MP3 Panasonica, ale pak jsem si říkal, že je to škoda, že Symphony vypadá lépe, takže jsem si ho nakonec nechal. Takže teď bych měl konečně i MP3. Jen si budu muset nechat Symphony někde vymontovat, protože nemám takové ty háčky co jsou k tomu potřeba.
Žíža
Pozorovatel

Předchozí stránkaDalší stránka