Únik chladící kapaliny Felda

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod laserovic 8. 5. 2006 09:50

Ahoj, neporadite co s tim, kdyz mi unika chladici kapalina ?

odhad litr za pul roku =7500km . Nebo co muzu zkontrolovat sam a co sverit servisu.

Felda 98-01 1.3 LXi

Martin
laserovic
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod p0etrik 8. 5. 2006 10:00

Zahrej motor, vlez pod to a podivej se kde to kape jestli to kape.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod CHiP 8. 5. 2006 10:03

Když Ti auto dlouho stojí, zkus otevřít nádobku s kapalinou, mělo by to jít lehce a neměl by tam být žádný tlak, jestli tam bude větší tlak, tak bohužel do servisu.
Podívej se na víčko pro doplňování oleje, jestli ze vnitřku na něm bude bílá emulze, jde Ti voda do motoru, taky servis. Ale pozor, když s autem ujedeš krátkou trať, tak se ta emulze tam může objevit i u nového auta, je to vlivem kondenzování nasávaných vodních par :). Tohle je nejlepší kontrolovat po dlouhé jízdě, při studeném motoru.
Projdi hadičky, jesli to někde neukapává, tohle nejlíp při teplém motoru, kdy je v okruhu tlak, pozor ale na popálení :lol:
S autobusem ujeto 300tis. km bez zaviněné nehody 8)
CHiP
Autobusák roku 2009

Odeslat příspěvekod Dreamer_ 8. 5. 2006 10:35

... a nemáš nádobku s chladiacou kvapalinou otečenú ? Mne unikala vrchom, vymenil som výčko, ale ani to nepomohlo. Potom som zistil, že protrebujem taký plastový komponent, čo sa vloží do hrdla expanzky. Po jeho montáži je po probléme ...

*** toto je ono ***
Obrázek
Dreamer_
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Ondrej1 9. 5. 2006 07:35

Zkusit se podívat, jestli někde není vidět únik. Mně tekla (asi v podobném množství) kolem termostatu.
Ondrej1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rs. 9. 5. 2006 08:12

hledej mapy okolo spoju, natlakovat kompresorem - divat se kde proplyva
Rs.
Štamgast

Odeslat příspěvekod eddie 9. 5. 2006 08:41

Pokud víš, že díry v chladícím systému nejsou velké, tak tam nalij Kühler diftung, je to přípravek na utěsnění děr v chladícím systému, co vím tak jej mají na Aralkách.
Moje oblíbená barva růže je železná.
eddie
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod D.a.l.i 9. 5. 2006 11:37

Eddie: tak tak, taky se mi lehce kapalina stracela, nejaky utesnovac a je klid.
Nač ten spěch? 5 minut mě nezabije :-)
D.a.l.i
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod eddie 9. 5. 2006 16:21

Omlouvám se, teď jsem zjistil, že se to jmenuje kühler-dichtung.
eddie
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod p0etrik 9. 5. 2006 16:25

Zadnej takovej sajrajt bych tam v zivote nenalil, uz se to tady resilo vicekrat...
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod P€tr 9. 5. 2006 19:23

CHiP píše:Když Ti auto dlouho stojí, zkus otevřít nádobku s kapalinou, mělo by to jít lehce a neměl by tam být žádný tlak, jestli tam bude větší tlak, tak bohužel do servisu.
P€tr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PF 9. 5. 2006 19:50

tu lahvičku mám doma. koupil jsem ji na Aralce a stále nemám odvahu to tam nalít. zatím jsem to dolil 1x destilkou protože úbytek není nijak drastický a jsem objednanej do servisu. naštěstí vím že mi akorát občas netěsni chladič a že voda nemizí do motoru ale jen mírně pod auto na asfalt
PF
Nováček

Odeslat příspěvekod Ecvica 11. 5. 2006 18:31

Taky se mi mírně ztrácela chlad kapalina na feldě. Zjistil jsem, že to prosakuje kolem teplotního čidla na chladiči. Vše zpravila výměna těsnění pod čidlem. (14 Kč). :wink:
Ecvica
Kolemjdoucí