Oct.II 1.9TDI 77kw

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Roman5a9 17. 4. 2006 20:46

Mám ji 3týdny,najeto 5500km a od začátku pozoruji že při zrychlování od 2rychl.stupně kolem 1800-2000ot.to občas jakoby zatrhá a až pak to začne zrychlovat.Nemáte s tím někdo zkušenost?
Měl jsem před tím dvě Oct.I 1.9TDI 66kw s tou jsem najel 372000km a pak 81kw a s tou jsem nalítal 422000km,obě byli v pohodě,jen ty váhy vzduchu to je neštěstí a u 81kw mi ve 350000km odešlo turbo,jinak jen běžná udržba,obě jsem kupoval nové,takže nějaké zkušenosti s chováním k TDI mám,ale to zatrhání při zrychlování jsem spozoroval až ted u 77kw.
Trochu mi to připomíná jako když mi u staré oct.I odcházela váha vzduchu,ale to nejelo ani po tom zatrhání,tohle tahá dobře.
Už jsem se ptal ve foru v auto cz.,těch stejných případu se zatrháním motoru při zrychlování tam byla hromada,ale někdo nevěděl jestli to je normál nebo ne.Nevíáte?Díky
Jinak OII je skvělé auto,zatím naprostá spokojenost.
Roman5a9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MKMAN 17. 4. 2006 21:18

AHoj,
mam 2xO1 (81a 96) a resim podobnej problem, netrha to moc ani nemeritelne ale mam pocit jakoby skytlo a jelo dal.

dela to u obou vaha,cooler,turbo,sani,n71,g75 jsou nove (v jedne 193000) a vaha v druhe (140000) a standartni RJ. Uvidime co bude az mi tam vrati cimbu tu puvodni napisu. Pokud ti to dela tak jako me tj ze mas pocit jako ze to skube ale nedokazes tu situaci zopakovat predikovat asi nezbyde nez spolehat na to ze to tak dela leckomu (pravda s sw od cimbu to nedela - bud vice plni nebo ma jinou teplotni mapu nevim nijak je neprotezuje).

pokud to na vagu a nikde nepise zadne priciny asi bych to hodil za hlavu, u me po tom co se roztrelilo turbo tomuto prispelo znova se odnaucit zvyku seslapnout az na doraz (ze strachu a uz mi to zustalo)
tádydádydádyda
MKMAN
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Roman5a9 17. 4. 2006 21:27

Přesně to mi dělá!!!není žádná katastrofa,jak si řekl je to neměřitelné.ale za ty km co s TDI jsem už najezdil jsem se s tím nesetkal.
Každopádně díky(uvidíme)!
Roman5a9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod OII 17. 4. 2006 23:59

Musim se take pridat. Mam mozna stejny problem. I pritelkyne to pocitila. Co s tim delat?

Bracha ma take Octavii II 1.9 TDI, ale vyroba 11/04 a nic takove jsem tam nepocitil. :(
OII
Nováček

Odeslat příspěvekod Ardeth 18. 4. 2006 00:34

Jake je to skubani? Velmi jemne ze to sotva citit nebo vyraznejsi?
Ardeth
Inventář

Odeslat příspěvekod OII 18. 4. 2006 00:36

Jemne. Ale je tam. :( Davam postupne vice plynu a je to tam. Jak pridam vice uz to tam neni.
OII
Nováček

Odeslat příspěvekod Ardeth 18. 4. 2006 00:38

Delalo nam to zcela vyjimecne u Transporteru 2.5TDI asi tak do 10 az 15tis. nevim presne.
Ted to ma najeto 30tis. a dlouho jsem to nepozoroval...ale bylo to opravdu jemne cukani.
Ardeth
Inventář

Odeslat příspěvekod OII 18. 4. 2006 00:39

Ja mam najeto 480 km. Teprve to auto zajizdim. No kdyby to bylo zajizdenim tak bych byl rad. :) Je pravda, ze bracha ma uz tou svoji Octavii II 1.9 TDI najeto pres 65 tis.
OII
Nováček

Odeslat příspěvekod Ardeth 18. 4. 2006 00:41

Myslim si ze je to tema kilometrama...preci jenom vetsi tlaky v motoru pusobi klidne i vice tisic kilometru i kdyz si to nechceme pripustit.
400km je velmi malo na to, aby si mohl delat nejake soudy jak to jede atd.
Nezapomen na spravne zajizdeni motoru :D
Ardeth
Inventář

Odeslat příspěvekod OII 18. 4. 2006 00:42

Jak jsi zajizdel auto ty?
OII
Nováček

Odeslat příspěvekod Ardeth 18. 4. 2006 00:44

prvnich 1500km nevytacet nad 3tis. jezdit spis na 3/4 plynu. Vyhybat se dalnicim...casto radit...
Nejezdit kratke trasy tzn omezit studene starty
Postupne s kazdym tisicem jsem pridaval...
Ardeth
Inventář

Odeslat příspěvekod OII 18. 4. 2006 00:52

Motor tocim do tech 3 tis. jak pises, ale dalnici jsem uz jel. Snazim se jezdit i casto mesto a okresky. Tedy porad radit. :) Kratsi vzdalenosti ted jezdim, ale mam auto tyden. Takze to snad nebude mit vliv. Od stredy uz jedine trasy vzdy min. 50 km :)
OII
Nováček

Odeslat příspěvekod Roman5a9 18. 4. 2006 09:38

jde o jemné jako škubnutí nebo zatrhání!žádná katastrofa to není,ale trochu mi to vadí,mám rád plynulou jízdu.Volal jsem ted známemu do InterPorsche na Prosek,tak mi dal k tel.šéfa servisu a ten mi řekl že u motorů PD je to normální jev,že je spíš vyjímka když to nějaké PD nedělá,že to spusobuje přílišná citlivost plynu,že ten motor nedokáže tak zrychlit jak vy tím šlápnutím na plyn požadujete.Prý u nových aut do 50000km to dělá výrazněji,maji tam v Passatu 74kw s najetými 85000km a už se to tam objevuje jen zhřídka.
Prostě to je prý normálmí projev PD,tak uvidíme!
Při mém ježdění najedu 80000km za necelý rok tak uvidim jak se to bude dál projevovat.
Roman5a9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod OII 18. 4. 2006 09:50

Jestli je to opravdu tak. Jsem trochu klidnejsi. :) Diky za info.
OII
Nováček

Odeslat příspěvekod Ardeth 19. 4. 2006 15:19

Jo to bude asi tim. Nijak bych se tim nezneklidnoval.
Ardeth
Inventář

Další stránka