Fabie, DO a zavirani oken.

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Rodsten 11. 2. 2006 20:36

Mam Fabii MR2005 ve vybave Ambiente /central bez DO, el. okna, apod/. Dal jsem si namontovat do auta alarm ca-1202 Athos od Jablotronu. Alarm se ovlada DO od Jablotronu. Dle vyjadreni nekterych lidi, kteri maji stejny alarm ve stejne vybave auta /starsi MR/, umi DO pri aktivaci a zavreni dovrit i otevrene okna. V mem pripade to nefunguje. Uz jsem slysel i nazory, ze od MR 2005 nelze bez DO okna dovrit. Ptam se tedy, je tady nekdo, kdo ma Fabii MR 2005 a vyse a muze DO /original nebo od alarmu ev. jakeho/ zavrit otevrene okna ?
Rodsten
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Felixx 11. 2. 2006 21:14

No jak je to s MR2005 nevím, ale co se týče toho alarmu, máš tam nastavenej prodlouženej zamykací impulz na 1 minutu? :hm
edit: funguje ti to tak, že při zamykání klíčkem podržíš klíček dýl (ne dálku, klíč v zámku) a okna se dovřou? jestli ne, pak by mohl být možná problém, řekl bych, že ten alarm využívá právě tohle.
Felixx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rodsten 12. 2. 2006 11:00

Felixx píše:No jak je to s MR2005 nevím, ale co se týče toho alarmu, máš tam nastavenej prodlouženej zamykací impulz na 1 minutu? :hm
edit: funguje ti to tak, že při zamykání klíčkem podržíš klíček dýl (ne dálku, klíč v zámku) a okna se dovřou? jestli ne, pak by mohl být možná problém, řekl bych, že ten alarm využívá právě tohle.t/quote]


Ano, zamykací impulz mám nastaven na 1 minutu. Když podržím klíček v zámku v poloze zavřít delší dobu, okna se dovřou. Znám několik lidí, kterým to funguje i s dálkou od alarmu ATHOS od Jablotronu, mně nikoliv. Někdo v jedné diskuzi psal, že dálkou od MR 2005 už to dálkou údajně nejde.
Rodsten
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Felixx 12. 2. 2006 23:59

Sakryš tak to už nevím, řekl bych, že ten 1 min. impulz prostě simuluje podržení klíčku. Zkusím se ti pozeptat, jaký jsou s tím zkušenosti. Pak dám vědět, jestli jsem něco vyzvěděl :hm
Felixx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Iceman_21 13. 2. 2006 00:09

Pokud pridrzis dele zamykani na dalkaci okna se zavrou, pokud pridrzis dele odemykani na dalkaci okna se otevrou. Pokud chces, aby se okna sama dovrela pri zamknuti dodava se k alarmu modul dozavirani oken, ktery se napoji a okna se sama automaticky doviraji. Tento modul je aspon u Cobry, u Jablotronu to asi bude stejne.
Expert na granule 8-D na vaření :D a kosmetiku psí i lidskou :mrgreen:
Iceman_21
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Řepík 13. 2. 2006 18:18

Rodsten: Děláš to tak, jak píše Iceman - čili při zavření podržíš déle tlačítko pro zavření na DO? Já mám sice MR 2004, ale mám taky dodělávaný alarm a DO a zavření oken funguje pouze tehdy, když tlačítko déle podržím (než se okna dovřou).
this is gonna be LEGEN ... wait for it...DARY!
Řepík
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Felixx 13. 2. 2006 18:42

Jak říká Iceman, existuje modul, kterej se o zavření postará, ale pořád si myslím, že to nějak musí jít udělat, když už to samotný auto umí :hm
Felixx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rodsten 13. 2. 2006 18:54

Ano, pánové, je to tak. Dovíraní oken standardně funguje do MR 2004. Dneska jsem mluvil jak s montážní firmou, co mi montovala alarm, tak i s Jablotronem a potvrdili mi to, co jsem četl na diskusi někde jinde. Od MR 2005 je Fabia zapojena jinak a je nutná nějaká softwarová úprava ŘJ nebo jak mi řekl chlápek od Jablotronu, jejich technici již mají na stole úpravu zapojení, ale pak se již musí zasahovat do el. dveří. Prozatím to necham tak a nebudu to dál řešit. Když mi to bude v létě hodně vadit, tak to nějak budu řešit.
Rodsten
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rodsten 13. 2. 2006 18:55

Felixx píše:Jak říká Iceman, existuje modul, kterej se o zavření postará, ale pořád si myslím, že to nějak musí jít udělat, když už to samotný auto umí :hm./quote]


Pro tento alarm modul zapotřebí není, alarm to podporuje...
Rodsten
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Řepík 13. 2. 2006 19:07

Rodsten píše:Ano, pánové, je to tak. Dovíraní oken standardně funguje do MR 2004. Dneska jsem mluvil jak s montážní firmou, co mi montovala alarm, tak i s Jablotronem a potvrdili mi to, co jsem četl na diskusi někde jinde. Od MR 2005 je Fabia zapojena jinak a je nutná nějaká softwarová úprava ŘJ nebo jak mi řekl chlápek od Jablotronu, jejich technici již mají na stole úpravu zapojení, ale pak se již musí zasahovat do el. dveří. Prozatím to necham tak a nebudu to dál řešit. Když mi to bude v létě hodně vadit, tak to nějak budu řešit.
this is gonna be LEGEN ... wait for it...DARY!
Řepík
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rodsten 13. 2. 2006 19:15

Řepík"t[quote="Rodsten píše:Ano, pánové, je to tak. Dovíraní oken standardně funguje do MR 2004. Dneska jsem mluvil jak s montážní firmou, co mi montovala alarm, tak i s Jablotronem a potvrdili mi to, co jsem četl na diskusi někde jinde. Od MR 2005 je Fabia zapojena jinak a je nutná nějaká softwarová úprava ŘJ nebo jak mi řekl chlápek od Jablotronu, jejich technici již mají na stole úpravu zapojení, ale pak se již musí zasahovat do el. dveří. Prozatím to necham tak a nebudu to dál řešit. Když mi to bude v létě hodně vadit, tak to nějak budu řešit.
Rodsten
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků