Střešní nosič na Fabii Combi bez hagusů?

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 1. 2006 14:15

nevím proč, ale soudruzi z Boleslavi rozhodli, že na Combi nebude možno použít "obyčejné" příčníky jako na hatchback a sedan, ale budou to příčníky speciálně na Combi. Tudíž správný postup je prý zakoupit hagusy LAH420001A za 3880 (plus jiné střešní lišty za X, tipuju tak nejmíň 500) a příčníky LAT071024 za 3230, namísto základních příčníků LAT410001 za 3460.
Mně se to takhle nelíbí - můžete mi někdo z praxe doporučit jen příčníky (byť je nekoupím u Škodofky, ale např. u THULE), nebo máte argumenty pro to řešení "made in Mlada Boleslav"?
anonymni

Odeslat příspěvekod Rodsten 3. 1. 2006 14:24

fija píše:nevím proč, ale soudruzi z Boleslavi rozhodli, že na Combi nebude možno použít "obyčejné" příčníky jako na hatchback a sedan, ale budou to příčníky speciálně na Combi. Tudíž správný postup je prý zakoupit hagusy LAH420001A za 3880 (plus jiné střešní lišty za X, tipuju tak nejmíň 500) a příčníky LAT071024 za 3230, namísto základních příčníků LAT410001 za 3460.
Mně se to takhle nelíbí - můžete mi někdo z praxe doporučit jen příčníky (byť je nekoupím u Škodofky, ale např. u THULE), nebo máte argumenty pro to řešení "made in Mlada Boleslav"?b/quote]

Řeším naprosto stejný problém. Viděl jsem na Combi příčniky pod těsnící gumu dveří. Mně se toto nelíbí a tak jsem přistoupil na hru "Mladá Boleslav", ale trochu jsem to upravil.

Hagusy stojí 3880,-. Dokonce mi v servisu řekli, že mi tam namontuji jakékoliv hagusy, které si sám donesu /THULE, Hakr apod./ Montáž stoji cca 1500,- V Autoservisu Czudek nemění střešní lišty, ale upravují původní, úspora cca 1500,-. Jako příčniky použiju Hakr, cena cca 1150,-. Celkem tedy 5400,- + 1150,- = 6550,-
Rodsten
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod psotak 5. 1. 2006 01:06

Taky jsem to řešil a lovil po fórech. Až jsem se rozhodl, že vrtat do auta a montovat dodatečně hagusy + příčníky mi nepřijde dvakrát výhodné, pokud ty hagusy nepotřebuju pořád. Rozhodl jsem příčníky na střechu a zašel do HAKRu v Brně (protože tam mám nějaké konexe, vím, že mi poradí a dají i nějakou tu slevičku :-)). Poradili mi toto: HAKR berte, pokud jste zručný (lehce složitější montáž) a chcete ušetřit - cena cca 1800 Kč. THULE vezměte, jetstli chcete osvědčenou švédskou kvalitu a výrazně snazší montáž (cena 3400 Kč). Vzal jsem THULE.
Někde na netu jsem našel zkušenosti člověka, co má totéž. Vozí s tím v létě kola a spokojenost.
psotak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rodsten 5. 1. 2006 08:30

psotak píše:Taky jsem to řešil a lovil po fórech. Až jsem se rozhodl, že vrtat do auta a montovat dodatečně hagusy + příčníky mi nepřijde dvakrát výhodné, pokud ty hagusy nepotřebuju pořád. Rozhodl jsem příčníky na střechu a zašel do HAKRu v Brně (protože tam mám nějaké konexe, vím, že mi poradí a dají i nějakou tu slevičku :-)). Poradili mi toto: HAKR berte, pokud jste zručný (lehce složitější montáž) a chcete ušetřit - cena cca 1800 Kč. THULE vezměte, jetstli chcete osvědčenou švédskou kvalitu a výrazně snazší montáž (cena 3400 Kč). Vzal jsem THULE.
Někde na netu jsem našel zkušenosti člověka, co má totéž. Vozí s tím v létě kola a spokojenost.i/quote]

To je přesně o penězích. Hagusy dám 100%, takže tady to je jasné, cena cca 5400 včetně montáže.

Za pčíčniky Hakr a nosič lyží Hakr dám dohromady cca 1800,- Za stejný komplet THULE bych dal 7400,- Asi fakt raději budu složitěji montovat.
Rodsten
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 5. 1. 2006 13:27

psotak píše:Taky jsem to řešil a lovil po fórech. Až jsem se rozhodl, že vrtat do auta a montovat dodatečně hagusy + příčníky mi nepřijde dvakrát výhodné, pokud ty hagusy nepotřebuju pořád. Rozhodl jsem příčníky na střechu a zašel do HAKRu v Brně (protože tam mám nějaké konexe, vím, že mi poradí a dají i nějakou tu slevičku :-)). Poradili mi toto: HAKR berte, pokud jste zručný (lehce složitější montáž) a chcete ušetřit - cena cca 1800 Kč. THULE vezměte, jetstli chcete osvědčenou švédskou kvalitu a výrazně snazší montáž (cena 3400 Kč). Vzal jsem THULE.
Někde na netu jsem našel zkušenosti člověka, co má totéž. Vozí s tím v létě kola a spokojenost.i/quote]

ktery typ toho THULE (jen pricniky) tedy zvolit? Hagusy myslim nepotrebuju, nikdy jsem na strese nic nevezl, ale rodina by chtela jet na dovolenou i s horskejma kolama ...
anonymni

Odeslat příspěvekod MAN737 5. 1. 2006 14:23

Na lyže je dobrý magnetový držák,na kola spíš nosič na tažné+třetí SPZ udělaná venku,rakev jedině příčníky,podrobnosti najdeš ve škoda clubu..
MAN737
Štamgast

Odeslat příspěvekod anonymni 5. 1. 2006 14:27

tazne nemam a nechci ... a kde ve skoda clubu mam hledat?
anonymni

Odeslat příspěvekod psotak 7. 1. 2006 01:41

Který typ THULE zvolit? Prostě ten, který je určen pro Fabii (je to napsáno na škatuli, žádný univerzál). V krabici jsou dokonce za jedny peníze patky jak pro krátkou, tak pro dlouhou fabku. Takže až koupíš krátkou jako 2. auto do rodiny, můžeš použít nosič i na ni. Jaký je tam rozdíl jsem pravda nezkoumal.
psotak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 1. 2006 15:58

psotak píše:Který typ THULE zvolit? Prostě ten, který je určen pro Fabii (je to napsáno na škatuli, žádný univerzál). V krabici jsou dokonce za jedny peníze patky jak pro krátkou, tak pro dlouhou fabku. Takže až koupíš krátkou jako 2. auto do rodiny, můžeš použít nosič i na ni. Jaký je tam rozdíl jsem pravda nezkoumal.
anonymni

Odeslat příspěvekod Michal553311 7. 1. 2006 20:49

Ahoj,
tyto hagusy jdou koupit v jiných obchodech - neni nutno kupovat original. Musel jsem je koupit kvuli jednomu prevezeni desky a od te doby je nepouzivam - jsou na prodej za 1400,- Kč
Jestli mas zajem, email: 553311@seznam.cz jm. Michal
Jsem z Prahy 9
Michal553311
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod psotak 9. 1. 2006 01:51

Je pravda, že na thule.com ten nosič nenajdeš, ale prostě ho dělají. Měl by ho mít skladem každý slušný prodejce autopříslušenství. Nebo si zavolej do HAKRu v Brně a oni ti ho pošlou - ať už Thule nebo jejich vlastní. Zásilkovou službu dělají běžně. Tel.: 5 45 24 24 46, 777 80 03 04.
Krom těchto dvou zmíněných dělá ještě nosič na dlouhou fabku italská Fapa a česká firma http://www.piccola-m.cz. Tu "pikolu" už jsem taky viděl namontovanou na autě a vypadá dost dobře. Akorát je trochu omezující krátká délka tyčí (nepřesahuje přes patky). Piccola stojí 2745 Kč. pro sorvnání znovu: HAKR 1800 Kč, Thule 3400 Kč.
psotak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 1. 2006 16:06

psotak: diky! Navstivim prodejce THULE v Brne, pokud nebudu spokojen, premistim se do HAKRu a v nejhorsim pripade to jisti webova Piccola ... :tleskani
anonymni

Odeslat příspěvekod psotak 20. 1. 2006 01:06

ajif: Už jsi něco koupil? Zkušenosti?
psotak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fabka2004 21. 1. 2006 17:37

ja som si vcera vnoci skladal nosic lyzi od HAKR a zatial som spokojny, az ho vyuzijem tak snad aj napisem, cena bola super
fabka2004
Servismen