Kablove zvazky Fabia MR2001

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Vian28 4. 11. 2005 08:33

Zdravim,
chcel by som poznat Vas nazor. Mam Fabiu combi r.v.2001 a objavili sa mi problemy s kablovym zvazkom. Chodim pravidelne na servisne prehliadky kazdy rok a ani na jednej prehliadke mi nebolo odstranene zakrytovanie zvazku kablov. Vysledkom bolo, ze pred pol rokom mi zblbla kontrolka tlaku oleja, zacala svietit, ale problem bol iba kabel. Nedavno mi uplne zlyhala elektronika ked prestal dobyjat alternator a odislo servo. Problem zas len kabel ostatne bolo nastastie v poriadku. Moja otazka je: mozem v ramci reklamacie ziadat vymenenie chybneho kabloveho zvazku, ked podla mojho nazoru ide o konstrukcnu vadu vozidla?
Vian28
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p0etrik 4. 11. 2005 09:04

Ano, mam pocit ze to i meni.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod vencap 4. 11. 2005 09:15

Kdysi se mi doneslo, že Škoda servisy při servisních prohlídkách odstraňují zakrytí toho svazku kabelů. Zkusil jsem tedy při návštěvě servisu navrhnout, zda by to odstranili, ale odbyli to tím, že dokud nejsou problémy, je to zbytečné.
Před pár měsíci při servisní prohlídce v jiném servisu zakrytí zmizelo, aniž by mě o tom někdo informoval. Takže tipuji, že ve Vašem případě servis zanedbal své povinnosti při údržbě.
vencap
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lumpo 7. 11. 2005 10:06

Známý co dělal ve škodofce mi říkal, že určité série Fábiií mají problém s tímto centrálním svazkem... Prý do něho někde jde voda a vlhko + nečistoty - časem kablíky zreznou a je problém. Zpočátku měnili celý tento svazek, ale ted pouze zjistí, který je to drát, ten vyštípnou a naletují nový... :(

Škoda - simply clever or never?
Lumpo
Inventář

Odeslat příspěvekod germi123 7. 11. 2005 10:25

Lumpo: Jednalo se o průchodku mezi karoserii a pátými dveřmi. (vodiče co vedou do stěrače+3. brzdový světlo. Tamto pěkně naboptnalo od vody a dělaloto psí kusy. A u hlavního svazku to samé u dveří. (špatné průchodky)
germi123
Servismen

Odeslat příspěvekod core 7. 11. 2005 11:06

Me kvuli tomu varoval jeden znamy, co delal v servisu skody. Pokud to neni provedene, muze hlavni kabelovy svazek zoxidovat a elektrika jde ho daje. Pry to vlhne od hadicky odstrikovacu nebo odkud. Tu revizi svazku delaji zadara, jen z nej sundaji nejakou izolaci a stahnou to bokem plastovou uchytkou. Ja jsem to to po 2 letech ve znackovych servisech taky nemel udelane. Az jsem si o tu kontrolu vylozene zazadal, zjistili, ze to nebylo provedene.
core
Nováček

Odeslat příspěvekod D.a.l.i 7. 11. 2005 14:56

Tatkovi prestaval fungovat na fabii 2001 tachak, odeslo ABS (mozna prave kvuli tomuto, ale to je domnenka), ted uz nefunguje kontrolka mazani, teplota vody.
Duvod? Prave shnily svazek kabelu (kdyz to rozmotali, pekne to *****).

Je to skutecne konstrukcni vada - neni moznost to odvetrat, dale jsou kabely prilis tenke (prehrivaji se), za extremnich podminek se muze auto i samo nastartovat (rozjet, pokud ma kvalt). Servisy to resivaji prave tak, ze v ramci garancek ten svazek "otevrou", aby dychal. Zel u tatky na to nejak zapomneli.

Takze mu to budou delat zitra - gratis (bude to trvat cca 2 dny).
Nač ten spěch? 5 minut mě nezabije :-)
D.a.l.i
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod 3R 7. 11. 2005 16:03

Co jsem dělal 2 roky v servise škoda, tak tato závada se u Fábie vyskytova zcela běžně. Oprava spočívá ve výměně hlavního svazku (pod vzduchovým filtrem). Pokud se vyskytují problémy tak vám to musí bezplatně vyměnit a to i kdyby jste nejezdil na garanční prohlídky!!!
3R
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D.a.l.i 8. 11. 2005 12:45

3R: A muze s tim souviset i nejdrive postupne blikani kontrolky ABS a casem uplna nefunkcnost jednotky ABS?
Nač ten spěch? 5 minut mě nezabije :-)
D.a.l.i
Pozorovatel