Poškrábání metalízy po ručním mytí

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod marekg 1. 9. 2005 15:02

Nechal jsem si ručně umýt Fabku v servisu,byla zas.rana jak jetel a dnes jsem našel škrábance,viditelné dosti výrazně při slunečním svitu.Je to metla a jsou tam tenký linky, snad jen povrchovy.Sice to auto bude po třech letech k nepoznání,ale teď po 3 měsících to takhle zmastěj.Vypadá to jakoby ten týpek zapoměl vyždímat houbu,nebo rozmazal ten prach-fakt nevim.Je to na pátejch dveřích a pak od víka nádrže dolů k nárazníku.Dá se to reklamovat,případně vyleštit a nějak konzervovat?
marekg
Nováček

Odeslat příspěvekod Polda_V6 1. 9. 2005 15:27

IMO lestenim jen poskodis lak.. (ztenci se vrstva laku) Skrabance po myti auta se asi nemuzou resit. Co si neudelas, to nemas..
Polda_V6
Nováček

Odeslat příspěvekod marekg 1. 9. 2005 15:45

Jasně,bylo by složitý jim to dokázat,ale přece nemůžu používat k mytí houbu plnou kamínků.Otázka je,jak by to auto vypadalo po třech návštěvách myčky.Známej se svojí Fábkou nejezdí do myčky,říká že třikrát to umyje a už ji neprodá.
Btw:Kterej lak je náchylnější na odlet kamínků a jinýho humusu?
Metla,Perleťák nebo klasickej lak?
marekg
Nováček

Odeslat příspěvekod turboleon 1. 9. 2005 22:30

Hele, stav se v nějekých autopotřebách, chtěj scratch remover od Turtlle Wax nebo něco podobnýho /dělá to i Motip/. Pokud je to jen v povrchový vrstvě krycího laku,což asi je, máš to pryč. Možná by stačilo i Tempo. Nebo nejjemnější leštící lakýrnická pasta - tam ale opatrně. Třeba od Sonaxu v tý červený tubě, taky to maj skoro všude.
turboleon
Inventář

Odeslat příspěvekod marekg 1. 9. 2005 22:38

Dík za radu.Je to fakt asi jen na povrchu,navíc po přejetí prstem není cítit nějakej hrbol.Musí to být bezpodmínečně Tempo?Co takhle jelenici?
marekg
Nováček

Odeslat příspěvekod Dusan 1. 9. 2005 22:44

marekg píše:Známej se svojí Fábkou nejezdí do myčky,říká že třikrát to umyje a už ji neprodá.
j/quote]

Hm, tak to je bude paranoidni nebo ma Skodovka fakt kvalitni laky. Ja jsem jezdil pravidelne do mycky se vsemi auty co jsem mel a zadnemu z nich to nijak viditelne neublizilo.
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod RRAAFF 1. 9. 2005 22:45

Mně se zalíbila leštěnka Turttle Wax s nějakou teflonovou přísadou,příští týden jí jdu koupit(240Kč 500ml),vypadá slibně.Zatím mám dobré zkušenosti s voskem od firmy Valma.
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod Polda_V6 1. 9. 2005 23:25

Znacka auta je irrelevantni, je to mozna kus od kusu? Kdysi jsem tady psal o BMW jehoz lak je v zalostnem stavu.. Dokonce se tam udelaly fleky, proste to nejak s temi cisticimi pripravky reagovalo.
Polda_V6
Nováček

Odeslat příspěvekod turboleon 2. 9. 2005 00:46

Dej do googlu odstrańovač škrábanců. Uvidíš sám :-)))
turboleon
Inventář

Odeslat příspěvekod p0etrik 2. 9. 2005 06:58

Na metalizu Tempo NE! Poskrabe ji jeste hur, je moc hrube.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod brasci 2. 9. 2005 07:55

marekg píše:Známej se svojí Fábkou nejezdí do myčky,říká že třikrát to umyje a už ji neprodá.
j/quote]

tak ja so svojou fabiou v cayenne metalize chodim do umyvarky a uz som bol niekolko krat a lak je uplne v poriadku... ono si treba radsej vybrat nove linky a je to
brasci
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Zamo 2. 9. 2005 09:01

zkus renovátor laků a metalíz HOLTS (Polish micro rayures), výrobce Holt Lloyd s.a. Francie - dovozce pro ČR: Filson, s.r.o. Praha http://www.filson.cz Perfektně jsem s tímto přípravkem rozleštil škrábance na přední kapotě O1 - tm. hnědá metalíza :D
Reklamovat bych se to neodvážil. Kdo jinej než ten "týpek" by to dostal k vyřešení. Pak bys to měl poškrábané komplet. :D
Naposledy upravil Zamo dne 2. 9. 2005 11:38, celkově upraveno 1
Zamo
Nováček

Odeslat příspěvekod MartinD 2. 9. 2005 09:05

TEMPO v zadnem pripade ne !!! Je na stare a zasle laky, je to brusna pasta. Zajdi k prodejci SKODA a kup si tvrdou polituru na metalizu stoji cca 160,-. Mam fabku cayene metalizu a taky mam sem tam vlasenkovou ryhu v laku, ale s tou politurou to nevylestis, jen zmirnis ten efekt, ze to nejde moc videt.
MartinD
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pajda 2. 9. 2005 09:36

Tempo už existuje i na metalízy. Ale i to staré Tempo jsem na metalízu používal a nikdy nebyl problém, rýhy to vždy odleštilo. Brusné pasty bych se bál.
Pokud se vám doma válí stará nepotřebná SPZ, tak bych pro ní měl místo ve své sbírce.
Pajda
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod passion 2. 9. 2005 15:35

Red_Dwarf píše:Mně se zalíbila leštěnka Turttle Wax s nějakou teflonovou přísadou,příští týden jí jdu koupit(240Kč 500ml),vypadá slibně.Zatím mám dobré zkušenosti s voskem od firmy Valma.s/quote]

Truttle s teflónom môžem tak isto odporúčať. Je dobrý ako na metalízy, tak aj na pastelové farby.
Felícia combi 1.6 84 hp
passion
Kolemjdoucí

Další stránka