Fabia - nejčastější poruchy

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Lukasoj 12. 3. 2006 09:15

germi123 píše:Lukas: Přijmy moji omluvu, že jsem si myslel, že máš tu horší verzy HTP :Ds/quote]
Omluva se příjmá :P
Lukasoj
VIP Galerie

Odeslat příspěvekod nitroNodzi 14. 3. 2006 08:08

R.V. 2001 Combi Clasic 50KW
V současné době najeto 48500 Km, pravidelný autorizovaný servis.
U 1 prohlídky vyměněno kompletní repro ve dveřích a sloupcích kvůli drnčení a vynechávání, výměna krytů pravého madla dveří spolujezdce. Stížnost na nekvalitní lak - barva stříbrná metalíza - po roce mělo auto více otluků na kapotě sloupcích a přední masce než předchozí Favorit za 10 let - závada neuznána.
Při 20 tis Km - výměna lambda sondy- asi po roce a půl provozu.
Při druhé serv. prohlídce vyměněn pravý repro ve dveřích.
3 rok opraven ostřikovač 5 tých dveří - banalita rozpojení hadic v motorové části opraven zámek dveří řidiče - zámek neodemykal nezamykal - výměna plastové součástky za 9,-Kč. Začínají se projevovat silné vrzavé zvuky sedadla řidiče. V té době již vyměněny kvanta žárovek předních světel - jednou jsem dokonce dojel na mlhovkách.Odešel kompletní předek i s pojistkama i kontrolkou v palubovce. V parkovačkách jsem dokonce několikrát zkoušel žárkovky s LEDkama - sada vydržela tak 14 dní. Problém jsem odstranil tím že jsem zakoupil kompletní sadu OSRAM - zatím svítí asi rok bez problémů. Obyčejné žárovky a halogeny jsem střídal tak co 3 měsíce. 4 rok byl znovu opraven zámek dveří řidiče - opět odešla banální součístka - zámek kompletně přetěsnili vymazali - zřejmně do něho zatékalo. Nyní s ním nejsou sebemenší problémy i přes tu otřesnou zimu.- Auto má centrál bez DO. Po 4 prohlídce cestou domů selhalo čidlo chladící kapaliny - zřejmně se zarosilo a v důsledku jsem dojel na nouzák - závada opravena v servise druhý den zdarma. Po včerejší jízdě Ostravou jsem zaznamenal hlasitá projevy od pravého předního kola směřující až do středu auta. Projevuje se to při přejezdu nerovností takovým tlumeným dozvukem TUC TUC. Návštěva servisu v nejblížších dnech nutná. Navíc Repro v pravých dveřích je o5 v ***** drnčí stále víc - plánuji výměnu za něco již ne Škoda made ale něco ověřeného kvalitního s odolnou membránou. Celkově nejsem *****ý pouze se cítím být zklamaný - říká se tomu ztráta důvěry.
nitroNodzi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod borsuk 15. 3. 2006 01:45

No taky Combi classic r.v.2001,zakoupena v témže roce,čtrnáct dní provozu a pak nešla nastartovat,vadná řídící jednotka,navíc výměna autobaterie,od novoty podivné zvuky z podvozku(vrzání starého otomanu)servis nic nenašel,potom výměna čidla polohy volantu,spínače zpátečky,výměna servomotoru ovládání klapky vnitřní cirkulace,půl roku jsem tam s tím jezdil než přišli na to proč se vůz uvnitř neskutečně mlží(okna),po cca 10.000 km,unik oleje z motoru-netěsnosti víčka ventilů-samooprava,snad každý třetí měsíc výměna jedné a pak druhé H7,potom zase závada na vyhřívání zadního skla-nefungují dva pásky,pak výměna obou kostí,po asi čtyřech letech provozu se začala viklat sedadla vpředu,řidičovo také trochu pojíždí,různé zvuky a skřípání či vrzání plastů,drnčení oken mne už nepřekvapí,na jaře 2003,pokus o vyloupení,dovnitř se nedostali,avšak poškozeny zámky a lak obou dveří,po vylakování v autorizovaném servise mají tyto jiný odstín(cayenne metalíza),korunu všemu nasadily páté dveře,kdy pohledem na vnitřní část jsem zjistil růžičky koroze,drahnou dobu mi trvalo než jsem vydobyl ze servisu a Škodovky dveře nové,no oprava nic moc,plasty nedostrojeny atd.Nyní pět měsíců po jejich výměně opět projev koroze zadní části pátých dveří(nechápu),nechal jsem se dostavit oblastního technika který vše zdokumentoval a nabídl opět výměnu dveří za nové,tak uvidíme,i když těch závad za čtyři roky asi není až zas tak mnoho a pominu li větší spotřebu,přeci jenom bych určitě už do Fabie nešel,nikdo mne nepřemluví!!!
Chceš-li poznat charakter člověka, dej mu moc. A.L.
borsuk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod štaflík 15. 3. 2006 07:42

Combi Elegance 11/05, najeto cca 18 000km.
Praskly obě přední H7 žárovky - obě cca po roce (svítím pořád). Povrzává pravá zadní sedačka, ale mám tam dětskou, tak nevím, jestli to není ona. Dodatečně namontovaný alarm Jablotron občas neodemkne centrál (tj. "odalarmuje" alrm, ale centrál musím otevřít druhým dálkáčem) - cca 1 x týdně.Jinak palubka nevrže a nic se nesype. Leju do toho jenom benzín a ostřikovače (ostatně jako do Oktávky se 117 000 tkm).
štaflík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kibitz 15. 3. 2006 11:50

staflik: na to staci znovu zmacknout zamykaci tlacitko a pak znovu odemykaci....potom se to uz odemkne i s centralem
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod nitroNodzi 23. 3. 2006 17:36

Závada na přední nápravě již v současné době opravena - vyměněny kosti a gumy v stabilizátoru. Ale mé auto si opět vyrobilo další poruchu
která mne celkem rmoutí - nefunguje alarm zapomenutých rožnutých světel ani osvětlení interiéru po otevření dveří - pojistkama to určitě není. Dále pak problém s čidlem chladící kapaliny - nereaguje po zahřátí motoru - vzchopí se až po zahřátí a zastavení vyndání klíče ze spínačky a znovu nastartování - potom už funguje. Mimochodem kde to čidlo najdu abych mu mohl domluvit. IMHO ty Osram jsem taky přechválil už jsou v popelnici, někde jsem zde četl o nějakých předřadných káblících které se vmontují do světel kvůli častému odcházení halogenů - ví o tom někdo více a jaké jsou zkušenosti ?
nitroNodzi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kibitz 23. 3. 2006 18:16

nitroNodzi:

osvetleni,signalizace svetel(a taky spinani palivovyho cerpadla).....za to muze dverni spinac.

Praskani zarovek....tusim ze servise skoda proti tomuhle montovaly nejaky odpor,zeptej se na to.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod speculant 23. 3. 2006 18:33

R.V.5/04 5d. najazdene 18000Km ziadny problem okrem pretesnenia lavych zadnych dveri pri 1 kontrole. Teraz pri druhej v maji dam pretesnit prave zadne tiez zatekaju. Inac uplna spokojnost
speculant
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tajnej 23. 3. 2006 18:56

R.V. 07/2005 ... najeto 15000 km.
Pocet zavad: 1 (nedoviralo vicko od nadrze - opraveno v aut. servisu asi za deset minut, cena opravy: 0,- CZK)

Spotreba leto: 6,2
Spotreba zima: 6,8
Jezdim vetsinou trasy do 15km + mesto

V pondeli jedu na vymenu oleje + jarni prohlidku. Tak uvidime co servisaci odhali...
Člověk se nenaučí nadávat, dokud se nenaučí řídit auto.
tajnej
Nováček

Odeslat příspěvekod yoggi 23. 3. 2006 19:44

sMartin: A kdyz to necham pracne vymenit, tak uz to vydrzi po zbytek zivotnosti auta jako u normalnich vyrobcu nebo se mi to zase za rok rozsype znovu? Vlastne neznam nikoho se Fabii s klimou starsi 3 let, komu by to nedelalo, takze soudruzi v Mlade Boleslavi asi nekde udelali chybu.

neviem mozno som vynimka mam 4 roky fabiu s klimou a zatial to nerobi :)
yoggi
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Ecvica 23. 3. 2006 20:04

Mám Felicii - najeto cca 70000 km a ještě jsem neměnil jedinou žárovku!
Ecvica
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nitroNodzi 23. 3. 2006 20:23

headquest píše:nitroNodzi:

osvetleni,signalizace svetel(a taky spinani palivovyho cerpadla).....za to muze dverni spinac.

Praskani zarovek....tusim ze servise skoda proti tomuhle montovaly nejaky odpor,zeptej se na to.

THX, beru šroubovák a jdu na to !!
nitroNodzi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jendolf 23. 3. 2006 20:52

Ty brdho tak jsem to tu trochu procetl a fabie vypada na pekne vysypanej kastlik:(
B power M power W power
Jendolf
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 3. 2006 20:56

Ecvica píše:Mám Felicii - najeto cca 70000 km a ještě jsem neměnil jedinou žárovku!r/quote]

To Ecvica:taky tam nemáš H7!
anonymni

Odeslat příspěvekod Kibitz 23. 3. 2006 21:08

Jendolf píše:Ty brdho tak jsem to tu trochu procetl a fabie vypada na pekne vysypanej kastlik:(

Mohlo by byt hur :D
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Předchozí stránkaDalší stránka