Škoda Octavia III a MIO MiVue 792

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod cassper 29. 6. 2022 08:20

Zdravím. Koupil jsem si dashcam MIO MiVue 792 Wifi a myslel jsem, že ji jen jednoduše připojím do zapalovače své Octavia III 100 Edition. ... Kamera by měla "blbuvzdorně" zapnout při nastartování motoru a vypnout se spolu s vypnutím motoru, či max chvilku po něm.

Bohužel to tak ale není. ... Do zásuvky zapalovače jde elektřina už po otevření dveří a tedy už v tu chvíli kamera začne nahrávat. Což o to, s tím bych asi nějak dokázal žít. Problém je, že po nastartování auto pošle do zapalovače nějaký signál "vypni/zapni přívod elektřiny", což ale stačí k tomu, aby se kamera už vypla. Opět, i s tímto bych asi dokázal žít, kdyby se ale kamera znovu zapla, protože bude vědět, že do ní elektřina jde. Jenže to se nestane. ... Takže rázem musím po nastartování motoru kameru manuálně zapnout. Ok, asi i s tímto bych byl s velkým skřípěním zubů ochoten žít. Jenže tato situace se zopakuje při nejbližší chvíli, kdy z nějakého důvodu sepne v autě zabudovaný start-stop systém. ... A to už je prostě moc. Abych během každé jízdy stále kontroloval, jestli kamera jede nebo ne, manuálně ji zapínal a pak opět kontroloval, jestli se náhodou nevypla, to je uživatelský nesmysl.

Volal jsem kvůli tomu do servisu Škoda a dozvěděl jsem se, že toto chování zapalovače bylo zamýšlené a dle Škodovky je to tak správně. Nevím jestli to tak má celký koncern VW, protože třeba v Beetlu z roku 2000 (či kdy) se to chová úplně stejně. ... Naopak v novějším BMW už to funguje tak jak bych potřeboval.

Dle technika Škody to mohou napojit stejně jako autorádio, což by problém vyřešilo, ale přijdu tím o záruku. Což samozřejmě nechci, mám ji ještě 2 roky. Dokonce i když to zapojí oni ve Škodovce, tak tím přijdu o záruku. ... Dle stejného technika tedy všichni majitelé Škodovek co tyto kamery mají, tak si je buď montují po záruce, nebo záruku na vlastní riziko porušují.

No a tedy moje otázka je. Je to opravdu tak, nebo ten technik kecal? Nechce se mi věřit tomu, že by to opravdu bylo udělané takto blbě.
cassper
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 29. 6. 2022 08:23

Asi to tak bude.
U autoelektrikáře bych si nechal vyvést správně zapojenou zásuvku.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 29. 6. 2022 08:26

asi smůla na kameru ... Kodiak s tou zásuvkou taky takhle blbne, ale kamera si to přebere a skoro vždy něco natočí :)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 29. 6. 2022 08:30

Koupí si kameru za pár šušňů a pak se diví. :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cassper 29. 6. 2022 08:37

yndezit píše:Asi to tak bude.
U autoelektrikáře bych si nechal vyvést správně zapojenou zásuvku.


Ale tím pádem přece přijdu o záruku, nebo se pletu?
cassper
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 29. 6. 2022 08:38

Nepleteš.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cassper 29. 6. 2022 08:38

Arnie J píše:asi smůla na kameru ... Kodiak s tou zásuvkou taky takhle blbne, ale kamera si to přebere a skoro vždy něco natočí :)

A jaká to je kamera? Že bych zkusil jiný typ.

-- 29. 6. 2022 09:40 --

MELLO píše:Koupí si kameru za pár šušňů a pak se diví. :D


Klidně bych si koupil kameru výrazně dražší.Ale tato ve většině testů vycházela jako nejlepší poměr cena-výkon.
Případně máš nějaký typ kamery, i kdyby dražší, který se Škodovkou funguje bez problému?
cassper
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 29. 6. 2022 08:42

Kup so OIV, ta má USB u zrcátka přímo na kameru, tam jde proud furt.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m_tsch 29. 6. 2022 08:48

:D
Říkám na svou čest, Toledo je the Best.
m_tsch
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cassper 29. 6. 2022 08:49

To má být vtip? Že řešením na problém s kamerou je koupě nového auta?
cassper
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m_tsch 29. 6. 2022 08:54

Řešení je to dobré, vtip je pak čekačka na tu OIV. Jinak řešením je šikovný autoelektrikáš, to se ale neslučuje s tvojí zárukou.
Říkám na svou čest, Toledo je the Best.
m_tsch
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 29. 6. 2022 08:59

Já bych to uzavřel jako neřešitelný případ.

https://www.alza.cz//eltrinex-ls500-gps ... _elx003beu

Kup toto.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 29. 6. 2022 09:04

cassper píše:
Arnie J píše:asi smůla na kameru ... Kodiak s tou zásuvkou taky takhle blbne, ale kamera si to přebere a skoro vždy něco natočí :)

A jaká to je kamera? Že bych zkusil jiný typ.

Něco takového:

https://cerne-skrinky.heureka.cz/70mai-1s/
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod impact 29. 6. 2022 09:05

Nestačila by nějaká inline power banka, jestli se něco takovýho dělá? Klidně malá nebo s kondenzátorem, aby překlenula těch pár sekund.
Hyundai je auto do konce života. Zaprvé, nikdy ti ho neukradnou. Zadruhé, nepodaří se ti ho prodat.
impact
Inventář

Odeslat příspěvekod glider 29. 6. 2022 09:08

V O3 mam kameru zapojenu v USB, nie v zapalovaci, lebo zapalovac ide stale.

Chova sa to rovnako, odomknem auto, kamera zacne nahravat, lebo je tam impulz.
Ak sa nic nedeje za minutu povedzme sa vypne, lebo sa nic nedeje.

Obcas sa stane, ze odomknem, zapne sa, kym nalozim veci sa vypne a ked startujem sa uz nezapne, lebo to bolo prave v momente vypnutia kamery atd.

Z 20 pokusov to spravi povedzme raz, takze sa preventivne pri starte pozeram pod zrkadlo, ci ide..ak nezabudnem.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků