Škoda Fabia 1.2 HTP 2003

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Koupit?
Ano 5 %  62%  [ 5 ]
Spíše ano, stačí mi to 3 %  37%  [ 3 ]
Ne 0 %  0%  [ 0 ]
Spíše ne 0 %  0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 8

Odeslat příspěvekod glider 19. 4. 2021 22:39

1,6 som mal namysli so zranim oleja, nie toto HTP.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dejvisřidič 19. 4. 2021 22:47

glider píše:1,6 som mal namysli so zranim oleja, nie toto HTP.

Jo tak, už chápu :-))
Dejvisřidič
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Já první 19. 4. 2021 23:05

Nenech se zblbnout. Anebo jedničkovou fabii 1.4 mpi 50 kw. Tam se není čeho bát, nevýhodou je akorát vyšší pojistka.
Co můžeš odložit na zítřek, nedělej dnes.
SatanWagen 2.0 TSI 206 kw. Das Škoda Auto.
Skočte si do značky.
Já první
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dejvisřidič 19. 4. 2021 23:12

Já první píše:Nenech se zblbnout. Anebo jedničkovou fabii 1.4 mpi 50 kw. Tam se není čeho bát, nevýhodou je akorát vyšší pojistka.


Jasný neboj ;-) . Já mám právě takovouto nabídku na ten motor 1.2 HTP, proto mě zajímalo právě toto a názor ostatních :-)
Dejvisřidič
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 4. 2021 02:45

cena je cajk. Moc to nepojede. Ale za tu cenu je to dobré :-) budeš spokojený
anonymni

Odeslat příspěvekod sprint 20. 4. 2021 05:47

Ještě slušné auto za cenu použitelného jízdního kola. Co víc si přát...
sprint
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dejvisřidič 20. 4. 2021 08:12

LukasKoudak píše:cena je cajk. Moc to nepojede. Ale za tu cenu je to dobré :-) budeš spokojený


S tím počítám, nechci závodit, ale pouze dojíždět :-)) Snad ano :-D

sprint píše:Ještě slušné auto za cenu použitelného jízdního kola. Co víc si přát...


Dobrá, také si myslím, že to nebude nějaká hrůza, záleží asi tedy kus od kusu, díky za odpověď :-)
Dejvisřidič
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hobitt 20. 4. 2021 08:32

Hustoles píše:
Dejvisřidič píše:Bude mě stát 15-18k...Jinak by ho známý hodil za 40-45k

Za 45k to je teda humorista :-)

+1, tolik bych se neopovážil chtít ani za tu moji mladší plynovku s lepším motorem
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 20. 4. 2021 08:43

Pokud možno, dej nějaké fotky toho zázraku, jsem zvedavej...
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dejvisřidič 20. 4. 2021 09:16

hobitt píše:
Hustoles píše:
Dejvisřidič píše:Bude mě stát 15-18k...Jinak by ho známý hodil za 40-45k

Za 45k to je teda humorista :-)

+1, tolik bych se neopovážil chtít ani za tu moji mladší plynovku s lepším motorem


Hele, neviděl jsem ještě motor atd... nemohu tedy posoudit, ale pokud je auto v dobrém stavu, tak nevidím problém (můj názor nezkušeného) :-D

Lukas063 píše:Pokud možno, dej nějaké fotky toho zázraku, jsem zvedavej...


Až budu mít, dám kdyžtak :-))
Dejvisřidič
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hobitt 20. 4. 2021 09:24

45 je nesmysl, za těch 15-18 cajk, dva roky pojezdit a hodit do šmelcu. I když trvanlivější bude MPI bez debat, ale jasně, jde o konkrétní nabídku konkrétního kusu.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dejvisřidič 20. 4. 2021 10:08

hobitt píše:45 je nesmysl, za těch 15-18 cajk, dva roky pojezdit a hodit do šmelcu. I když trvanlivější bude MPI bez debat, ale jasně, jde o konkrétní nabídku konkrétního kusu.


Tak plánoval jsem s tím jezdit tak 2-3 roky a je mi jasný, že jsou i lepší motory :-)) díky
Dejvisřidič
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr L. 20. 4. 2021 12:37

S takovým nájezdem by HTP 47kW mělo být vpohodě, pro jistotu ještě můžeš změřit tlaky ve válcích, ať pak nejsi překvapený, zkontroluj si jestli byl vyvěšený kabelový svazek v motorovém prostoru. Mezi běžné závady patří vadné servo, zámek řidiče a pár dalších věcí, prostuduj si https://forum.skodahome.cz

Jinak ohledně tolik vychvalovaného motoru 1.4 50kW, drtivé většině motorů z mého okolí odešlo těsnění pod hlavou ;-)
Petr L.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dejvisřidič 20. 4. 2021 16:22

Petr L. píše:S takovým nájezdem by HTP 47kW mělo být vpohodě, pro jistotu ještě můžeš změřit tlaky ve válcích, ať pak nejsi překvapený, zkontroluj si jestli byl vyvěšený kabelový svazek v motorovém prostoru. Mezi běžné závady patří vadné servo, zámek řidiče a pár dalších věcí, prostuduj si https://forum.skodahome.cz

Jinak ohledně tolik vychvalovaného motoru 1.4 50kW, drtivé většině motorů z mého okolí odešlo těsnění pod hlavou ;-)


Moc děkuji za info, dám si na to při prohlídce pozor a kouknu na to :-)
Dejvisřidič
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pech. 20. 4. 2021 17:50

Já první píše:
Dejvisřidič píše:
Moucha píše:já bych do toho šel, jezdí se mi s tím fajn, mam teda silnější 1.4 50kW :D

Tak to máš ale jiný motor ne? :lol:

Arnie J píše:že váháš :D


Váhám z důvodu "špatné pověsti" motoru 1,2 HTP :-D


Přitlač a kup si dvojkovou fabii s 1.6. Nezničitelný motor s bezúdržbovým rozvodovym řetězem.


Ten co si rád přihne oleje a sehnat ho je jako najít jednorožce?

To HTP je sice proslulé svými problémy, ale čtyřventilu (47kw) se to stává méně často, padají především dvouventily... A ty proslulé problémy se dají poměrně rychle a levně vyřešit...


Na 1-4 OHV - Mpi bych se dneska *****... Protože je v těch nestarších a nejshnilejších kusech a ten nápad dávat do toho růžový fridex způsobil to, že ten motor, který je jinak mechanicky velmi odolný, dojezdjí na to, že ten fridex nikdo neměnil a vyhnije těsnění, dosedací plocha a zkurví se blok... Toto se týká i holobytů - důchodcovských uloženek a vůbec to nesouvisí s nájezdem, jen s věkem....

Když si nechá bokem 15000 na repas hlavy, bude měnit olej po 10 000, bude tam dávat ten drahý, co tam skutečně musí být a po té rychlostce se bude držet zkrátka (115-120km/h) tak to bude fungovat...
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků