Superb 1.8 TSI, 2008 - chod motoru - prosím o radu

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod robert1 22. 1. 2021 23:58

Hitman II. píše:Jinak k té Octavce, rok 2011, 75k najeto, atmosféra, servis ve Škodovce, vše funkční, v moc pěkným stavu, garažovaný, drží si cenu - všechny informace potvrzeny..
https://www.sauto.cz/osobni/detail/skod ... a/18998475
Nevím co je na ní tak špatného, já nemyslím že je to špatná cena, ikdyž by samozřejmě mohl cca 10k slevit, ale tvrdit že by měl slevit 50k? To se mi nějak nezdá.. Pokud se budu bavit o Octavce v benzínu v tomto stavu, tak jsem na levnější nenarazil.

Tak co byste mi doporučili, za 50, 100, 150 tisíc?
Co jsem koukal na ostatní značky, tak snad jen Hyundai vychází levněji, i Duster je drahý

jen doplnění - ta Octavia je verze "tour". Zde s dodatečně dolakovanými zrcátky. Interiér je nafocený tak, aby nebyl př. vidět chybějící kryt kastlíku, který normální Octavii na horní části palubky je. předpokládám že tam nebude ani loketní opěrka.
nemá tohle auto z výroby jen dva airbagy?
Realme X2 Pro. Auta: Peug. 308 SW Dříve: Scala 1.0TSI, Megane kom. III 1,5 dci, Astra kombi J, 1,6 CDTi 81 kw, Rapid 1,6 TDI 77 kw, Mondeo I 2,5 V6, FoFo III 1,6 Tdci 85 kw. ŠFII 1,4 TDi, OII 1,9 Tdi, OII 1,6 Tdi, FoFo II 1,6 Tdci, Lada 2110, Favorit 136
robert1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Olsztyn 23. 1. 2021 00:18

Já nevím ale mít na auto milion tak nekoukám na o2 před fl s 1.6mpi. Leda že by to byla nějaká forma masochismu. Pokud chceš ušetřit tak kup nějakou nižší střední v záruce za 400-500 a máš klid. A pak to ještě za 5 let prodáš.
Olsztyn
Nováček

Odeslat příspěvekod pech. 23. 1. 2021 00:33

robert1 píše:
Hitman II. píše:Jinak k té Octavce, rok 2011, 75k najeto, atmosféra, servis ve Škodovce, vše funkční, v moc pěkným stavu, garažovaný, drží si cenu - všechny informace potvrzeny..
https://www.sauto.cz/osobni/detail/skod ... a/18998475
Nevím co je na ní tak špatného, já nemyslím že je to špatná cena, ikdyž by samozřejmě mohl cca 10k slevit, ale tvrdit že by měl slevit 50k? To se mi nějak nezdá.. Pokud se budu bavit o Octavce v benzínu v tomto stavu, tak jsem na levnější nenarazil.

Tak co byste mi doporučili, za 50, 100, 150 tisíc?
Co jsem koukal na ostatní značky, tak snad jen Hyundai vychází levněji, i Duster je drahý

jen doplnění - ta Octavia je verze "tour". Zde s dodatečně dolakovanými zrcátky. Interiér je nafocený tak, aby nebyl př. vidět chybějící kryt kastlíku, který normální Octavii na horní části palubky je. předpokládám že tam nebude ani loketní opěrka.
nemá tohle auto z výroby jen dva airbagy?

Jo. Tour je na kost ohlodaná. Z hlediska servisní náročnosti to může bejt výhoda, ale kdo přemýšlí tímto směrem, koupí si za tyhle peníze stejně prostorný a o mnoho mladší Logan..

Proč je drahá? Protože jsme v Čechách, je to Ovce a lid jí nekriticky miluje, přestože to není žádný zázrak a v téhle verzi tuplem. Vyser se na škodovky, pakliže ti vadí předražený auta. Nikdo rozumný za tohle desetiletý auto v holobytu nedá tolik peněz.

-- 23. 1. 2021 00:40 --

Olsztyn píše:Já nevím ale mít na auto milion tak nekoukám na o2 před fl s 1.6mpi. Leda že by to byla nějaká forma masochismu. Pokud chceš ušetřit tak kup nějakou nižší střední v záruce za 400-500 a máš klid. A pak to ještě za 5 let prodáš.

Svatá pravda. Za podmínek jež žadatel má, bych postupoval stejně jako ty.... Koupit něco normálního a co nejmladšího, nebo klidně nové. Za půl mega se koupí nové auto lepší, než ty wergly co sem posílá.
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář

Odeslat příspěvekod Hitman II. 23. 1. 2021 01:00

Loketní opěrku má, vypadá jako originál, dokonce v ní má i ventilaci pro zadní cestující, majitel to moc neřeší, o autě skoro nic neví, je to pozůstalost a prodej moc neřeší, proto jí tak ledabyle nafotil. Proti Tour nic nemám a zrcátka jsou nastříkána kvalitně, pokud se opravdu jedná o Tour :) A ten dekl kastlíku to má, musíš na ten obrázek kliknout abys ho viděl celý, ale neřekl bych že je to výhoda.. A dva airbagy stačí, vzadu nikoho nevozím :)

Nevím o jiném rozdílu po FL krom předních světel a ta po FL se mi nikdy nelíbila, vypadá to jak nějaký "asiat"..

"Za půl mega se koupí nové auto lepší, než ty wergly co sem posílá"??? Aha, zajímavé srovnání jablek s hruškami...

Dacii logan jo? To si rovnou můžu pořídit třeba fiat multipla :) Děkuji, nechci, mám nějakou důstojnost :)

Psal jsem že potřebuji něco provizorního, nic nového mne teď nezaujalo a nechci výběr uspěchat. Krom Kia proceed GT, ale ta je mi malá, mám hlavu u stropu. Pak se mi líbí nový Superb, o něm uvažuji asi teď nejvíce, jako o novém/zánovním vozidle. Ale poslední dobou se v mém životě událo hodně změn a dokud se mi nějak život neustálý a nebudu vědět co a za kolik vlastně budu potřebovat, tak nechci dělat ukvapené rozhodnuti za tolik peněz.

Takže prosím neřešte mé myšlenkové pochody a poraďte co bych si dle vás měl koupit, dle mých požadavků, cena kolem 100k, nejspíš benzin, nízké náklady, rozumná spotřeba, aby to trochu vypadalo a designově a cenově tolik neztrácelo.. Děkuji
Hitman II.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 23. 1. 2021 01:23

Fiat Panda sport.
maXX_CZ
Inventář

Odeslat příspěvekod tslany 23. 1. 2021 01:28

Kia je hodně dobrá, mrkni na recenze uživatele moucha.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.
tslany
Štamgast

Odeslat příspěvekod Hitman II. 23. 1. 2021 02:03

Teď nevím jestli nejde o ironii ;) (to je reakce na tslanyho, ne na maXXe) :)
A kde tu mouchu najdu? :) předpokládám že to bude nějaký místní šašek :)
Hitman II.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hobitt 23. 1. 2021 07:01

Pise o dustojnosti a pak zacne zminovat Kiu... :(
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
2006 Škoda Fabia Combi 1.4 16V LPG
2007 Citroën Berlingo 1.4i X
2017 Dacia Dokker 1.6 LPG
hobitt
Inventář

Odeslat příspěvekod metyn 23. 1. 2021 07:27

Hitman II. píše:Teď nevím jestli nejde o ironii ;) (to je reakce na tslanyho, ne na maXXe) :)
A kde tu mouchu najdu? :) předpokládám že to bude nějaký místní šašek :)

momentálně šašek si tu ty, dědek
metyn
Inventář

Odeslat příspěvekod Ruman001 23. 1. 2021 08:07

Hitman II. píše:Takže prosím neřešte mé myšlenkové pochody a poraďte co bych si dle vás měl koupit, dle mých požadavků, cena kolem 100k, nejspíš benzin, nízké náklady, rozumná spotřeba, aby to trochu vypadalo a designově a cenově tolik neztrácelo.. Děkuji

toto je nesmysl, když si myslíš, že ti někdo poradí, co koupit za 100 tkč...tam bude vždy něco, co se někomu nelíbí..hlavně nechápu, jak můžeš očekávat u takové ceny, že budou nízké náklady...a taky nevím, co je rozumná spotřeba..já když se vlezu do 10 l na 100, tak to beru jako rozumné.....a taky má každej jinej vkus na design, takže tady asi taky žádná rada...a ještě nezapomen, že tady se auta dělí na pracovní, rodinné a hlavně pro zábavu..pokud chceš místním udělat radost, tak si kup něco za ten milion-aspon 300kw a víc, udělej pár fotek, a občas písni jak se jezdí.....ale i přesto všechno počítej s tím, že budeš za dementa, tak jako všichni tady...ale na to si zvykneš..neboj.. ;-)
CLS 500 w218 SB
Ruman001
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Jenyk 23. 1. 2021 08:58

Myslím, že tu vůbec nezaznělo, na co to auto má sloužit. Jaké bude jeho použití? Lítá se tu od líné ovce po celkem jezdícího supa a to mi přijde jako auta úplně rozdílná. Jestli by nebylo nejlepší, než se tazateli život usadí, jezdit tágem, nebo si na půl roku něco za sranda peníze půjčit.
Jenyk
Nováček

Odeslat příspěvekod MELLO 23. 1. 2021 09:28

hobitt píše:Pise o dustojnosti a pak zacne zminovat Kiu... :(

Je to dement.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod kurtoid 23. 1. 2021 09:46

Jako dvojková okta v touru za 135 tisíc - OMG.

Něco přidej a kup trojkovou ovci, když chceš Škodu - kolem 200-250 tisíc by mohl být slušný kousek. Je to docela jednoduchá technika, vem třeba 1.2TSI 77 nebo 88kw. Chvíli s tím pojezdíš, pak to za stejné peníze prodáš.

Jen už žádné předražené archaismy typu dvojková ovce a Superb.

Kolem sto tisíc nic slušného nekoupíš. Většina těch aut je buď jednoduchá stará technika, ale totálně předražená, případně luxusnější auta s milionem možných problémů. Pokud máš prachy, tak rozpočet zvedni alespoň na 200 tisíc + 50 tisíc na případný servis a vybírej.
kurtoid
Nováček

Odeslat příspěvekod Arnie J 23. 1. 2021 09:49

Hitman II. píše:A kde tu mouchu najdu? :) předpokládám že to bude nějaký místní šašek :)

:D
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod MELLO 23. 1. 2021 09:51

:D :D
MELLO
MELLO

Předchozí stránkaDalší stránka