rns315 firmware 501 a bude fungovat se skodovkou?

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod evlo 12. 10. 2019 09:12

Kdyz vyndam z VW 2015 rns315 a nahraju tam ten nejnovejsi frimware aby se to vyresetovalo (protoze jiste garaz poskytne iso), jde to radio pak dat do oktavie 2 a bude vse vc. toho displaye mezi budiky pro navi, radio a hlavne ovladani volantem?
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod evlo 14. 10. 2019 20:26

tak fw jsem nahral, zapojil do oktavky a nekresli to sipky mezi budikama a asi ani stanici radia (nevim jestli to driv ale psalo, jem pouzival jen bt), jinak klimu to zobrazi, ovladani volantem funguje lip nez s tim oktavka radiem, ze jsou prepinat i bt pisnicky, jde nejak pravit aby to komunikovalo s tim display mezi budiky?

Je tam takovej cernobilej, vag mel barevnej

a teda po delsim stani to kresli logo vw misto skodovky po zapnuti, nekomu by to mohlo vadit, me je to jedno

-- 14. 10. 2019 21:33 --

mimochodem jak se u oktavky da nastavit ta zadni zona klimatizace? :D
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Koleckobetonucimalty 15. 10. 2019 07:33

Budeš muset ještě dokódovat budíky nebo BSG, že je tam navigace. POkud teda okta má maxidot a ne jen obyč PP (poloviční monochromatický).
Koleckobetonucimalty
Inventář

Odeslat příspěvekod evlo 15. 10. 2019 08:19

Jak se pozná maxidot od toho druhého? :)

Monochromatický ten display je.

-- 15. 10. 2019 09:20 --

Ale vím, že kdysi jsem měl firemní škodovku s takovým display a tam to navi kreslilo
Naposledy upravil evlo dne 15. 10. 2019 10:36, celkově upraveno 1
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod komarovac 15. 10. 2019 09:15

Buď to má bodový (Maxidot) nebo segmentový displej.
komarovac
Nováček

Odeslat příspěvekod evlo 15. 10. 2019 10:28

Tak to má bodový, takže tomu display, resp. Asi instrument cluster to bude v tom nějakým vag interface pro nastovani pres obd2, se musí říct, že auto má navigaci a bude to fungovat i s vw rsn, jo?

Totiz co jsem se díval tak prý tenkrát tomu škoda říkala Amundsen+ tak nevím jestli je to úplně to stejné

Teď teda jestli gateway, budíky, nebo oboje, asi na to nějaká dokumentace dostupná, není, co?

Nebo Nejde pustit nějaká adaptace, jak ma třeba bavo, že ty jednotky z komunikace na sběrnici zjistí co v autě máj za kamarády?

-- 15. 10. 2019 11:44 --

Ještě se dívám, že by to mohlo být tím, že je v te rsn zapnuté to bap, tak možná třeba jen to vypnout a zapnout ať to pochopí, že to nemá barevnej display jako ve vw?

-- 15. 10. 2019 11:47 --

Uff jsem vygooglil blog nějakého Rusaka a tam resi podobnou věc a je to jen v té gateway, takze jak píše kolečko možnost 2 a bap by mělo stačit nechat zapnutý.
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod orgasmic 15. 10. 2019 12:26

Nejsem si jistý, ale ještě budeš muset vyměnit jednotku komfortu, ale na takový kus HW bude ta Octa už asi stará, ale dát tam na zkoušku jednotku z nejvyšší verze infotaimentu.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování

Odeslat příspěvekod evlo 15. 10. 2019 13:29

Podle mě to čemu říkáš komfortní jednotka bude to čemu se běžně říká gateway a tam stačí zatrhnout ten flag, ze je v autě navi, ono to na pozadí spočítá nějaký řetězec a ulozi do registru v jednotce a pak to snad funguje ... jak psal kolečko

Jak je to vag, Tak to jsem v Delphi vyřešit ... Komfortně :D
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod orgasmic 15. 10. 2019 13:40

Ano, je to gateway a ze zkušenosti ke každému systému patří jiná jednotka. Nelze tedy nižší jednotku programovat na vyšší systém.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování

Odeslat příspěvekod evlo 15. 10. 2019 13:41

Ok, ještě, že to teda v oktavce fungovalo jak to nelze
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod orgasmic 15. 10. 2019 14:00

Proto ti to funguje, že jo? A založil jsi tento thread...protože to funguje :D
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování

Odeslat příspěvekod evlo 15. 10. 2019 22:02

ptal jsem se tu jeste predtim nez jsem to vubec vyndal ...
evlo
Trvalý BAN