Fabia II 1.2 HTP 44kW

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod jirin_cz 3. 9. 2019 06:53

Dobrý den,
mám možnost koupit Fabii II 1.2 HTP 44kw s klimatizací, ABS, 4 airbagy apod. Má najeto prokazatelně 50tis. km, po důchodci, garážováno. Nabízená cena je 80 tis. Přijde mi to trochu moc, v kombinaci s tím, že je to nechvalně proslulé HTP, tak nevím, můžete poradit, je to adekvátní cena? Příp. kolik by adekvátní byla?
jirin_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MV_cz 3. 9. 2019 07:15

Jako jestli od toho nic neočekáváš, tak ano - levný to není, ale pokud to není zbořený a není to zřejmě ani stočený, tak zase za 80 tisíc v poho posunovadlo. Hlavně, že to má klimu, za to důchodci moc nepřipláceli.
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeTr7650 3. 9. 2019 07:20

záleží, jakej je to rok. jak tomu zapneš klimu, tak z toho bude průtokovej ohřívač benzínu, bo bude třeba točit to domrtva, aby to vůbec jelo s davem
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirin_cz 3. 9. 2019 07:30

rok je 2007... asi v podstate jedna z prvnich Fabii II. Očekávání není nějaký velký, ale zase aby to jelo nějak rozumně i když pojedu třeba 50km, toho se celkem děsím, co čtu reference:-) Jako jediný, proč o tom uvažuju, že vím reálnou historii, jinak bych do toho asi nešel v téhle ceně.
jirin_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Koleckobetonucimalty 3. 9. 2019 08:18

Na hopsání po městě a kolem komína asi ok, na nějaké delší vyjížďky s větším podílem dálnice bych to nebral.
Koleckobetonucimalty
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 3. 9. 2019 08:25

Tady je všechno drahé, ale ta cena se mi jeví OK.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 9. 2019 08:30

Tak ono se to nějak tak prodává. Ovšem, pokud to není kvůli financím nutné, 12 let starého autu by jsem se radši vyhnul. Roky jsou roky a i při relativně malém nájezdu je riziko různých problémů docela velké. A navíc 80 000 kč není zas tak málo. Bez klimy to nějaká katastrofa jízdně nebude, samozřejmě s klímou která je tam navíc zřejmě mechanická to bude bída...
anonymni

Odeslat příspěvekod Pierr3 3. 9. 2019 08:39

MV_cz píše: Hlavně, že to má klimu, za to důchodci moc nepřipláceli.

Když si tchán pořizoval podobnou Fabii, rozhodně klimu nechtěl. Došlo to tak daleko, že jsem mu na ní ty peníze přidal. Od té doby je rád, že ji tam má. Občas s tím jedu a na kratší cesty je to zcela dostačující. Pokud se o to ten člověk stará a má to malý nájezd, bude to v dobrém stavu.
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 3. 9. 2019 08:59

Koleckobetonucimalty píše:Na hopsání po městě a kolem komína asi ok, na nějaké delší vyjížďky s větším podílem dálnice bych to nebral.


+1
Ani tak kvůli výkonu, jako spíš proto, že ten motor není dělaný pro delší jízdu ve vyšší zátěži. Na dálnici se tedy nehodí.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 3. 9. 2019 09:02

Zamna preco nie, vybavu to ma, km malo..to bude fungovat.

A aj dialnicu zvladne.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OTA21 3. 9. 2019 09:12

Já bych se toho nijak zásadně nebál. Raketa to nebude, ale do 120 kmh, pokud nebude auto plný, to pojede normálně. Šel bych do toho.
81kW
OTA21
Inventář

Odeslat příspěvekod glider 3. 9. 2019 09:14

Mne sa s HTP v meste jazdilo prijemne.
Kratke kvalty relativne fajn spodok a stred...dalo sa s tym pracovat.

Resp. presadal som z 50kW MPI Fabie I do 51kW HTP Roomstra a ten Room zral menej a po meste sa s tym jazdilo lepsie.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 3. 9. 2019 09:54

Já měl Fabii 2 HTP půjčenou 10 dní ve Skotsku a nestalo se, že bych byl někde brzdou provozu. Spíš naopak, že ano :D Průměrná spotřeba za celý trip nějakých 6 litrů. Pokud se to neposere, tak za mě z uživatelského hlediska úplně ok.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 3. 9. 2019 09:58

Já si taky myslím, že za 80 koupit něco takovýho nepředstavuje nějaký velký riziko.
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 9. 2019 10:25

Těžko říct, na Fabii HTP 2003 jsem najel přes 200 000 km a motor+převodovka 100 OK. Ovšem kolik jiných blbosti třeba od ručních stahovaček zadních oken /na obou stranách, přední náprava uložení 2x a milióny dalších blbostí. A to zhruba od 8-16 let sloužila jako druhé auto s nájezdem pár km...A to neměla klimu, která by určitě taky vyžadovala nějakou opravu. Osobně mě připadá, že od určitého staří auta je to spíš na otravu pro člověka co si aspoň něco neopraví sám.
anonymni

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků