Fabie I .... 3 kontrolky, pískání, posilovač out

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod venousekh 31. 5. 2019 18:46

Takže mě můj vrak opět překvapil. Po 5 minutovém stání na světlech se mi po rozjetí rozsvítila kontrolka posilovače řízení ( oranžově ) , kontrolka ABS oranžově a rozblikala červená kontrolka brzd. A k tomu výstražné přerušované pískání. A přestal fungovat posilovač. Dokonce bych řekl, nejen že přestal fungovat, ale řízení ztěžklo tak, jako by něco zatáčení přímo bránilo. Téměř nebylo možné vytočit kruhák. Včera se to stalo poprvé. Po zastavení a opětovném nastartování to přestalo. Dnes se to na těch samých světlech stalo znovu s tím rozdílem, že to nezmizelo ani po vypnutí a nastartování. Ještě bych dodal, že auto na těch světlech stálo s puštěnou klimou, když se to stalo. V těchto vedrech mi dělá problémy elektrika. Samovolně se zamykají a odemykají dveře za jízdy nebo nejdou odemknout páté dveře centrálem. Nesetkal se někdo s něčím podobným? Díky. Fabia I 1.4. 16V 55kW 2003.
Lenovo Ideapad 5 Pro AMD Ryzen 7, RAM 16 GB , Windows 11 Pro
venousekh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod komarovac 31. 5. 2019 21:53

Tuším nějaký problém v elektrice.
Ale teď trochu vážněji. O1 občas dělala něco podobného, tam se ale rozsvítila vždy kontrolka brzd a ESP. A Golf VI zase pro změnu hlásil postupně všechny žárovky jako prasklé a pro jistotu je taky všechny vypnul. Pokaždé ale stačilo vypnout zapalování, zamknout, odemknou a znovu nastartovat. Nikdy se na nic nepřišlo, žádná závada nebyla nalezena.
komarovac
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Arnie J 31. 5. 2019 21:54

Ze skály
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koleckobetonucimalty 31. 5. 2019 22:17

Hlavní kabelový svazek v motorovém prostoru. Pokud se tzv. nevyvěsil, ležel na nosníku v motoru a shnil.
Koleckobetonucimalty
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod venousekh 2. 6. 2019 09:01

Tak to mám radost. Takže to bude jako vždy typická oprava typu "Tak jsme to ASI našli. Bude to za 5 tisíc" .... a po 50 km se rozsvítí kontrolky znovu :oops:

*****ý elektrický serepetičky .....

díky
Lenovo Ideapad 5 Pro AMD Ryzen 7, RAM 16 GB , Windows 11 Pro
venousekh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 2. 6. 2019 10:13

Nesmíš jezdit s takovou starou hajtrou do autorizáku.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leah854 26. 6. 2019 06:37

Ale teď trochu vážněji. O1 občas dělala něco podobného, tam se ale rozsvítila vždy kontrolka brzd a ESP. A Golf VI zase pro změnu hlásil postupně všechny žárovky jako prasklé a pro jistotu je taky všechny vypnul. Pokaždé ale stačilo vypnout zapalování, zamknout, odemknou a znovu nastartovat. Nikdy se na nic nepřišlo, žádná závada nebyla nalezena. mcdonald's survey
Leah854
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků