Škoda Scala pokec

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Já první 23. 5. 2022 19:06

Vaculík ji pochválil
Co můžeš odložit na zítřek, nedělej dnes.
SatanWagen 2.0 TSI 206 kw. Das Škoda Auto.
Skočte si do značky.
Já první
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ingos 23. 5. 2022 19:13

Vaculík vs Arnie, mám jasno komu věřit.
Ingos
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 23. 5. 2022 19:39

8-)
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 23. 5. 2022 19:42

Ingos píše:
Arnie J píše:po takové nóbl nabídce bych si od nich nekoupil už ani tužku :D


A co jako znalec aut, kterého uznávám zdaleka nejvíc na tomto fóru, říkáš na tu A3 :D

A3 najs, ale nevim jestli je to pro mladou rodinu rozumné :)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ingos 23. 5. 2022 19:59

Kdo tady mluví o rozumu :D Já chci ten 2l s přímým a nepřímým vstřikem co jede, nežere a k tomu jistotu quatrra.
Ingos
Inventář

Odeslat příspěvekod Moucha 23. 5. 2022 20:03

Co třeba O4? Ani zaměstnanci tím nechtějí jezdit? :D

-- 23. 5. 2022 21:05 --

hele Ingos, koukni na Scale pls, jestli ti svítí všechny diody v třetím brzdovém světle, přišlo mi že ne
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ingos 23. 5. 2022 20:14

Tos jel dneska za mnou? Já žádnou IV octu nepředjížděl :D
Kouknu zítra, dneska už toho mám dost a navíc neparkuju pod barákem, taže aj keby se mi chcelo tak nejdu :D

Na Octu jsou hrozné čekačky, to bych se nedočkal dřív než příští rok v březnu. Ale pokud bude nějaká zajímavá na operák skladem ke konci roku, tak to zvážím. Nejspíš zase vezmu scalu, nicméně bych chtěl asi automat, kvůli té krátké 6ce u manuále, ale to zase nemáme v nabídce, takže nebude :-( . Ještě možnost, že zase na podzim rozjedou prodej těch služebáků, ale tam zase když vidím jak s tím ty prasata jezdí, tak to je tak na rok dva a rychle se toho zbavit.
Ingos
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 23. 5. 2022 20:37

To nechceš jako obyčejný kupující hejl obecný.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 23. 5. 2022 20:39

Asi sem za tebou nejel, ale je to videt nejak casto
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metaljohn 24. 5. 2022 08:55

Ingos píše:Tak jsem s zjišťoval, kolik by stálo odkoupit roční Scalu s nájezdem 20 000km. Jak je ve Škodovce zvykem, je to vše velice jednoduché a výhodné. Člověk si zavolá na VWFS, řekne jim co chce, číslo objednávky a paní na drátě ho odkáže na nějakého libovolného dealera , který má program škoda plus a který již dopředu má tento konkrétní vůz zarezervovaný k odkupu. Zavolal jsem teda dealerovi, znovu vysvětlil proč ho otravuju, nadiktoval detaily o autě, číslo smlouvy a pán říkal, že se někdo ozve. Za hodinu volá týpek, kterému zase vysvětluju co chci a proč volám, ten mi řekne, že cenu přesně stanovit neumí, protože operák končí až za půl roku, nicméně dnes by mi to auto prodal za cca 530k a v prosinci to bude pravděpodobně víc, díky zdražování aut, inflaci etc.

Takže suma sumárum se to má takto. Ve smlouvě je uvedena cena auta 473 600,-, dle konfigurátoru, v prosinci 2021 to auto vyšlo v dané výbavě na cca 560k. Já za rok zaplatím 76 000,-.
Takže pokud bych nabídky využil, tak při zachování prodejní ceny 530k bych za auto v ceníkové hodnotě 560k zaplatil 606k (Mínus pár tisíc za pojištění, ať jsem spravedlivý). Servis na autě neproběhne žádný.
Pokud bych si auto zakoupil jako zaměstnanec se zaměstnaneckou slevou, tak se dostanu na někam lehce nad 500k. Pokud bych auto objednal u dealera, dostanu se na pravděpodobně podobnou slevu a cenu 510-520k.

Moje naivní představa, že když mi Škoda prodává auto, pro ni v hodnotě 473k, tak že by mi ho, po roce placení operáku, mohla třeba za 430-450 prodat byla teda mimo. Takže auto nekupuju a nejspíš beru další operák, uvidím podle situace. A nebo se naseru, udělám si konečně radost a koupím si něco takového, kočár tam taky vleze už jsem si hledal rozměry :nenapadne .

https://www.sauto.cz/osobni/detail/audi/a3/170679946


Tak to asi blbě skočilo kvůli aktuální situaci, my jsme odkupovali Fábii v roce 2018 a i se započítáním splátek to vyšlo výhodně, než to auto koupit nový. Pak ještě o rok pozdějc jsem to zjišťoval pro další malovku a taky to vyšlo líp, to se to teď teda pěkně zkazilo...

Ale porovnával jsem to vždycky s ceníkovou cenou, co bych musel zaplatit jako zákazník. Ta cena ve smlouvě je nějaká až příliš dobrá :D
BMW 130i, Fabia IV, BMW Z3 2,8i (na prodej)
metaljohn
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 24. 5. 2022 09:00

vitaj ve vinohradě
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ingos 24. 5. 2022 09:15

metaljohn píše:
Ingos píše:Tak jsem s zjišťoval, kolik by stálo odkoupit roční Scalu s nájezdem 20 000km. Jak je ve Škodovce zvykem, je to vše velice jednoduché a výhodné. Člověk si zavolá na VWFS, řekne jim co chce, číslo objednávky a paní na drátě ho odkáže na nějakého libovolného dealera , který má program škoda plus a který již dopředu má tento konkrétní vůz zarezervovaný k odkupu. Zavolal jsem teda dealerovi, znovu vysvětlil proč ho otravuju, nadiktoval detaily o autě, číslo smlouvy a pán říkal, že se někdo ozve. Za hodinu volá týpek, kterému zase vysvětluju co chci a proč volám, ten mi řekne, že cenu přesně stanovit neumí, protože operák končí až za půl roku, nicméně dnes by mi to auto prodal za cca 530k a v prosinci to bude pravděpodobně víc, díky zdražování aut, inflaci etc.

Takže suma sumárum se to má takto. Ve smlouvě je uvedena cena auta 473 600,-, dle konfigurátoru, v prosinci 2021 to auto vyšlo v dané výbavě na cca 560k. Já za rok zaplatím 76 000,-.
Takže pokud bych nabídky využil, tak při zachování prodejní ceny 530k bych za auto v ceníkové hodnotě 560k zaplatil 606k (Mínus pár tisíc za pojištění, ať jsem spravedlivý). Servis na autě neproběhne žádný.
Pokud bych si auto zakoupil jako zaměstnanec se zaměstnaneckou slevou, tak se dostanu na někam lehce nad 500k. Pokud bych auto objednal u dealera, dostanu se na pravděpodobně podobnou slevu a cenu 510-520k.

Moje naivní představa, že když mi Škoda prodává auto, pro ni v hodnotě 473k, tak že by mi ho, po roce placení operáku, mohla třeba za 430-450 prodat byla teda mimo. Takže auto nekupuju a nejspíš beru další operák, uvidím podle situace. A nebo se naseru, udělám si konečně radost a koupím si něco takového, kočár tam taky vleze už jsem si hledal rozměry :nenapadne .

https://www.sauto.cz/osobni/detail/audi/a3/170679946


Tak to asi blbě skočilo kvůli aktuální situaci, my jsme odkupovali Fábii v roce 2018 a i se započítáním splátek to vyšlo výhodně, než to auto koupit nový. Pak ještě o rok pozdějc jsem to zjišťoval pro další malovku a taky to vyšlo líp, to se to teď teda pěkně zkazilo...

Ale porovnával jsem to vždycky s ceníkovou cenou, co bych musel zaplatit jako zákazník. Ta cena ve smlouvě je nějaká až příliš dobrá :D


Jenže ceníkovou cenu nikdy neplatíš, takže já to srovnávám s ceníkovou-sleva. To, že si Škodovka dá do smlouvy nějakou cenu taky beru jen jako zajímavost.
Ingos
Inventář

Odeslat příspěvekod Slawall 24. 5. 2022 09:18

Dvoulitr TSI je taky primo i neprimovstrik? Ja mel za to, ze tak to ma jen 1,8TSI. :hm
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 24. 5. 2022 09:20

Kua pisal som to tu kazdy den.
Je aj ten moj, novsie (silnejsie) nie su.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 5. 2022 10:23

Teď už to snad bude vědět každej, *****.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků