Fabia I na slunci nestartuje

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod venousekh 5. 5. 2019 17:57

Ty vole perlička. To auto studený nenastartovalo na poprvé už asi tři roky. Dnes v týhle kose po dvou dnech stání , jen jsem o tom začal tady psát, tak jsem sedl do auta, otočil klíčkem a ono chytlo na první ťuknutí. Už si ze mě bude dělat ***** i auto :D
Lenovo Ideapad 5 Pro AMD Ryzen 7, RAM 16 GB , Windows 11 Pro
venousekh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 5. 5. 2019 18:00

:D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod venousekh 5. 5. 2019 18:01

ace2 píše:Jak má Fabie řešený čerpadlo a kolem? jestli nepadá benzín. Zkoušel jsi nejdřív několikrát otočit klíčkem bez nastartování aby jsi nechal čerpadlo natlačit benzín? Zkus to takhle a když to nastartuje tak bude problém tam a jestli to bude dělat pořád to stejný, tak těžko řici no.


Čerpadlo normálně slyším, když otevřu dveře. Navíc, jak jsem psal, tak to normálně startuje, když je motor vypnutý třeba tři hodiny. Jen po delším půldenním a delším stání to nechce chytit. To s tím klíčkem dělám. Otočím a čekám až zhasnou kontrolky. Udělám to někdy i dvakrát za sebou, ale stejně napoprvé nechytne. Někde jsem zahlédl, že by to mohlo být čidlo teploty motoru. Jakože dává chybné info, že je motor teplý a jde do studeného motoru chudá směs.
Naposledy upravil venousekh dne 5. 5. 2019 18:04, celkově upraveno 1
Lenovo Ideapad 5 Pro AMD Ryzen 7, RAM 16 GB , Windows 11 Pro
venousekh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 5. 5. 2019 18:02

Evidentně nějak nepřiměřeně klesá palivo.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod venousekh 5. 5. 2019 18:05

No jo, ale co s tím? Kdyby to alespoň mělo něco jako sekačka na trávu. Čím bych tam ten benzín napumpoval :D
Lenovo Ideapad 5 Pro AMD Ryzen 7, RAM 16 GB , Windows 11 Pro
venousekh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jean ViC 5. 5. 2019 18:06

U fabie by mělo jak píšeš čerpadlo nasávat od otevření řidičovych dveří
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 5. 5. 2019 18:07

Při otočení klíčku taky slyšíš čerpadlo?
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 5. 5. 2019 18:08

To už by nemělo.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod venousekh 5. 5. 2019 18:14

Jean ViC píše:Při otočení klíčku taky slyšíš čerpadlo?
Ano. Slyším. Aspoň myslím, že je to čerpadlo. Hučí to podobně jako při otevření dveří. Nejlepší je, že autoservis, jsou řádní matláci. Když to tam s tímhle dovezu, tak to auto je samozřejmě teplý. Ti joudové ho napojí na VAG, zjistí nějaké *****, co s tímhle problémem nesouvisí, výmění mi za tisíce lambda sondy nebo svíčky a slavnostně mi ho teplé zase předají s tím, jak mi hezky startuje. Druhý den sednu, otočím klíčkem a nic .... jen o 10 klacků lehčí .... Fakt bych dal 10 tisíc někomu, kdo to opraví, i kdyby vyměnil součástku jen za pětikilo :-|
Lenovo Ideapad 5 Pro AMD Ryzen 7, RAM 16 GB , Windows 11 Pro
venousekh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jean ViC 5. 5. 2019 18:23

Ano proto jsem presedlal na auta v záruce... Přijede asistance a nenastartuje tak ti složí náhradní vůz... A ať si to opraví jak chtějí...
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod venousekh 5. 5. 2019 18:30

Jo to by bylo super řešení. Kdybych zrovna neopravoval barák s hypotékou ;-)
Lenovo Ideapad 5 Pro AMD Ryzen 7, RAM 16 GB , Windows 11 Pro
venousekh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ace2 5. 5. 2019 18:30

hele když to nestartuje na studena, tak to lambda nebude. To byl mohl vědět i učeň. Lambda když je studená tak neumí nic změřit, proto to nejdřív nastartuje na nějakou obecnou bohatší směs a až se lambda zahřeje tak začne dávat správný hodnoty. Proto jsou dnešní lambdy vyhřívaný aby se zahřála dřív a motor neměl za studena moc dlouho vysoký emise. No to je jedno, stejně už máš novou :D
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koleckobetonucimalty 5. 5. 2019 18:32

venousekh píše:No jo, ale co s tím? Kdyby to alespoň mělo něco jako sekačka na trávu. Čím bych tam ten benzín napumpoval :D

Palivový filtr se měnil?
Nedal tam někdo náhodou špatný typ? Jsou dva, s vratnou větví (3 vývody) a bez (2vývody).
Čerpadlo s dveřmi spínalo u prvních ročníků s každým otevřením, u pozdějších jen u prvního a pak při zapnutí zapalování.
U FI 2001 co jsem měl mě to sralo, protože pokaždé co jsem otevřel dveře, spustilo čerpadlo.
Koleckobetonucimalty
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod venousekh 5. 5. 2019 18:34

To že to není lambda sondou jsem pochopil, když jsem je autoservisu zacáloval a druhý den nenastartoval. Asi to fakt odvezu nějakýmu garážníkovi s přesnýma instrukcema, ať mi tam nejprve dá originál svíčky, pak zkusí vyměnit teplotní čídlo a když to k ničemu nebude, budu furt menší pitomec než člověk, který vysolí 10 tisíc za vyměněné lambda sondy aniž by to mělo na provoz auto jakýkoli vliv :-D

-- 5. 5. 2019 18:36 --

Koleckobetonucimalty píše:
venousekh píše:No jo, ale co s tím? Kdyby to alespoň mělo něco jako sekačka na trávu. Čím bych tam ten benzín napumpoval :D

Palivový filtr se měnil?
Nedal tam někdo náhodou špatný typ? Jsou dva, s vratnou větví (3 vývody) a bez (2vývody).
Čerpadlo s dveřmi spínalo u prvních ročníků s každým otevřením, u pozdějších jen u prvního a pak při zapnutí zapalování.
U FI 2001 co jsem měl mě to sralo, protože pokaždé co jsem otevřel dveře, spustilo čerpadlo.


Filtry měním každý rok. Respektivě doufám, že to škodovácky servis dělá, když to objednávám a platím. Moje auto je ročník 2003 a myslím, že spíná čerpadlo jen u prvního otevření.
Lenovo Ideapad 5 Pro AMD Ryzen 7, RAM 16 GB , Windows 11 Pro
venousekh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jean ViC 5. 5. 2019 18:42

venousekh píše:Jo to by bylo super řešení. Kdybych zrovna neopravoval barák s hypotékou ;-)

Tak to jsi v hajzlu, neopravenej barak na krku auto v píči
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků