Octavia IV pokec

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod OTA21 24. 11. 2020 16:17

Když bych zimáky kupoval, tak Barumky to asi nebudou, ale něco lehce "nad průměrem" bych koupil.

-- 24. 11. 2020 16:18 --

Já první píše:Oťas, a proč si nekoupíš oktávky dvě? Když budeš chtít dělat parádu, pojedeš liftem. Když budeš potřebovat praktičnost, vezmeš kombi.

A nebo tak, spousta problémů by se vyřešila, jen garáž budu potřebovat větší, i když kombík muže bejt venku, byl by to jen takovej dělník...
96kW
OTA21
Štamgast

Odeslat příspěvekod Pajjoun 24. 11. 2020 16:19

Tomas B píše:na zimu pěkně gumy 19" a přezouváme, nebudeš to mít pět měsíců v roce na 17" přece

By mi *****, dvakrát za rok se bát, že mi poškrábou devatenáctky. :D
Pajjoun
Veterán

Odeslat příspěvekod OTA21 24. 11. 2020 16:21

To by mě sralo jen poprvé, jsem na to opravdu dobrej, v prvním roce jsem si sám sobě vždycky poškrábal minimálně jedno kolo o obrubník.
96kW
OTA21
Štamgast

Odeslat příspěvekod Tomas B 24. 11. 2020 16:26

Pajjoun píše:
Tomas B píše:na zimu pěkně gumy 19" a přezouváme, nebudeš to mít pět měsíců v roce na 17" přece

By mi *****, dvakrát za rok se bát, že mi poškrábou devatenáctky. :D

jako v pnojservisu? ;-)

-- 24. 11. 2020 16:34 --

OTA21 píše:To by mě sralo jen poprvé, jsem na to opravdu dobrej, v prvním roce jsem si sám sobě vždycky poškrábal minimálně jedno kolo o obrubník.

Já už si za ty čtyři měsíce nebo jak to mám dlouho jeden hezky škrábnul (teda alespoň jen na tý stříbrný části, ne v tý černý) a na dvou mám takový mini škrábanečky na jednom místě úplně na hraně. To je nevýhoda parkování na mini místech denodenně u obrubníků a těch 19". Ty budeš parkovat na zahradě, takže cajk. Musím uznat, že alespoň tyhle jsou choulostivější na blbost řidiče oproti 18", který jsem měl před tím roky. Nicméně, stejně bych tam 18" už nedal.
Tomas B
Guru

Odeslat příspěvekod Pajjoun 24. 11. 2020 18:04

V cukrárně.
Pajjoun
Veterán

Odeslat příspěvekod Tomas B 24. 11. 2020 19:35

18" mi v cukrarne prezouvali dvakrat rocne asi tak 12let, ted jednou 19"a nikdy ani skrabanec
Tomas B
Guru

Odeslat příspěvekod OTA21 24. 11. 2020 19:50

Kola mi taky v cukrárně nikdy nepoškrábali, vždycky jsem si je pškně zkurwil sám. Jestli teda něco, tak je po pár letech vidět "poškrábání" děr na šrouby/matky, ale tomu se asi vyhnout nedá.
96kW
OTA21
Štamgast

Odeslat příspěvekod Lukas063 24. 11. 2020 20:07

Leda si udělat radost a sehnat hlavice s umelohmotnou vrstvou co brani poškození ráfků.
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod Arnie J 24. 11. 2020 21:58

Tomas B píše:18" mi v cukrarne prezouvali dvakrat rocne asi tak 12let, ted jednou 19"a nikdy ani skrabanec

Zřejmě slušná cukrárna. Já takové štěstí neměl :D
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod Tomas B 24. 11. 2020 22:05

jsou to urcite uz dve cukrarny, mozna i tri...uz si nejsem jistej :-))
Tomas B
Guru

Odeslat příspěvekod Marcelino 24. 11. 2020 22:56

Ak kupuješ auto za hotové, tak ten cenový rozdiel Lift/kombi je fakt veľký.
Trošku iná situácia je u operáku. Nakoľko V CR/SR sú kombíky extrémne populárne, tak na operatívny leasing vyjde kombíku voči liftu tak vysoká zostatková hodnota , že mesačná splátka bude u drahšieho kombíku nižšia než u lacnejšieho liftu :potichu 8-) ...aspoň u mňa to tak vyšlo u Supa III. V kombíku som sa vošiel do limitu s L&K , ale u liftu ani náhodou... :roll:

druhá vec je, že vďaka podstatne väčšiemu "otvoru" do kufra u Liftu sa vraj Liftu viac krúti karoséria než kombíku, ktorý má tie "zadné dvere" menšie, a preto má kombík vraj lepšie jazdné vlastnosti :hm ...
Marcelino
Nováček

Odeslat příspěvekod glider 24. 11. 2020 23:04

Lift je ako otvorena plechovka.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod garážmistr 24. 11. 2020 23:11

Imho u OIII není podvozek na takový výši, aby rozdíl v tuhosti karoserie nějak promlouval do jízdních vlastností. Ona teda každá verze jede nějak jinak. U SIII jsem nic ohromujícího taky nezaznamenal.
Btw. jezdil jsem teď ve Sportlinu s DDC na 18" a v tom měkkým modu je to uhoupaný, ve sportu to drncá. ***** 19".
rwd
garážmistr
Veterán

Odeslat příspěvekod Marcelino 24. 11. 2020 23:18

pokiaľ ide o ráfky, tak sa mi zdá, že rovnako ako u Sup III, tak aj u O IV je dizajn optimalizovaný na 18" kolesá. Tie 19" už tam nepasujú, je to už tak nejak "moc". Takže za mňa dizajnovo jednoznačne ideál je 18"

Ale zas 17" to už tam nie že "nepasuje" , to vyslovene "kričí" , že je to malé a úplne do zabíja dizajn auta :pozor
Teda ak by som si mal vybrať medzi 17" vs 19" , tak 19" by bola jasná volba 8-)

k tomu DCC je možno zaujímavé vedieť, že DCC podvozok je o cca 1cm znížený voči štandardu, to tiež dokáže vylepšiť dizajn a možno aj jazdné vlastnosti ;-)

-- 24. 11. 2020 23:21 --

garážmistr píše:...Btw. jezdil jsem teď ve Sportlinu s DDC na 18" a v tom měkkým modu je to uhoupaný, ve sportu to drncá. ***** 19".
myslíš SIII alebo OIV ?
Marcelino
Nováček

Odeslat příspěvekod garážmistr 25. 11. 2020 06:09

SIII.
rwd
garážmistr
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka