Škoda Karoq pokec

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Já první 18. 4. 2021 20:59

A u Karoqa se fl chystá přece taky.
Co můžeš odložit na zítřek, nedělej dnes.
SatanWagen 2.0 TSI 206 kw. Das Škoda Auto.
Skočte si do značky.
Já první
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ingos 18. 4. 2021 21:12

Samozřejmě že nezrušili, je to jen výpadek. Běžně se v konfigurátoru mění dostupnost, podle toho, jaká je situace s dodavateli, kapacity výroby apod.
Ingos
Inventář

Odeslat příspěvekod udo 25. 4. 2021 09:19

Ahoj mam dotaz na majitele Skoda Karoq.Chci koupit škodu karoq 1.5 TSI dsg 110kw myslíte že je to takový průser jak s cukanim tak se suchou spojkou nebo to je vše nafouklé
udo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 25. 4. 2021 09:29

udo-juergens-und-seine-gaeste-mitten-im-leben-das-099591324.jpg
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 25. 4. 2021 09:40

:hm
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas B 25. 4. 2021 12:27

Nazdar, Mello
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 25. 4. 2021 12:57

Zdarec.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 25. 4. 2021 13:40

udo píše:Ahoj mam dotaz na majitele Skoda Karoq.Chci koupit škodu karoq 1.5 TSI dsg 110kw myslíte že je to takový průser jak s cukanim tak se suchou spojkou nebo to je vše nafouklé

No hlavně je to průser s asi stopstart, kdy to couvá v kopci když pustíš brzdu
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dix_ 25. 4. 2021 13:41

Zapni si AUTOHOLD.
Bez bodů
Auto jedině v elektrice
Je putna kolik je koní pod kapotou.Záleží,kdo je za volantem.
Dix_
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurtoid 25. 4. 2021 17:49

Pár set km jsem s tím najel a nic v kopci necouvá a necuká. Prostě se zapne autohold a auto se neposune dolů ani o centimetr.

Spíš je problém, že DSG je hodně necitlivé při popojíždění v kopci - pak je to opravdu porod a chce to hodně citu. I tak se to člověk celkem rychle naučí, pokud není jelito.

Prostě se musí počítat s tím, že v kopci každé přidání plynu znamená tak 10cm posun auta. Nejde to s ním na "centimetry" jako s hydroměničem. Ale i tohle lze zvládnout a hlavně se člověk trochu přizpůsobí. Pokud parkuju 99,99% někde na rovině, tak mě DSG nijak neomezuje a dá se s tím naučit. Pokud člověk každý den najíždí do pětimetrové mezery a bydlí na kopečku jako někde v SanFran, tak bych asi hledal jiné auto.

Taky jde o to, že tyhle parkovací manévry DSG vůbec nesvědčí a parkovací manévry v kopci jsou už opravdu peklo. Ty spojky se vlastně protáčí tak možná do 7km/h, takže časté pocukávání bude znamenat brzkou výměnu spojkové sady, která je samo trochu někde jinde cenově než u většiny manuálů. Ale občas to to auto samozřejmě zvládne a nebude se hned kazit.

Když se s DSG člověk naučí, tak se s tím dá i žít. Osobně bych to ale nechtěl. Vždy dávám sportovní režim, jinak se to chová jak totální lemra. Ve sportu to tedy jde, ale zase to někdy drží točky naprosto zbytečně. Třeba ve 130 si to jede na šestku a točí 3000 a na sedmičku to nepřeřadí - to se tam musí šoupnout řežim "D", který je ale schopný auto trápit na 1400 otákách a má velmi letargické reakce. V manuálním režimu se dá celkem blbnout, ale auto si i tak vesele zařadí když už to jde moc do otáček, nedrží to kvalt, což mi třeba v zimě na sněhu vadí (neplatí to ale pro všechny DSG, u některých aut to fakt podrží točky i v omezovači a nepřeřadí to - ale to u Karou nehrozí).

Občas někomu začně časem DSG cukat a je to trochu otravné a v servisu se tváří, že je to cajk. S DSG to chce mít asi trochu štěstí a nejezdit s tím moc jako prase, pak to asi i chvíli slouží - platí hlavně pro tuhle slabou variantu pro 1.0 a 1.5 benzíny...
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod udo 25. 4. 2021 18:16

kurtoid.Diky za odpoved stale se rozhoduji mezi DSG a manualem tak hledam nejake poznatky.Auto mam hlavne na jezdeni do prace(40km)a obcas na dovcu.Najezd tak 12000km
udo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 25. 4. 2021 18:36

fakt jsem nejakej auto hold nehledal a nechapu proc neni zapnutej jako vychozi kdyz to bez nej funguje tak tragicky
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 25. 4. 2021 20:23

:hm
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Já první 25. 4. 2021 21:22

Lopaty za volantem, si kupte žigulíka nebo mazdu.
Co můžeš odložit na zítřek, nedělej dnes.
SatanWagen 2.0 TSI 206 kw. Das Škoda Auto.
Skočte si do značky.
Já první
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 25. 4. 2021 22:37

Kurtoid: pěkně napsáno a platí to i pro "mokré" DSG
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků