Octavia III G-Tec (CNG) - provozní zkušenosti

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod tycoon 18. 6. 2015 15:20

Anorex píše:auta jsou CNG Citigo pro plebs a město, střední managment dostává G-tecy, vyšší manažeři maj Ecofuel CNG Passaty předchozí generace, generální ředitel má za ušetřené peníze na plynu u vozového parku S8 a Range Rover Sport :D

To s těma Citigo CNG jezdí i na služebky? :shock:

glider píše:za 5 kilo plynu letet 150-160 je super deal

To ano. Když to přepočtu, tak já v takovém rychlostním režimu jezdím za 6,5 kg LPG respektive mírně přes 6,5 kg benzínu. Dnes už jen teoreticky, protože v ČR už není žádný delší úsek, kde by se touto rychlostí dalo jet, všude jsou omezení.
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod Anorex 18. 6. 2015 15:28

tycoon píše:
Anorex píše:auta jsou CNG Citigo pro plebs a město, střední managment dostává G-tecy, vyšší manažeři maj Ecofuel CNG Passaty předchozí generace, generální ředitel má za ušetřené peníze na plynu u

teď už naštěstí ne, ale dříve ano, než začaly chodit G-tec. Já osobně jsem s plynovým Citigo byl v Bratislavě a v Ostravě (vyjížďky mimo ČB 100-150 km neberu, to se jezdí i teď) ve dvou lidech, kolegové loni jeli z ČB do Brna čtyři na tři dny a ještě s sebou vezli obleky :D
ono donedávna tu byl problém sehnat slušný auta na delší trasu, manažeři se svých Passatů popřípadě Octavii třeba na týden nepustí, takže v "půjčovně" byl na výběr osmimístný trafic, stará vyhoněná kombíková Fabie a Kango s 1.2 benzínem :D
Loni mi hrozilo, že pojedu do Itálie taky Citigo, to jsem oznámil,že pokud to tak bude, tak nikam nejedu, tak mi šéf dal svoje auto, ale dalších 14 dnů se na mě tvářil dost blbě
Od podzima je to lepší, vozovej park se zainvestoval, G-teců se teď nakoupilo poměrně hodně, takže se kultura cestování drobet zlepšila
Škoda Krabička Outdoor - daily
Škoda Superb III liftback - casual
Škoda Rapid 130 5 speed - leštěná víkendofka
ex FRS

"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod..."
Anorex
Inventář

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 18. 6. 2015 16:13

Speleo: problémové Mondeo už je dva roky pryč.... dali mi místo toho nafťáka.... ten má teď 90tkm a kromě výměny zadních desek a kotoučů v 80tkm jezdí absolutně bez problémů....
Tehdy jsem mohl soudně vymáhat celou kupní cenu zpět, ale vrámci smíru jsme se domluvili že mi to vymění za funglovku naftu, já něco málo doplatím (ten benziňák měl najeto cca 50tkm a byl starý rok a něco....).
Mr. Murphy
Inventář

Odeslat příspěvekod tycoon 18. 6. 2015 17:23

Anorex:
Jsem zvědavý,jestli v rámci úspor budou někde do firem dávat ty nové Fabie s litrovým motorem. Docela jsem si oddechl, že u nás to vypadá na 1.4 TDI :D
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod speleo 18. 6. 2015 18:13

Murphy: tak 2.0TDCi je asi pro tebe a časté ježdění (45 tisíc za rok) nejlepší volba stejně :)
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 18. 6. 2015 19:25

jo jo, ekobůsta jsem bral když se plánovalo 20tkm ročně.... navíc jsem čekal trošku nižší spotřebu.... takže se mi nakonec celkem hodilo že jsem se ho zbavil a vyměnil za naftu....
Mr. Murphy
Inventář

Odeslat příspěvekod Lemmy K. 18. 6. 2015 19:29

Že ty ses po nocích kradl do garáže nenápadně zkratovat baterku?
49% Mother Fucker 51 % Son of A Bitch
Lemmy K.
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 25. 6. 2015 21:02

tak auto má najeto prvních 1500km, většinu prázdné, ve dvou lidech.... na třetiny okresky (100), dálnice (130), město....

Spotřeba CNG dle PP: 4kg/100 (1,06Kč/km)
Spotřeba benzín dle PP (najeto tak možná 60km po okresce): 6,2

Reálný dojezd na CNG +/- 370km

Pokud chcete jezdit po dálnici 140 a po okreskách 90-120, dynamika naprosto OK.... samozřejmě sporťák to fakt není.... auto extrémně tiché, podvozek pohodlný, řízení a řazení lehké a přesné.... ideální kára pro defenzivního jezdce.... kromě dojezdu těžko hledat nevýhody, pravda cena 600 tyček (elegance, xenony, kravinky) je docela vysoká....

(nebudu tady řešit některé levné detaily interiéru, a jisté mezírky ve zpracování, které najdete, pokud jen trochu hledáte....)
Mr. Murphy
Inventář

Odeslat příspěvekod mfilip 25. 6. 2015 21:20

To je docela dobre.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
Lekce češtiny: Dva piva. Skrovek chleba. Vuřt s křenem. Vysoké Mýto. Žvýkačka. Příjdu později. Okurka. Rožni světlo!
mfilip
Veterán

Odeslat příspěvekod tomanr 26. 6. 2015 08:19

Idem presne takú objednávať, ďakujem za cenne info!
tomanr
Inventář

Odeslat příspěvekod Hustoles 26. 6. 2015 16:52

A co MES na mokru..?
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod Lemmy K. 26. 6. 2015 18:03

Zatím nepršelo.
Lemmy K.
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Hustoles 27. 6. 2015 20:41

:'(
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 27. 6. 2015 21:13

fakt.... ;-)
ale na suchu se zdá že drží dostatečně....
Mr. Murphy
Inventář

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 10. 7. 2015 18:56

tak kára jezdí parádně, ovšem s čím jsem nepočítal je debilita zaměstnanců ve firmě - dneska ten člověk co s tím jezdí natankoval, zaplatil a odjel.... ovšem jaksi zapomněl vytáhnout pistoli z hrdla nádrže.... :D

řekli mi to jen po telefonu a na rozsah škody jsem se neptal, protože si nehodlám kazit víkend... :D
Mr. Murphy
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka